محرز: فینال CL برای من یک بازی معمولی است

ریاض محرز، وینگر الجزایری منچسترسیتی، درباره اینکه چگونه در آستانه دیدار فینال چمپیونزلیگ از شدت فشارها بر روی خودش می‌کاهد، صحبت کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به نقش کلیدی که ریاض محرز در موفقیت این فصل سیتیزن ها و کسب قهرمانی در لایگ برتر بازی کرد و همچنین سه گلی که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ برای سیتی برابر پاری سن ژرمن به ثمر رساند، می توان گفت که ستاره الجزایری سیتی در اوج دوران فوتبال خود است.

محرز در آستانه دیدار فینال چمپینزلیگ در روز شنبه برابر چلسی با وبسایت گل به صحبت نشسته است. محرز در ابتدای صحبتش به فصل درخشان ۱۶-۲۰۱۵ خود با تیم لستر اشاره کرد؛ فصلی که جایزه بهترین بازیکن فصل را برد و به همراه لستر غیرمنتظره ترین عنوان قهرمانی در تاریخ لیگ برتر را به دست آورد.

محرز که اکنون ۳۰ سال دارد، همیشه مرد بازی های بزرگ بوده است. او در آن فصل فراموش نشدنی با لستر ۱۷ گل به ثمر رساند و در سال ۲۰۱۹ نیز در دقیقه ۹۵ بازی نیمه نهایی در جام ملت های آفریقا در دقیقه ۹۵ گل پیروزی بخش الجزایر را به ثمر رساند تا این تیم به فینال صعود کرده و در نهایت برای اولین بار پس از ۲۹ سال قهرمان آفریقا شود.

مدال قهرمانی در چمپیونزلیگ می تواند کلکسیون افتخارات فوق العاده او را تکمیل کند، اما محرز تنها منتظر است تا بتواند در چنین بازی مهمی به میدان برود.

محرز گفت: "ما در ارائه بازی خود بسیار راحت و خونسردیم. هیچ فشاری وجود ندارد، فقط قرار است با شخصیت خودمان در این مسابقه بازی کنیم، فقط همین.

البته که قبل از چنین بازی هایی فشاری را روی خودت احساس می کنی اما این فشار مثبت و خوبی است. باید این فشار را تبدیل به اعتماد به نفس و شخصیت کنی.

نمی گویم که این آسان است، اما برای من مشکلی نیست. این فشار روی اعصاب من نمی رود، من فقط جوری بازی می کنم که انگار یک مسابقه معمولی است. واضح است که به این فکر می کنم که این فینال چمپیونزلیگ است اما برای من این فقط یک بازی فوتبال است."

رفتار آرام و خونسردی او مشابه آرامش پپ گواردیولا، سرمربی سیتی، است که پس از رساندن سیتیزن ها به اولین فینال چمپیونزلیگ در تاریخ این باشگاه، بسیار آرام بوده است.

محرز همچنین درباره رویای شرکت در فینال چمپیونزلیگ که از کودکی همراه او بوده، صحبت کرده است.

محرز افزود: "واضح است که وقتی من به این باشگاه آمدم، هدفم بازی کردن در بزرگترین صحنه ها بود، اینکه هر فصل در مهمترین رقابت ها حاضر باشم و این همان جایی است که اکنون هستیم. ما همه می خواستیم که به این مرحله برسیم و اکنون باید تمرکز کنیم و ثابت کنیم که می توانیم برنده شویم."

شرکت در نخستین فینال چمپیونزلیگ در تاریخ باشگاه سیتی، نقطه اوج فصلی است که بد آغاز شد؛ سیتی در ماه اکتبر در جایگاه دوازدهم لیگ برتر بود اما پیروزی در ۲۸ بازی، سومین عنوان قهرمانی طی چهار سال را برای سیتیزن ها به ارمغان آورد و این موفقیت بر پایه یک روحیه تیمی صمیمانه به دست آمد که نشانه هایش در هر جشن پس از گل سیتی مشخص است.

محرز اضافه کرد: "ما هم تیمی های خیلی خوبی هستیم. زیاد می خندیم، زیاد شوخی می کنیم و به نظرم این موضوع در بازی های مهم بسیار اهمیت دارد. تو این عشق و علاقه به همدیگر را حس می کنی و این خیلی خوب است.

ما هر روز با هم بودیم و نمی توانستیم بیرون برویم... –محرز با دستانش قلبی را رو به دوربین نشان می دهد- این احساسات را تغییر می دهد.

ما تیم بسیار خوبی داریم، می دانیم که همه می توانیم با هر کسی رقابت کنیم و این نقطه قوت تیم ما است. همه می توانند بازی کنند و همه می توانند تفاوت را ایجاد کنند.

ما پیش فصل نداشتیم. می دانستیم که با بازی های بیشتر و بیشتر در این فصل بهتر می شویم. و وقتی شروع کردیم به بردن و بردن و بردن دیگر متوقف نشدیم. تیم ما این شکلی است."

گواردیولا در این فصل از سیستم چرخشی استفاده کرد و سیتیزن ها را بدون مهاجم کلاسیک به زمین فرستاد، امری که موجب شد هر بازیکن سیتی مجبور شود مقابل دروازه سرنوشت‌ساز باشد.

بدون تمرکز روی یک بازیکن شش بازیکن مختلف، از جمله محرز، به در این فصل به آمار گلزنی دو رقمی رسیده اند.

این سیستم باعث شد تا بسیاری از مهاجمان سیتی بهترین عملکرد خود را ارائه دهند و محرز نیز از تاثیری که گواردیولا روی آنها گذاشته است بسیار تمجید کرد.

محرز درباره گواردیولا گفت: "او خیلی برای ما مفید بوده و بسیار به ما کمک کرده است. او همیشه از بیرون زمین و در تمرینات به ما انگیزه می دهد و ما را هدایت می کند، ما همیشه راهنمای هایی خوبی می گیریم و می دانیم که چطور بازی کنیم و ببریم."

تگ ها


ریاض محرز منچستر سیتی