مجوز پرتاب آب دهان و شادی گل جمعی در لالیگا

لالیگا از هفته پیش رو از سرگرفته خواهد شد و بر خلاف بوندسلیگا، پروتوکل های اجرایی با اندکی تفاوت همراه خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از مارکا، از پنجشنبه پیش رو فوتبال در اسپانیا نیز از سر گرفته خواهد شد. ابتدا قرار است نیمه دوم بازی آلباسته و رایووایه کانو از دسته دوم اسپانیا که به تعویق افتاده بود، برگزار شود و سپس روز جمعه لالیگا با دربی شهر سویل بین سویا و رئال بتیس فعالیتش را مجددا شروع خواهد کرد. شنبه بارسا در زمین مایورکا به میدان می رود و یکشنبه نیز رئال مادرید میزبان ایبار خواهد بود.

در واقع اسپانیا پس از آلمان، اولین کشور اروپایی خواهد بود که فوتبال را از سر خواهد گرفت.

پروتوکل های لالیگا تقریبا مشابه با بوندسلیگا خواهد بود اما با چند تفاوت.

در لالیگا همچون بوندسلیگا هر مربی می تواند تا ۵ تعویض انجام دهد و فهرست بازیکنان روی نیمکت به ۲۳ نفر افزایش یافته است. این هفته در بوندسلیگا ۸ مربی از ۴ تعویض و ۷ مربی نیز از ۵ تعویض استفاده کردند.

در لالیگا اما قرار بر این شده که در صورت پرتاب آب دهان از سوی بازیکنان به زمین، داور اخطار ندهد. همچنین بازیکنان مجاز خواهند بود که در صورت به ثمر رسیدن گل، آن را به صورت جمعی جشن گرفته و گلزن را در آغوش بگیرند. اتفاقی که در آلمان با اخطار مواجه خواهد شد و البته در چند بازی نیز این قانون زیر پا گذاشته شده است.

همچنین پیش از شروع بازی، کاپیتان ها با یکدیگر و نیز داور دست نخواهند داد و بین بازیکنان نیمکت نشین نیز باید فاصله اجتماعی رعایت شود.

بیشتر بخوانید:

نیمار به PSG؛ به بارسلونا بر می گردم+ عکس

رسمی؛ بازگشت مسی به تمرینات گروهی بارسا

تگ ها


بایرن مونیخ لیونل مسی فوتبال جهان کریم بنزما رئال مادرید بارسلونا فوتبال