محرومیت پی‌اس‌جی از لیگ قهرمانان؛ باور کنیم!

امروز نشریه اکیپ فاش ساخت که یوفا دور تازهاز تحقیقات در مورد باشگاه پاریسن ژرمنرا شروع کرده است ......

امروز نشریه اکیپ فاش ساخت که یوفا دور تازه از تحقیقات در مورد باشگاه پاریسن ژرمن را شروع کرده است. به گزارش مدال، پرونده‌ای که ماه ژوئن بسته شده بود، بار دیگر باز شده و این بار ممکن است تبعات سنگینی برای باشگاه پاریسی داشته باشد. دور قبلی تحقیقات یوفا در مورد نقل و انتقالات پی اس جی بدون نتیجه پایان یافت و اعلام شد که این باشگاه فیرپلی مالی را نقض نکرده است اما اخیرا اطلاعات فاش شده توسط فوتبال لیکس نشان داد که پی اس جی از حمایت‌های مالی پشت پرده دولت قطر سود می‌برده و جذب نیمار و امباپه بدون این حمایت‌ها غیرممکن بود. تحقیقات جدید به احتمال زیاد راز خرید 222میلیون یورویی نیمار و 180میلیون یورویی امباپه را برملا کند که در این صورت اخراج از لیگ قهرمانان و محرومیت‌های سنگین دیگر در انتظار پی اس جی خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، مشخص نیست که آینده نیمار و امباپه در پاریس چه خواهد شد. هر دو با هدف قهرمانی در چمپیونزلیگ، قید رئال و بارسا را زدند و به این تیم پیوستند. هدف نهایی خود باشگاه نیز فتح لیگ قهرمانان است و در صورت جریمه یوفا، شرایط باشگاه متزلزل‌تر از همیشه خواهد شد. پی اس جی همچنین در خطر محرومیت از نقل و انتقالات نیز قرار دارد. طبق ادعای نشریه فرانس 2، فیفا به زودی تحقیقات خود را درباره جذب غیرقانونی بازیکنان زیر سن قانونی توسط پاری سن ژرمن، آغاز خواهد کرد.

فوتبال‌لیکس در ادامه افشاگری‌های خود مدعی شد که در سال 2015، زمانی که پاری سن ژرمن، کایز رویز، بازیکن 12ساله را از بارسلونا خریداری کرد، با اعطا یک شغل سوری به پدرش، از قوانین فیفا تخطی کرده است.

پاریسن ژرمن برای خرید این بازیکن 12ساله، 13 هزار یورو به بارسلونا پرداخت کرد و 400 هزار یورو هم به او و خانواده‌اش پرداخت که همین موضوع شک و شبهاتی برای فیفا به وجود آورد. در صورتی که اتهام باشگاه پاریسی ثابت شود، آنها احتمالا با محرومیتی مشابه با رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید که دو پنجره از شرکت در نقل و انتقالات محروم شده بودند، روبه‌رو خواهند شد.  در زمان حضور کایز رویز در بارسلونا، به خاطر محرومیتی که گریبان گیر باشگاه بود (محرومیت از خرید بازیکن در تابستان 2014 و زمستان 2015)، رویز که به تازگی به باشگاه پیوسته بود، به خاطر غیراروپایی بودن اجازه بازی کردن پیدا نکرد و باشگاه باید تا 16 سالگی صبر می‌کرد تا بتواند از او استفاده کند. همین باعث شد که جدایی او میسر و راهی پاری سن ژرمن شود.

 

تگ ها


کیلیان امباپه پاری سن ژرمن فوتبال