محصص: مربیان ایرانی در آسیا موفق بوده‌اند

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال به تمجید از عملکرد مربیان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت....

به گزارش "ورزش سه"، مرتضی محصص رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال در خصوص عملکرد تیم‌های ایران در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم‌های ایرانی با مربیان ایرانی بسیار موفق بودند. موفقیت در فوتبال فقط نتیجه بازی و به اصطلاح خودمان پیروزی نیست. فوتبال نحوه بازی، عملکرد تک تک بازیکنان، عملکرد تیم، رابطه مربی و تیم است. تلاش و کوششی که تمام تیم‌های ما بدون تردید با تمام وجود انجام دادند و در اختیار مربیان بودند، نتیجه اش آمار بسیار مطلوب و خوبی است که اکنون شاهدش هستیم.

وی افزود: رابطه بین مربی و بازیکنان را در این بازی‌ها کاملاً حس می‌کردید. نمایشی که امسال نمایندگان کشورمان در آسیا داشتند، به مراتب بهتر از گذشته بوده و از نظر من بسیار خوب بودند.

محصص درباره عملکرد پرسپولیس در ادامه افزود: تیم یحیی گل محمدی که صعودشان حتمی هست، حتی با وجود باخت مقابل الوحده، فوتبال قابل قبول و فراتر از گروه خود به نمایش گذاشت. در حقیقت شاهد بودیم که تیم با تغییرات متفاوتی در بازی‌ها ظاهر شد و این موضوع می‌تواند برای آینده پرسپولیس مفید باشد.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال درباره عملکرد تیم استقلال بیان کرد: از نظر من استقلال در سخت‌ترین گروه قرار داشت. تیم‌های الدحیل و الاهلی تیم‌های بزرگ آسیا هستند اما استقلال با فرهاد مجیدی فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت و از مشکلات و ایرادات بازی اول و دوم به خوبی استفاده کرد. امیدوارم با همکاری و همفکری تیمی بازی‌های خود را به اتمام برساند.

محصص معتقد است شیوه بازی‌های تیم فولاد برگرفته از شیوه بازی‌های اسپانیا است. وی در این باره به سایت فدراسیون فوتبال گفت: جواد نکونام فوتبال متفاوتی را در لیگ قهرمانان آسیا به نمایش گذاشته است که طعم، مزه و شکل فوتبال اسپانیا را دارد. بدون تردید فولاد یکی از تیم‌های خوب ما برای چند سال آینده خواهد بود.

وی در پایان در خصوص تیم تراکتور گفت: رسول خطیبی تنها یک برد داشته و نشان دهنده این است که در کارهای دفاعی پیشرفت کرده که این موضوع را در مقایسه با مسابقات لیگ می‌توان کاملاً احساس کرد. در مجموع با توجه به نتایجی که کسب کرده عملکردش بسیار مفید بوده و امیدوار هستیم که شاهد حضور نمایندگانمان در مراحل بالاتر باشیم. تیم‌های ایرانی نمایش قابل قبولی در این پیکارها داشتند. اگر به مربیان ایرانی اعتماد کنیم مطمئن هستم که نمایندگان خوبی در آسیا خواهیم داشت

تگ ها


مرتضی محصص فدراسیون فوتبال فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال