محصص: مجیدی هوش بالای فوتبالی دارد/ برای انتقاد از ویلموتس زود است

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال در اردوی تیم‌ملی امید حاضر شد و در جمع خبرنگاران از هوش بالای مجیدی تعریف کرد، او همچنین معتقد است نباید در همین شروع کار به فهرست تیم‌ملی و ویلموتس انتقاد کنیم....

محصص گفت: ویلموتس در شروع کارش است اگر بخواهیم در همین شروع به فهرست تیم ملی انتقاد کنیم درست نیست.
به گزارش مدال، مرتضی محصص در حاشیه تمرین تیم امید ایران در جمع خبرنگاران گفت: فکر کنم همه شما با من موافق هستید که تیم امید ما در این چند سال گذشته یکی از دشوارترین تیم هایی بوده که تجربیات تلخ و شیرین زیادی داشته دربرخی بازی ها خیلی خوب بازی کردیم و در بازی های نهایی موفق نبوده ایم. با آمدن مجیدی امیدوارم. او بسیار هوش بالای فوتبالی دارد اگرچه تجربه مربیگری زیادی ندارد اما اندوخته زیادی دارد. زمانی که به او سرمربیگری تیم امید به او پیشنهاد شد بلافاصله پاسخ نداد و تامل کرد. من خودم از نسل گذشته هستم اما فردا متعلق به مربیان جوان است. به فهرست مربیان ژاپن در این چند سال نگاه کنید همه آنها جوان بوده اند. مساله سن برای مربی خیلی مهم است. الان عبدی در نونهالان داریم، مجیدی و پورموسوی هم هستند. کار مربی فقط زمان بازی نیست بلکه او نیاز به مطالعه و انالیز دارد.
محصص در مورد فهرست تیم ویلموتس گفت: باید امیدوار باشیم زمانی که جوانتر بودم و در کلاس مربیگری بوده ام به من می گفتند نباید فقط دنبال نقاط منفی بود. این فهرستی ویلموتس است که اخرین لیست دعوت شده به تیم ملی نیست. او در شروع کارش است اگر بخواهیم در همین شروع به فهرست تیم ملی انتقاد کنیم درست نیست نباید فقط منفی باشیم. البته نباید فکر کنیم همه چیز درست بود.
وی در مورد کلاس مربیگری گفت: قسمت آخر کلاس در شروع لیگ بود برخی از مربیان تیم ندارند از آن دسته باید دعوت کنیم که با حضور تیم های ملی جوانان و نوجوانان در اختیار باشند. برای یک مربی یک کلاس مربیگری هیچ وقت پایان یادگیری نیست. مربی یک سفر جانی است مرتب باید در حال یادگیری باشیم. از صحبت های ویلموتس امروز یاد  گرفتم او و دستیارش تجربیات زیادی دارند. نه بخاطر خارجی بودنشان بلکه تجربه های مربیگری زیادی دارند.
وی در مورد اینکه گفته می شود فهرست تیم ملی فهرست کمیته فنی بوده نه ویلموتس گفت: این آخرین باری نخواهد بود که فهرستی از بازیکنان به تیم دعوت می شود این بار آخر نیست بلکه در مرتبه های دیگر هم به تیم ملی بازیکنانی دعوت می شوند.وظیفه کمیته فنی است که به سرمربی تیم ملی کمک کند. من جلسه فنی هم با هاشمیان داشتیم. نباید از تبادل نظر وحشت کنیم کلاس مربیگری در مورد تاکتیک و تکنیک نبود کلاس تبادل نظر بود. ویلموتس هم در حال حاضر مشغول سنجش بازیکنان است.
محصص در مورد اینکه می توانیم به المپیک صعود کنیم گفت: پیشگویی صدرصد اشتباه است من خوش بین هستم به سه دلیل بزرگ خوش بین هستم حمایت های بی دریغ فدراسیون فوتبال، بازیکنان خوبی داریم با داشتن این بازیکنان نمی توانیم نگران باشیم اگرچه ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و عراق قوی هستند اما نباید خودمان را حذف شده بدانیم. بازی اول خیلی مهم است بازی اول دلیل قهرمانی نیست ولی بسیار اهمیت دارد. در تورنمنت های زیادی شرکت کرده ام.
وی در مورد غیبت امامی فر در تمرینات تیم امید گفت: برای امامی فر خیلی احترام قائل هستم او دور از حاشیه است او مربی مورد نظر است در آینده هم از او استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:

شروع تمرینات تیم‌ملی امید ایران

تگ ها


مرتضی محصص درباره مرتضی محصص فوتبال