مجیدی و فغانی بالاخره‌آشتی‌کردند

کدورت فرهاد مجیدی و علیرضا فغانی به‌طور کلی به پایان رسیده است....

کدورت فرهاد مجیدی و علیرضا فغانی به‌طور کلی به پایان رسیده است.

به گزارش مدال،فرهیختگان نوشت:در گذشته‌های نه‌چندان دور و در تقابلی بین تیم‌های استقلال و صبا، اتفاق عجیبی افتاد و پس از برخورد برهانی با مدافع صبا، داور به اشتباه به فرهاد مجیدی کارت زرد داد که این موضوع واکنش بازیکن محبوب استقلالی‌ها را به‌همراه داشت و درنهایت کار به اخراج مجیدی کشید. بعد از آن دیدار بود که مجیدی واکنش نشان داد و گفت: «بعد از اخراج یا باید خودم را می‌زدم یا داور را که ترجیح دادم خودم را بزنم.»

فغانی بعدها یک‌بار دیگر هم با کارت قرمز خود مجیدی را اخراج کرد و این مساله باعث شد استقلالی‌ها بگویند او با شماره 7 مشکل دارد. اتفاقا بعد از آنکه فغانی اعلام کرد قبلا پرسپولیسی بوده، هواداران استقلال در فضای مجازی روی این موضوع مانور می‌دادند که مشخص شده چرا او با فرهاد زیاد در زمین بازی خوب نبوده است.

آن زمان هنوز فغانی مثل امروز به اوج نرسیده بود و هنوز خبری از جام‌جهانی و... نبود و چه‌بسا خودش هم در آن برهه از برخی حواشی استقبال می‌کرد اما فرهاد در اوج محبوبیت قرار داشت و همین کل‌کل‌های گاه‌وبیگاه این دو باعث می‌شد فغانی نزد استقلالی‌ها روزبه‌روز منفور‌تر شود!

نکته جالب اینکه هوشنگ نصیرزاده در آن زمان در مصاحبه‌ای درمورد اختلاف دیرینه فرهاد مجیدی و علیرضا فغانی گفته بود: «در بحث‌های فغانی و مجیدی همه تقصیرها را متوجه فغانی می‌کنند، درحالی که دعوای فغانی و مجیدی دعوای زمین‌خوردن واقعی و غیرواقعی است، نه یک دعوای شخصی، زیرا برخی تصور می‌کنند این جدل یک دعوای شخصی است تا برخورد طبیعی داور و بازیکن، اگرچه در این برخوردها بیشتر مواقع فرهاد مجیدی حق داشته اما این ماجرا بیشتر بزرگ‌نمایی شده است.»

دعوا با تیتر تکراری!

درهر صورت فوتبال ایران در اوایل دهه 90 گاها تحت‌تاثیر دعوای فغانی و مجیدی قرار داشت تا جایی که رسانه‌ها در آن برهه زمانی هر وقت فغانی داور دیدارهای استقلال می‌شد، تیتر می‌زدند: «فغانی و مجیدی باز هم به هم رسیدند» تا اینکه کاپیتان سابق و محبوب استقلالی‌ها به‌عنوان مربی سر از نیمکت استقلال درآورد.

اسفندماه سال گذشته فغانی درحالی به‌عنوان داور دیدار استقلال تهران و ذوب‌آهن اصفهان انتخاب شد که حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی‌پوشان آدم را یاد دوران بازی‌کردن او با پیراهن استقلال و درگیری‌هایی که با فغانی داشت، می‌انداخت. در مقطعی فغانی با مجیدی مشکل داشت اما پس از آن روابط این دو کمی بهتر شد و پس از خداحافظی مجیدی از دنیای فوتبال، فغانی در چندین نوبت حتی به تعریف و تمجید از عملکرد مجیدی پرداخت.  فغانی دو سال پیش در یکی از برنامه‌های دورهمی درباره مشکلش با مجیدی گفته بود: «مجیدی بازیکن خیلی خوب و متعصب استقلال بود اما من هم در دوران جوانی برای قضاوت در زمین چارچوب کاری مشخصی داشتم و در تقابل با بازیکنانی که اسم و رسم‌دار بودند سعی کردم رویه‌ای را که پدرم داشت، ادامه بدهم. البته به‌دنبال بیرون کردن آنها نبودم تا مطرح شوم اما آنهایی را که واقعا اعتراض داشتند، اخراج می‌کردند. در همین زمینه چندباری مجیدی را از استقلال و نوروزی را از پرسپولیس اخراج کردم که البته بعدا با هم رابطه‌مان بهتر شد!

در دیدار با ذوب‌آهن طرفین با یکدیگر با وجود سابقه قبلی برخوردی نداشتند و حتی بعد از این دیدار نیز فغانی در گفت‌وگویی با «فرهیختگان» درخصوص برخوردش با مجیدی گفته بود: «مجیدی از مربیان جوان جویای نام به‌شمار می‌رود و برای او در سمت جدیدش آرزوی موفقیت می‌کنم اما قانون برای همه یکسان است و تا زمانی که مجیدی مثل سایر مربیان در کنار زمین تیمش را هدایت می‌کند، آن ارتباط خوب وجود دارد اما اگر قرار باشد اتفاقات دیگری بیفتد، فرهاد مجیدی هم با بقیه مربیان فرقی ندارد. با این حال خوشبختانه هم او وظیفه‌اش را می‌داند و حرفه‌ای عمل می‌کند و هم داوران ما نسبت به وظایف خود آگاه هستند.»

آشتی‌کنان واقعی در آزادی

حالا شنیده می‌شود کدورت طرفین به‌طور کلی به پایان رسیده است. قبل از برگزاری دربی 89 فغانی که داور ویدئویی بود با مجیدی در تونل ورزشگاه آزادی برخورد بسیار گرمی داشت، آنها یکدیگر را در آغوش گرفتند و ضمن خوش‌وبشی صمیمی، برای هم در آینده آرزوی موفقیت کردند تا رابطه شکرآب این دو عضو شناخته‌شده فوتبال ایران نیز مانند فیلم‌های هندی با خوبی و خوشی به پایان برسد.