محرومیت سنگین برای دو شهرخودرویی

با اعلام کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، دو بازیکن تیم شهرخودرو به دلیل آنچه نقل و انتقال غیر قانونی خوانده شد با محرومیت و جرائمی مالی سنگینی روبرو شدند....

به گزارش مدال، در حالی که شهرخودرویی ها روز گذشته توانستند به یک پیروزی حساس دست پیدا کنند و در حال حاضر به استراحت پس از سه امتیاز شیرین می پردازند اعلام یک رای از سوی کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال شرایط آنها را عجیب پیچیده کرد و به جز مسئولان باشگاه، این پیچیدگی شامل دو ستاره این تیم شده است.

با توجه به شکایت باشگاه نساجی از دو بازیکن سابق این تیم یعنی حسن جعفری و میلاد سرلک که در بازار نقل و انتقالات زمستانی از این تیم راهی شهرخودروی خراسان شدند امروز کمیته تعیین وضعیت در این باره اعلام رای کرد.

با توجه به رای صادره این دو بازیکن به مدت ۴ ماه از حضور در ترکیب تیم شهرخودرو در تمامی بازی های رسمی محروم شدند و این اتفاق در حالی می افتد این دو، از بازیکنان مهم و ثابت تیم شهرخودرو در ترکیب اصلی این تیم بودند و از زمانی که پیراهن این تیم را به تن کردند در بازی های این تیم اعم از لیگ برتر و لیگ قهرمانان به میدان رفتند.

نکته قابل توجه در رای اعلامی اما به وضعیت جریمه مالی این دو بازیکن بر می گردد به نوعی این دو باید به صورت شراکتی با تیم شهرخودرو مبلغی در حد ۷۹ میلیارد ریال را بپردازند. در اعلام رای مربوط به جرائم مالی این دو بازیکن آمده است:

* حسن جعفری و باشگاه شهرخودرو با توجه به توافق طرفین وفق بند ۷ ماده ۶ قرارداد مورخ ۹۸/۰۴/۰۹ باشگاه فرهنگی ورزشی نساجی و آقای حسن جعفری و همچنین مستنداً به بند ۳ ماده ۱۸ مقررات نقل‌ و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان، متضامناً به پرداخت مبلغ ۴۲.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل ۵ برابر مبلغ قرارداد) بابت غرامت و پرداخت مبلغ ۵.۴۵۰.۰۰۰ ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان و مبلغ ۹۲۱.۰۵۰.۰۰۰ ریال مابه التفاوت بابت هزینه دادرسی در حق فدراسیون  فوتبال محکوم می‌گردند.  

* میلاد سرلک و باشگاه شهرخودرو  وفق بند ۷ ماده ۶ قرارداد مورخ ۹۸/۰۴/۰۹ باشگاه فرهنگی ورزشی نساجی و آقای حسن جعفری و همچنین مستنداً به بند ۳ ماده ۱۸ مقررات نقل‌ و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان، متضامناً به پرداخت مبلغ ۳۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل ۵ برابر مبلغ قرارداد) بابت غرامت و پرداخت مبلغ ۵.۴۵۰.۰۰۰ ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان و مبلغ ۷۵۷.۵۵۰.۰۰۰ ریال مابه التفاوت بابت هزینه دادرسی در حق فدراسیون  فوتبال محکوم می‌گردند.

حال کمیته تعیین وضعیت پس از اعلام این رای مدت ۷ روز به جریمه شوندگان زمان داده است تا در صورت اعتراض، از طریق کمیته استیناف خواستار تجدید نظر شوند و باید دید جعفری و سرلک به همراه مسئولان باشگاه شهرخودرو در این شرایط حساس(حضور در لیگ قهرمانان آسیا) چه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:
مناظره مدیران عامل پرسپولیس و سپاهان؛ حق با چه کسی است؟
یک قانون بد بهتر از بی قانونی است!
محرومیت شهرخودرو از دو پنجره نقل و انتقالاتی

تگ ها


حسن جعفری فوتبال ایران محرومیت لیگ برتر ایران میلاد سرلک حسن جعفری میلاد سرلک شهر خودرو نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال