مجوز قطعی حجاب بانوان بسکتبالیست

حضور بانوان بسکتبالیست در رقابت های غرب آسیا فردا مشخص می شود رقابت های بسکتبال غرب آسیا قرار بود خردادماه بر ......

حضور بانوان بسکتبالیست در رقابت های غرب آسیا فردا مشخص می شود

رقابت های بسکتبال غرب آسیا قرار بود خردادماه بر ...

حضور بانوان بسکتبالیست در رقابت های غرب آسیا فردا مشخص می شود

رقابت های بسکتبال غرب آسیا قرار بود خردادماه برگزار شود اما ممکن است این تاریخ تغییر کند.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مجوز قطعی حجاب بانوان بسکتبالیست از اول مهرماه اجرایی خواهد شد و بانوان محجبه ایرانی می توانند از مهرماه، در میادین بین المللی حضور داشته باشند اما رقابت های غرب آسیا خردادماه برگزار می شود و ممکن است این تاریخ تغییر پیدا کند تا بانوان ایرانی بتوانند در این مسابقه ها شرکت کنند. دو تیم کوشا سپهر سبلان و پالایش نفت آبادان نمایندگان ایران برای حضور در این رقابت ها هستند.

زهرا مرتضی زاده، سرمربی تیم پالایش نفت آبادان در گفت وگو با ایسنا درباره تاریخ رقابت های غرب آسیا بیان کرد: با توجه به اینکه مجوز حضور بانوان محجبه در میادین بین المللی از اول مهرماه اجرایی می شود ممکن است بازی های غرب آسیا نیز مهرماه برگزار شود یا شاید بازی های غرب آسیا خردادماه برگزار شود و تیم ایران در این مسابقه ها حاضر نباشد. فعلا مشخص نیست و جواب قطعی برای حضور تیم فردا اعلام می شود.

او در ادامه افزود: یک ساعت است از این خبر مطلع شده ایم و بسیار متعجب و ناراحت هستیم. ما برای حضور در این رقابت ها، زمان، هزینه و برنامه ریزی کرده ایم و حال باید تا فردا منتظر بمانیم.

مرتضی زاده در ادامه افزود: من هنوز با توفیق به طور مستقیم صحبت نکردم اما مسوول ورزش پالایش نفت آبادان در صحبتی که با توفیق داشته است، قرار است فردا حضور تیم ایران در رقابت های غرب آسیا مشخص شود. ما احتمال می دهیم بازی ها تغییر نکند و تیم ما جواز حضور در این رقابت ها را به دست نیاورد. رقابت های باشگاه های آسیا بانوان تیرماه برگزار می شود و تیم های عنوان دار در غرب آسیا می توانند شرکت کنند بنابراین تداخل به وجود می آید. باید تا فردا منتظر پاسخ بمانیم.