مجارستان یکی از مراحل انتخاب داوران المپیکی کشتی است

رئیس کمیسیون داوران کشتی گفت: مسابقات گزینشی المپیک در قاره اروپا یکی از مراحل انتخاب داوران برای المپیک ۲۰۲۱ توکیو است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، محمد مصلایی پور داور المپیکی و رئیس کمیسیون داوران کشتی با بیان این مطلب افزود: کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی از بنده به منظور قضاوت در رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره اروپا که اواخر اسفندماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می‌شود دعوت کرده است.

وی ادامه داد: طی نامه‌ی از اتحادیه جهانی مبنی بر گزینش داوران برای المپیک، مقرر گردید از داوران هر قاره تعدادی محدود به عنوان داور بی طرف در قاره‌های دیگر به قضاوت بپردازند و مابقی داوران واجد شرایط (داوران المپیکی قضاوت کننده در نورسلطان) در مسابقات گزینشی قاره خود به قضاوت می‌پردازند.

مصلایی در مورد جایگاه داوری ایران در اتحادیه جهانی گفت: چندین سال پیش ما در داوری دنیا مدرس داشتیم اما در حال حاضر کرسی در کمیسیون داوران کشتی نداریم و برای بدست آوردن آن باید بسیار تلاش کنیم.

رئیس کمیسیون داوران کشور تصریح کرد: روز پنج شنبه گذشته جلسه‌ی خوبی را با رؤسای کمیسیون داوران هیأت‌های کشتی استان‌ها داشتیم و نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها را شنیدیم و مقرر شد که در کمیسیون داوران مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد که در داوری دنیا پیشرفت کنیم باید همدل بوده و از نمایندگان کشورمان در میادین بین المللی به خصوص المپیک حمایت کنیم تا با رایزنی‌های انجام شده بتوانیم، صاحب کرسی در کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی شویم.

مصلایی پور در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون داوران فدراسیون کشتی ایران تمام تلاش خود را برای اینکه دو نماینده داوری در المپیک توکیو داشته باشیم انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

اهداف سفرهای استانی رئیس فدراسیون کشتی تشریح شد

گام بزرگ فدراسیون کشتی برای یکسان‌سازی مربیان و تمرینات

 

 

تگ ها


محمد مصلایی پور فدراسیون کشتی کمیته داوران کشتی