مجری سرشناس عربستانی:کویت و بحرین از سلب میزبانی ایران سودمی‌کنندنه ما

مجری سرشناس عربستانی اعلام کرد که این کویت و بحرین هستند که از محرومیت تیم‌های ایرانی از بازی در زمین خود سود می‌برند نه عربستان!...

به گزارش  مدال، پنجشنبه شب گذشته بود که خبر محرومیت باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار از سوی «ولید الفراج» مجری سرشناس تلویزیون عربستان رسانه ای شد و انعکاس بسیار گسترده ای در ایران و کشورهای منطقه داشت.

الفراج که مجری برنامه «الدوری مع الولید» است، شب گذشته مجددا روی آنتن تلویزیون عربستان ظاهر شد و در لابه لای بررسی مسابقات فوتبال این کشور، اشاره ای به خبر اختصاصی اش و بازتاب آن در ایران داشت.

او ابتدا گفت: «چند روز پیش ما تنها رسانه ای بودیم که خبر سلب میزبانی ایران از لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کردیم. ایرانی ها ابتدا تهدید به انصراف از مسابقات کردند ولی این تصمیم در نهایت تایید شد. ایران در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا، علاوه بر اینکه دو تا سه سال از حضور در این مسابقات محروم می شود، جریمه نقدی هم خواهد شد. فدراسیون فوتبال ایران هم در این ارتباط مجازات می شود.»

به گفته ولید، تصمیمی که کمیته اجرایی روز گذشته در AFC اتخاذ کرده است، هیچ مسابقه ای در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2020 در ایران برگزار نخواهد شد.

اما نکته جالب صحبت های ولید الفراج به جایی بر می گشت که همه انگشت اتهام را به سمت عربستان در این تصمیم نشانه رفته اند. این مجری گفت: «ما عربستانی ها از این تصمیم (سلب میزبانی ایران) سود نمی بریم چون ما هم باید در زمین بی طرف به میدان برویم. در این بحث الرفاع بحرین و الکویت کویت ذی نفع هستند چون بازی آنها با نمایندگان ایران (در مرحله پلی آف) باید در ایران برگزار می شد.»


اشاره الفراج به منتفع نبودن عربستانی ها در این تصمیم به این موضوع برمی گردد که تیم های ایرانی و عربستانی در چند سال گذشته با رای AFC در زمین بی طرف بازی می کردند و این قانون امسال هم (باوجود سلب میزبانی از ایران) برای تیم های عربستانی صدق می کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس AFC به سلطانی فر قول داد؛ مجددا بررسی می‌کنیم

تگ ها


ولید الفراج مجری عربستانی کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران فوتبال