متمم قرارداد بیرانوند؛ تجربه ای برای قراردادهای جدید

متمم قرارداد علیرضا بیرانوند از سوی باشگاه پرسپولیس اجرایی نشد و سازمان لیگ هم حق را به باشگاه پرسپولیس داد و گفت این متمم &#۱۶۰;قانونی نیست.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، صبح امروز جمشید نورشرق – رییس کمیته تعیین وضعیت هم در مورد قراردادها صحبت مفصلی انجام داد و یکی از نکات مهمی که بدان اشاره کرد این بود بازیکنان با باشگاه ها قرارداد سفیر امضاء نکنند و توافقات صورت گرفته همه روی کاغذ قید شود و از همه مهمتر بازیکن بعد از عقد قرارداد یک نسخه از آن را دریافت کند. 

متمم قرارداد علیرضا بیرانوند به خوبی نشان می دهد توافقاتی که در جریان فصل و خارج از چارچوب قرارداد انجام می شود پذیرفتی نیست؛ به خصوص که ممکن است با تغییراتی که در مدیریت باشگاه صورت می گیرد مدیر جدید توافق مدیر قبلی را قبول نکند. بدون شک اگر همه موارد در روز اول و در قرارداد رسمی قید و در سازمان لیگ ثبت شود دیگر راه فرار برای هیچ یک از دو طرف باقی نمی ماند. این متمم یک درس خوب و یک الگوی مهم می تواند برای قراردادهای جدید باشد. 

این مشکل البته در فوتبال حرفه ای کمتر به چشم می آید؛ به این دلیل که بازیکن به هنگام عقد قرارداد از یک مشاور حقوقی بهره می برد و چنین فردی یعنی یک نفر آگاه به حقوق فوتبال در نقطه مقابل هم وجود دارد و به همین دلیل گاها عقد قراردادها زمان بر است و این به خاطر بحث بر مسایل حقوقی است. جالب اینکه خیلی از قراردادها در فوتبال حرفه ای ابتدا به صورت پیش نویس امضاء می شود. 

فریبرز محمود زاده، رییس کمیته نقل و انتقالات دیروز درباره دلایل عدم پذیرش متمم قرارداد علیرضا بیرانوند صحبت کرد و امروز هم نورشرق ، رییس کمیته تعیین وضعیت در مورد شکل قراردادها مصاحبه طولانی با سایت فدراسیون فوتبال انجام داد که باید هم از سوی بازیکنان جدی گرفته شود و هم از سوی باشگاه ها. در یک کلام نکاتی الزام آور است که در قرارداد قید شود.

تگ ها


علیرضا بیرانوند آنتورپ پرسپولیس تهران