مثلث تراکتوری در تیم ملی/کی‌روش امیدوار به درخشش مسعود، اشکان و احسان

مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجصفی نمایندگان تراکتورسازی در اردوی تیم ملی به شمار میروند ......


مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی نمایندگان تراکتورسازی در اردوی تیم ملی به شمار می‌روند.
به گزارش خبرنگار مدال، حضور سه بازیکن از تراکتورسازی در اردوی تیم ملی، اتفاق چندان معمولی نیست. تراکتور کهکشانی در تابستان سال جاری سه کاپیتان تیم ملی را به تبریز برده و در حضور مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی نتایج خوبی در لیگ گرفته است. طی ماه‌های اخیر تراکتورسازی سه نماینده در تیم ملی داشته و حتی برخی معتقدند یکی از دلایل جدایی توشاک از این تیم، حضور طولانی مدت سه رکن این تیم در اردوهای تیم ملی بوده است.
در فاصله کمتر از دو ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا، سه تراکتوری تیم ملی روزهای خوبی را با این باشگاه پشت سرگذاشته‌اند و با درخشش این بازیکنان کنار بازیکنان خارجی تراکتورسازی بوده که این تیم سرخ‌پوش تبریزی به رده سوم جدول رسیده است.
بهترین عملکرد در میان ملی‌پوشان تراکتورسازی، متعلق به مسعود شجاعی است. این هافبک 34 ساله‌ای در بازگشت به فوتبال ایران روزهای خوبی را با بازوبند کاپیتانی تراکتورسازی پشت سر می‌گذارد. شجاعی که در دو بازی نخست تراکتورسازی غایب بود، از بازی سوم این تیم مقابل استقلال به ترکیب اضافه شد و به رغم نمایش نه چندان خوب مقابل این تیم، طی هفته‌های بعد رهبری میانه میدان تراکتورسازی را برعهده گرفت. کاپیتان مسعود در 9 بازی برای تراکتور، 776 دقیقه برای این تیم بازی کرده و 3 بار نیز موفق به گلزنی شده است.
اشکان دژاگه دیگر کاپیتان تیم ملی است که در عضویت تراکتورسازی است. اشکان 32 ساله در 8 بازی برای تراکتورسازی بازی کرده و در این 624 دقیقه حضور خود در ترکیب این تیم یک گل زده و یک گل نیز ساخته است. دژاگه البته نقشی اساسی در کنترل نبض بازی و حفظ مالکیت توپ تراکتورسازی بر عهده دارد و غیبت وی در ترکیب تراکتورسازی طی دو هفته اخیر حس شده است. وی به دلیل مصدومیت در 2 بازی اخر تراکتورسازی حضور نداشته هر چند تصاویر منتشر شده از تمرین تیم ملی نشان می‌دهد که مصدومیت وی رفع شده و وی برای دو بازی دوستانه آتی تیم ملی در اختیار کی‌روش خواهد بود.
احسان حاج‌صفی که کاپیتان سوم تیم ملی محسوب می‌شود از هفته هفتم به ترکیب تراکتورسازی اضافه شد و در 6 بازی اخیر در ترکیب این تیم به میدان رفته است. حاج‌صفی در تراکتورسازی تنها در پست مدافع چپ بازی کرده و با ارسال‌های بی‌نقص خود زمینه‌ساز سه گل تراکتورسازی شده است. حاج‌صفی با ادامه این روند حتی می‌تواند بهترین گلساز فصل فوتبال ایران شود و چنین روندی در آستانه جام ملت‌ها قطعا به سود تیم ملی نیز خواهد بود.
مثلث تراکتوری تیم ملی، امیدوارند با روند خوبی که طی هفته‌های اخیر در این تیم باشگاهی داشته‌اند در ترکیب تیم ملی در دو بازی دوستانه حضور فعالی داشته باشند. در دو بازی دوستانه تیم ملی پس از جام جهانی، اشکان دژاگه در یک بازی در ترکیب اصلی بوده و در یک بازی دیگر به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده، مسعود شجاعی در هر دو بازی به عنوان یار ذخیره وارد زمین شده و احسان حاج‌صفی در یک بازی در ترکیب اصلی حضور داشته است و قابل پیش‌بینی است که این سه بازیکن در جام ملت‌های 2019 نیز در لیست 23 نفره کارلوس کی‌روش حضور داشته باشند.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال