مجیدی و نبرد حیثیتی با سه کاپیتان استقلال

فرهاد مجیدی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، باید کاپیتانان سابق تیمش را از سر راه بردارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امروز مهدی پشازاده رسما به عنوان سرمربی شاهین بوشهر انتخاب شد تا جمع مربیان استقلالی لیگ برتر که دست بر قضا همگی در زمان خود کاپیتان این تیم بوده اند، بیشتر شود.


فرهاد برای کسب سهمیه و دست یافتن به یک رتبه ی بهتر برای تیمش، ابتدا باید جمعه شب در آبادان به مصاف یک پرسپولیسی برود. بهنام سراج مهاجم سابق پرسپولیس، در گرمای دیوانه کننده ی آبادان، انتظار تیم فرهادی را می کشد که با حکم کمیته ی انضباطی، از حضور در این دیدار محروم است. پس از آن، رالی مجیدی با کاپیتان های سابق استقلال شروع خواهد شد. تیم او در هفته ی بیست و ششم و در تهران، پذیرای نساجی خواهد بود که یک کادرفنی استقلالی را روی نیمکتش دارد. محمود فکری کاپیتان سابق استقلال که روزگاری با مجیدی نیز هم تیمی بودند، سرمربی قائمشهری هاست و حنیف عمران زاده نیز به عنوان مربی، او را در امر هدایت تیم، کمک می کند. پس از این دیدار نیز، استقلال باید در یک دیدار فوق العاده حساس، به مصاف سپاهان برود. شاگردان امیرقلعه نویی که در ابتدای فصل نتایج درخشانی کسب کردند و تا چندین هفته حتی هیچ تیمی موفق به باز کردن دروازه آنها نشده بود و مدعی اول کسب قهرمانی بودند، حالا تیمش حتی خطر از دست دادن سهمیه را نیز حس میکند. دیدار با سپاهان و جدال همیشگی استقلال با قلعه نویی، قطعا دیدنی خواهد بود.


چرا که تاریخچه ی دیدارهای ژنرال مقابل استقلال این قضیه را ثابت کرده که باید در انتظار یک دیدار پر از استرس و هیجان و با آدرنالین بالا باشیم. علاوه بر این، با توجه به اتفاقاتی که در دیدار رفت رخ داد، صحنه ی تقابل امید نورافکن با استقلال نیز می تواند دیدنی از آب دربیاد. هر چند که نبود تماشاگر در این دیدار، می تواند تا حدودی از حساسیت بازی کاهش دهد.


برنده ی آن دیدار می تواند گام بلندی به سوی کسب سهمیه بردارد. علاوه بر این، در یکی از دیدارهایی که هنوز تاریخ برگزاری آن اعلام نشده، استقلال باید در بوشهر مقابل شاهینی قرار بگیرد که امروز یکی دیگر از کاپیتانان سابق اسقلال را به عنوان سرمربی خود معرفی کرد. مهدی پاشازاده که کار سختی برای حفظ تیمش در لیگ برتر دارد، باید هم مانع از کسب امتیاز استقلال شود و هم برای بقای شاهین در لیگ، به فکر ۳ امتیاز دیدار با تیم سابقش باشد.


البته مجیدی پیش از این نیز مقابل یک استقلالی دیگر قرار گرفت. تیم او در اولین بازی پس از کرونا، در یک دیدار سراسر حاشیه ای و پر از جنجال، به فولاد و جواد نکونام باخت. نکو که چند سال پیش با مجیدی نیز هم تیمی بود، یکی از رقیب های مستقیم فرهاد در راه کسب سهمیه است. چنانچه علیرضا منصوریان ذوب آهن را ترک نمی کرد، قبل از شیوع کرونا، می توانستیم شاهد جدال مجیدی با یکی دیگر از کاپیتانان اسبق استقلال باشیم که از حیث آماری، تعداد مربیان استقلالی لیگ برتر را به شکل عجیبی افزایش می داد.
به هر حال، سرمربیان ۳ تیم لیگ برتری که روزگاری در لباس استقلال برای موفقیت این تیم از هیچ تلاشی دریغ نمی کردند، اکنون هر یک برای اهدافی که پیش روی دارند، مقابل تیم دوران جوانی خود قرار می گیرند و برای کسب موفقیت تیم هایشان، مانعی در راه مجیدی و کسب سهمیه ی لیگ قهرمانان آسیا شده اند.

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال