محرمی:در باشگاه عجیب و غریبی بازی می کنم

اینطور نیست که قهرمانی دینامو راحت به دست آمده باشد اما ما ۳۰ بازیکن سطح بالا داریم که برای لیگ قهرمانان اروپا تلاش می‌کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، انتقال به اروپا در ۲۲ سالگی و زمانی که خیلی ها منتظر شکوفایی بیشتر فوتبال او در ایران و پرسپولیس بودند، تصمیم جاه طلبانه ای بود که صادق محرمی گرفت و حالا از آن پشیمان نیست. تیمش دو سال متوالی قهرمان شده و سرمربی دینامو یک بار گفته بود که این باباید به بارسلونا برود! خودش می‌گوید مصدوم و پستش که مدافع است، سبب شده تا سروصدای کمی از او در رسانه ها وجود داشته باشد و خود محرمی نیز هم آنقدر کم حرف هست که برای تکمیل یک مصاحبه مجبور به طرح سوال های متعدد شویم.

گفتگویی که با صادق محرمی می‌خوانید، درباره وضعیت فوتبال کرواسی و شرایط وی در لیگ این کشور است؛ این که آیا یک انتقال بزرگ در پیش خواهد بود یا نه؟

* مصدوم شدم و چند ماه عقب افتادم


صادق محرمی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به پایان لیگ و آغاز آن گفت: کرونا باعث شد که فصل خیلی طولانی باشد و خیلی اول فصل را یادم نمی‌آید. اول بعد از اردوی تیم ملی به کرواسی آمدیم و تمرینات را آغاز کردیم و من بعد از ۳-۴ روز تمرین کردن مصدومیتی برایم پیش آمد که دو ماه مصدوم بودم. این باعث شد که یک مقدار عقب بمانم و شرایط دینامو هم طوری بود که هم در پلی آف لیگ قهرمانان هم لیگ و هم جام حذفی بود و این دو ماه دوری باعث شد که یک مقدار عقب ماندم.

* مجبور شدم به لوکوموتیو بروم


انتقال محرمی به لوکوموتیو خیلی ها را متعجب کرد اما او نظر دیگری دارد: این جا شرایط طوری است که اگر سه چهار روز هم تمرین نکنی، عقب می‌افتی و من برای همین قرار شد قرضی بروم لوکوموتیو و شرایطم خوب شود و برگردم. این برایم خودم آسان نبود اما چیزی است که در فوتبال پیش می‌آید. من سه ماه آنجا بودم و بازی کردم و آمادگی ام را به دست آوردم و شرایط خوب پیش رفت و نیم فصل برگشتم.

* بارسلونا؟ باید گل بزنم و گل بسازم


بعد از دربی لیگ کرواسی سرمربی دینامو گفت که او باید برای بارسلونا بازی کند. وی درباره این جمله توضیح داد: شرایط لیگ کرواسی جوری است که باید کار بزرگی انجام دهی تا به چشم بیایی. من چون ایران هم بودم گل و پاس گل زیادی نداشتم اما خوب پیش می‌رفت برایم. اینجا اینطور نیست، چون باید یا گل بزنی یا پاس گل بدهی که درباره ات خبر بزنن اما در پست من کمتر اینطور هست و کمتر به چشم می‌آیم. بازی دربی خیلی خوب بود اما من نمایش هایی به آن شکل خیلی زیاد داشتم اما آن بازی دربی مهمی بود و خبرش خیلی پیچید.

* اینجا فوتبالم را کامل عوض کردم


مدافع اسبق پرسپولیس و ملوان با اشاره به وضعیتش در کرواسی گفت:  الان دو سال شده، من در این دو سال خیلی چیزها را تغییر دادم و خیلی برایم سخت گذشت. فوتبالم را کاملا تغییر دادم و این چیز آسانی نبود. تنهایی هم بود که فکر می‌کنم تا حدی گذراندم، باید ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود. یک هفته بعد فصل جدید شروع می‌شود و انشالله باید ببینیم شرایط چطور خواهد بود. این کرونا هم بحث ترانسفر را سخت کرده.

* پیشنهاد روی کاغذ است نه در حرف!


آیا محرمی نیز پیشنهاداتی از تیم های بزرگ دارد؟ صادق در این باره گفت: چیزهایی که هست اما این که می‌شنویم درباره این پیشنهادات فقط این است که باشگاه بازیکن را مورد توجه خود دارد اما پیشنهاد واقعی یعنی چیزی که به باشگاه می‌رسد و تو روی کاغذ آن را داری! برای من طوری است که یک سری صحبت ها شده و باشگاه ها دنبال می‌کنند اما چیزی روی کاغذ نیامده که به آن فکر کنم.

* آمدن به دینامو قدم خیلی بزرگی بود


محرمی در ادامه صحبت هایش اظهار داشت: فکر کنم قدم اول برای من خیلی بزرگ بود از دینامو به تیمی بزرگتر رفتن خیلی سخت تر است. من آمدم دینامو که خیلی تیم بزرگی است و شاید اگر اول به تیم چهارم پنجم کرواسی می‌آمدم، قدم بعدی می‌توانست دینامو باشد اما من گام بزرگی برداشتم. دینامو باشگاه فوق العاده بزرگی است، شاید ما خیلی درباره اش ندانیم و من هم خیلی اطلاعاتی از این تیم نداشتم اما الان می‌دانم که باشگاه بزرگی است و شرایط عجیبی دارد. مصدومیت و یک جاهایی هم نگاه باشگاه که هدف هایی برای فروش بازیکنش دارد، انتقال را عقب انداخت. شرایط من خوب است اما ترانسفر و قدم بعدی باید اتفاق بیفتد و دست من نیست. من باید خودم شرایطم را درست کنم و بعد ببینم برای آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

* قهرمانی قرمز و آبی ندارد


به شوخی از محرمی پرسیدیم که قهرمانی با پیراهن آبی چه حسی دارد؟ او گفت: من چهار سال است که چهار تا قهرمانی گرفتم و برای پرسپولیس هم که قهرمانی عادی شده. قهرمانی قهرمانی است، با پیراهن قرمز و آبی زیاد فرقی ندارد.

* دینامو برای لیگ قهرمانان بسته می‌شود


او درباره شکل تیم دینامو زاگرب و جایگاهی که در فوتبال کرواسی را دارد، توضیح داد: دینامو هر فصل نزدیک ۱۵-۲۰ بازیکن سطح بالا می‌خرد. ما ۳۰ بازیکن داریم که همه در سطح بالا هستند و اصلا دینامو از نظر بازیکن خریدن و خرج کردن لولش با بقیه فرق دارد. اما اصلا اینطور نیست که یک بازی را راحت برویم و برنده شویم. ما برد زیادی داشتیم و قهرمان شدیم اما اصلا راحت به دست نیامده. نگاه دینامو به لیگ قهرمانان و لیگ اروپاست.

* امیدوارم عملکردمان با اسکوچیچ مثبت باشد


دفاع راست تیم دینامو زاگرب، حالا یک سرمربی کروات را بر مسند هدایت تیم ملی می‌بیند؛ او چه نظری در این باره دارد؟ محرمی در این خصوص عنوان کرد: یک چیز مثبتی که آقای اسکوچچ دارد، این است که می‌خواهد خیلی با بازیکنان و مربیان ارتباط بگیرد و این چیز مثبتی است. امیدوارم چیز مثبتی در تیم ملی رقم بخورد و به جام جهانی برویم. باهم ارتباط داریم و اینجا آمد و حتی با مربی ما هم صحبت کرد و بازی هایم را زیر نظر دارد.

* وضعیت ایران در جدول اصلا خوب نیست


وی درباره وضعیت تیم ملی همچنین گفت: شرایط ما در جدول خوب نیست اما از آنجایی که تیم ملی همیشه بازیکنان خوبی داشته، من خیلی امیدوارم بازی های پیش رو را ببریم و به جام جهانی برویم.

* زبان کروات ها را بلد نیستم


سوال پایانی از صادق محرمی این بود که آیا بعد از دو سال زندگی در کرواسی، به زبان این کشور مسلط شده یا نه؟ او پاسخ داد: نه کروات را طوری بلد نیستم که صحبت کنم. یک کوچولو بلدم ولی اینطور که صحبت کنم نیست.

بیشتر بخوانید:

آزمون گزینه خط حمله اتلتیکومادرید

گزارش نشریه قطری از درخشش رضاییان

 

 

تگ ها


صادق محرمی دینامو زاگرب کرواسی فوتبال