مجتبی محرمی: پرسپولیس افتخار ایران در آسیاست

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس قوانین انضباطی علی پروین را سخت گیرانه تر از فدراسیون فوتبال قلمداد می کند ......

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس قوانین انضباطی علی پروین را سخت گیرانه تر از فدراسیون فوتبال قلمداد می کند.

 

به گزارش مدال، مجتبی محرمی یک بازیکن فراموش ناشدنی است. لااقل اینکه از وقتی فوتبال را کنار گذاشته هنوز بازیکنی با قابلیت های او در فوتبال ما ظهور نکرده است.

ستاره سال های دور فوتبال ایران که خاطرات خوبی را در اذهان قدیمی تر ها از خود برجای گذاشته است هنوز با بردهای پرسپولیس می خندد و با موفقیت هایش احساس غرور می کند.

محرمی در گفت و گو با ایرنا حرف های جالبی بر زبان آورد که ماحصل آن را در زیر می خوانید .

 

*مدت هاست خبری از مجتبی محرمی نیست، چرا سکوت کردید؟

فکر می کنم این جوری بهتر باشد. حرف بزنم باید خیلی از صحبت ها را انجام دهم و علاقه ای به این کار ندارم. من برای خودم زندگی می کنم و اینگونه راحت تر هستم.

 

* به هرحال مجتبی محرمی یکی از بازیکنان بزرگ تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می شود، حرف های او می تواند برای خیلی ها جذاب باشد؟

چه بگویم، شما بپرسید در خدمتتان هستم.

 

*از پرسپولیس حرف بزنید، تیمی که نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیاست؟

پرسپولیس افتخار فوتبال ایران در آسیاست و من به عنوان عضو کوچکی از خانواده این تیم از نتایجی که پرسپولیس در آسیا به دست آورد احساس غرورمی کنم.

این پرسپولیس با دست خالی و با تمام مشکلات و موانعی که پیش روی خود داشت به این مهم رسید و از نظرم دوم شدن در آسیا کمتر از قهرمانی نیست.

 

*پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی آسیا قرار داشت؟

کار پرسپولیس برابر نماینده ژاپن بسیار سخت بود. حریف در بازی رفت نمایش بهتری از خود ارائه کرد و شکست 2 بر صفر کار را برای قهرمانی خیلی سخت کرد.

پرسپولیس نهایت تلاش خود را انجام داد، ولی تیم ژاپنی هم واقعاً حرفه‌ای بود و در نهایت به هدفی که داشت دست پیدا کرد. رقابت با تیم های شرق آسیا سخت و دشوار است. فوتبال ایران پُر از استعدادهای خوب است اما نباید فراموش کنیم در فوتبال امروز زیر ساخت ها و امکانات نقش بزرگی در موفقیت تیم ها دارند.

شما امکانات کاشیما آنتلرز را با تیم های ایرانی مقایسه کنید و این اصلا برابر نیست. من باز هم باید به یک نکته مهم تاکید کنم.

 

*چه نکته ای؟

مقام نایب قهرمانی هم برای پرسپولیس چیزی کمتر از قهرمانی ندارد زیرا این تیم با سختی‌های زیادی تا فینال جلو آمد. پرسپولیس در زمینه بازیکن شدیداً با مشکل مواجه شد و در این مدت مشکلات دیگری هم وجود داشت. با این حال برانکو هیچ وقت بهانه نیاورد و سعی کرد که به بهترین شکل کارش را انجام دهد.

بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس شاهکار کردند و عملکرد آنها در لیگ قهرمانان آسیا قابل تقدیر است.

 

* بعد از لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس به لیگ برتر بازگشت و برنده از زمین خارج شد.

واقعا باید به مربیان و بازیکنان پرسپولیس دست مریزاد و خسته نباشید گفت. به آن ها می گویم دستتان درد نکند و ممنون از این این که با تمام بی مهری هایی که پس از رفتن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا با شما شد دل ما را شاد کردید.

واقعا برای من یک پرسش است و امیدوارم مسولان عزیزسازمان لیگ پاسخی قانع کننده به آن بدهند.

شما یک جای دنیا را پیدا کنید که در فیفا دی مسابقه باشگاهی برگزار کنند، اگر واقعا چنین موضوعی وجود داشته به من مجتبی محرمی بگویید تا اطلاعاتش بالاتر برود.

 

* پرسپولیس در شرایطی پیکان را برد که یک بر صفر عقب افتاد.

این نشان می دهد بازیکنان پرسپولیس مردان جنگجو و باغیرت هستند و می خواهند خودشان را ثابت کنند. هیچ مانعی نمی تواند آن ها را برای رسیدن به هدفی که پیش رو دارند متوقف کند و این خصوصیات تیمی بزرگ به نام پرسپولیس است.

بازیکنان و مربیان پرسپولیس بیشتر از همه لایق تعریف و تمجید ها هستند. من در روزی که پرسپولیس پیکان را برد از حرف های مجید جلالی تعجب کردم و شگفت زده شدم.

 

*کدام حرف هایش؟

او گفت پرسپولیس با بازیکنانی به میدان رفت که در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم برای این تیم بازی کردند در حالی که همه اعتقاد داشتند نصف پرسپولیس مقابل پیکان حضور داشت.

در جواب ایشان می گویم این باعث افتخاره که بازیکنان جوان پرسپولیس در فینال معتبرترین ومهم ترین فینال مسابقات باشگاهی جهان به میدان رفتند اما واقعا این تیم در شرایط عادی با تیمتان بازی کرد. پرسپولیس در این مدت چند بازی فشرده و پر فشار بازی کرده است.

شما امروز 10 دقیقه بدو فردا اگر توانستی 15 دقیقه دقیقه راحت بدوی. ای کاش مربیان ما بعد از باخت های تیمشان کمی عادلانه تر حرف بزنند.

 

* این پرسپولیس قهرمان لیگ برتر می شود؟

شک نداشته باشید تیم اول پایتخت برای سومین سال پیاپی در لیگ برتر قهرمان خواهد شد و به اولین تیمی تبدیل می شود که در قهرمانی این رقابت ها هت تریک می کند.

در حال حاضر پرسپولیس با دو بازی کمتر فقط 6 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و در سریع ترین زمان ممکن پرسپولیس را در همان رتبه ای که استحقاقش را دارد خواهیم دید.

 

*پرسپولیس برای قهرمان شدن رقیبان سرسختی همچون سپاهان و پدیده را پیش روی خود دارد؟

این درست اما با باز شدن پنجره نقل و انتقالات بازیکنان و اضافه شدن نقرات جدید قدرت پرسپولیس افزایش خواهد یافت و آن موقع است که همه تیم های لیگ برتری باید دنبال پرسپولیس بدوند تا به آن ها برسند اما هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.

 

*حضور دو بازیکن پرسپولیس در تیم ملی با انتقادات زیادی از سوی پیشکسوتان این تیم همراه شده است و آن ها اعتقاد دارند حق قرمز پوشان پایتخت بیشتر از این هاست،نظر تو چیست؟

من نمی دانم ملاک دعوت کی روش از بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی چیست و واقعا تیمی که در دو فصل گذشته قهرمان لیگ برتر شده است و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده باید دو سهیمه در تیم ملی داشته باشد؟

من بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ونزوئلا را تماشا کردم و ناراحت شدم. این که در چنین دیدار دوستانه ای بازیکن پرسپولیس در زمین حضور نداشته باشد چه معنایی می تواند داشته باشد؟ این اتفاق یک فاجعه است و فقط می خواهند به پرسپولیس ضربه بزنند و روحیه بازیکنانش را خراب کنند.

 

*عدم حضور کی روش در فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز اتفاقی بود که هنوز درباره اش بحث می شود؟

در روزی که رئیس فدراسیون بین الملی فوتبال با جت اختصاصی به تهران می آید و رئیس و تمام مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا در ورزشگاه حضور دارند کارلوس کی روش در ایران نیست.

آقای کی روش شما بزرگ تر از زیکو فوق ستاره فوتبال برزیلی نیستید که به ایران می آید و در جشن قهرمانی کاشیما آنتلرز شرکت می کند و شما هالیدی تشریف داشتید تا بازی پرسپولیس را تماشا نکنید.

من هم به هالیدی می روم اما پولی به من بر خلاف شما نمی دهند. این ضعف فدراسیون فوتبال است که هیچ برخوردی با سرمربی تیم ملی ندارد.

در تمرین تیم پیشکسوتان پرسپولیس علی پروین می گوید اگر یک جلسه سر تمرین حاضر نشوید حق و حقوقی به شما تعلق نمی گیرد اما در فدراسیون فوتبال ما چنین قوانینی وجود ندارد.

نکته قابل توجه این ماجرا رفتار برانکو است که در قبال این رفتار ها واکنشی نشان نمی دهد.

 

* به عنوان آخرین سوال، فکر می کنی تیم ملی در جام ملت های آسیا قهرمان شود؟

هرچند کار سختی برای قهرمانی پیش روی تیم ملی است اما به عنوان یک ایرانی دوست دارم این اتفاق رخ داده و مردم عزیز کشورم خوشحال شوند.

 

تگ ها


پرسپولیس فوتبال