مثلث‌های مرگبار بارسلونا در زمان حضور مسی

با حضور آنتوان گریزمان در ترکیب بارسلونا، حالا مثلث مرگبار جدیدی به نام MSG در خط حمله بارسا شکل گرفته و لیونل مسی باید با بازیکنی جدید در خط حمله قرار بگیرد....

به گزارش مدال؛ «لیونل مسی» از روزی که نخستین بازی خود برای باشگاه بارسلونا را انجام داده همواره هم‌تیمی‌های بزرگی کنار خود دیده است. با وجود اینکه فوق‌ستاره آرژانتینی اغلب بالاتر از حد انتظارات ظاهر شده و از هم‌تیمی‌هایش بهتر عمل کرده اما موفقیت او تا حد زیادی به دلیل بازی در کنار ابرستاره‌ها در خط حمله بوده است.

حالا بد نیست برخی از مرگبارترین خطوط حمله بارسلونا در دوران حضور مسی را مرور کنیم؛ از رونالدینیو تا داوید ویا و حتی نیمار:

رونالدینیو - اتوئو - مسی

زمانی که مسی راه خود را به تیم نخست باز کرد، در کنار «رونالدینیو» و «ساموئل اتوئو» در مثلث خط حمله بارسلونا قرار گرفت. مهاجم آرژانتینی که در سمت راست خط حمله به میدان می‌رفت، آن زمان هنوز به فوق‌ستاره تیم تبدیل نشده بود و بیشتر اوقات برای دقایقی جانشین »لودویک ژولی» در میدان میشد اما در چند بازی نقش مهمی در ترکیب تیم ایفا کرد. او به بارسلونا کمک کرد تا در فصل 06-2005 قهرمان لالیگا و اروپا شود.

آنری - اتوئو - مسی

جدایی رونالدینیو باعث شد بارسلونا ستاره جدیدی را به خط حمله‌اش اضافه کند: «تیری آنری». قهرمان جام جهانی 1998 ظرف یک سال از اهمیت خود در تیم کاست و مسی اوج گرفت. در فصل 09-2008 اوج‌گیری مسی به بارسلونا کمک کرد تا با هدایت گواردیولا فاتح سه‌گانه شود و ارزش کار آنری در همان فصل به خوبی مشخص شد.

آنری (پدرو) - ابراهیموویچ - مسی

بارسلونا تصمیم به جذب ابراهیموویچ گرفت و اتوئو را در عوض به اینتر فروخت اما مهاجم سوئدی با توجه به شخصیتش در بارسلونا دچار مشکل شد. مسی پیش از حضور زلاتان در نیوکمپ، اروپا را فتح کرده بود و در آن زمان بدون شک بهترین بازیکن جهان به حساب می‌آمد. زلاتان از اینکه نفر دوم خط حمله باشد رضایت نداشت و به همین دلیل نیز تنها یک فصل در کاتالانیا دوام آورد و پس از یک فصل به سری‌آ بازگشت.

ویا - مسی - پدرو

فصل 11-2010 «داوید ویا» جانشین ابراهیموویچ در نیوکمپ شد. گواردیولا، مسی را در پست 9 کاذب به میدان فرستاد و «ویا» در سمت چپ به میدان رفت. همین بازی در مرکز بود که سطح مسی را بالاتر برد. در این مثلث، پدرو مسئولیت انجام بازی کثیف را داشت و در برخی لحظات هم البته به کمک تیم می‌آمد. بارسلونا در پایان فصل به دوگانه لیگ و اروپا رسید.

الکسیس - مسی - پدرو

«الکسیس سانچس» در سال 2011 اودینزه را به مقصد بارسلونا ترک گفت و امیدوار بود که در نیوکمپ پتانسیل اصلی‌اش را به نمایش بگذارد و در این تیم سال‌ها به عنوان ستاره ایفای نقش کند. مهاجم شیلیایی در بارسلونا به آنچه می‌خواست نرسید و در آخر راهی آرسنال شد. او در سه فصل با بارسلونا به دو قهرمانی در لالیگا دست یافت.

نیمار - سوارس - مسی

مسی در کنار «نیمار جونیور» و «لوئیس سوارس» در فصل 14-2015 به چهارمین قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا رسید. مثلث MSN برای رقیبان غیرقابل دفاع بود و کارشان را عالی انجام می‌دادند.

سوارس - مسی

دز تابستان سال 2017 بود که «نیمار جونیور» در تصمیم غافل‌گیرکننده از بارسا جدا و راهی پاری‌سن‌ژرمن شد. به این ترتیب بار بیشتر وظایف هجومی روی دوش مسی افتاد. با این اتفاق، شکست‌ها و ناکامی‌های بارسلونا در لیگ قهرمانان هم پدیدار شد. به همین دلیل نیز بود که جذب «آنتوان گریزمان» در دستور کار سران بارسلونا قرار گرفت تا باز هم مثلثی قدرتمند در خط حمله این تیم شکل بگیرد.

بیشتر بخوانید:

هدف مثلث «MSG» مشخص شد؛ زدن بیش از 100 گل برای بارسا

تگ ها


مثلث خط حمله بارسلونا آبی و اناری‌ها فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال