محرومیت یک جلسه‌ای پرسپولیس از سوی AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه پرسپولیس را یک جلسه از حضور تماشاگرانش محروم کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه پرسپولیس با حکم کمیته انضباطی ای اف سی و در پی شکایت باشگاه گوای هند، ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه شده و یک بازی خانگی را هم در لیگ قهرمانان آسیا باید بدون حضور تماشاگر سپری کند.

این در حالی است که پیش‌تر ابراز امیدواری شده بود حکم نهایی ای اف سی به ضرر پرسپولیس نباشد و در واقع کمیته حقوقی قرمزها، دفاعیه‌ای را درباره این پرونده به ای اف سی ارسال کرده بود.

باشگاه گوای هند پس از آن از پرسپولیس شکایت کرد که در پیج رسمی این باشگاه و پیش از سفر به هندوستان، پستی منتشر شد که حاوی جملاتی عجیب درباره حمله نادر شاه به هند و غلبه بر حکومت وقت هند داشت.

این پست مورد انتقاد بسیاری از کاربران در فضای مجازی قرار گرفت و در نهایت با شکایت طرف هندی مواجه شد و حالا با حکمی سنگین از سوی ای اف سی همراه شده است.

صفحات مجازی پرسپولیس در اختیار کارگزار این باشگاه است و مسئولان باشگاه این پست و تبعات آن را هم متوجه آتیه داده پرداز کرده بودند.

پرسپولیس پیش از این یک بار هم در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ به دلیل رفتار هوادارانش در بازی با الوحده به یک بازی بدون تماشاگر محکوم شده بود. 

اگر پرسپولیس استقلال تاجیکستان را شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی برود و بازی ها متمرکز نباشند، احتمالا محرومیت در آن بازی اعمال می‌شود.

نکته جالب این‌که احتمال دارد بازی‌های مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برگزار شوند که در این صورت، با صعود پرسپولیس به نیمه نهایی، این محرومیت آنجا دردسر بزرگی را برای قرمزها به وجود می‌آورد.

آخرین بازی خانگی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ مقابل السد قطر بود که با پیروزی ۲-۰ همراه شد. پس از آن پرسپولیس در امارات، قطر و هندوستان دیدارهای خود را برگزار کرد.

بیشتر بخوانید:

تلاش صنعت نفت برای بازی با پرسپولیس

وعده جدید پرسپولیس به رادوشویچ

 

 

تگ ها


ای اف سی پرسپولیس تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال