محمدنبی: اثربخشی فوتبال در جامعه بسیار ملموس است

دبیرکل فدراسیون فوتبال معتقد است که می‌توان با استفاده از ظرفیت فوتبال برخی ناهنجاری‌ها در جامعه را کاهش داد....

این نشست با حضور دبیرکل، رئیس کمیته انضباطی، رئیس کمیته وضعیت بازیکنان، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات، رئیس دپارتمان امور حقوقی، رئیس دپارتمان تیم‌های ملی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، رئیس کمیته فرهنگی، رؤسای روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال و فدراسیون فوتبال و با حضور مهدی افتخاری، دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه صبح امروز (چهارشنبه) در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این نشست مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون گفت: اگر عملکرد بخش‌های مختلف ورزش کشور در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا را با دقت بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که موفقیت خوبی در اجرایی شدن برنامه‌های رشته فوتبال وجود دارد. در واقع با وجود شرایط سخت، مسابقات لیگ و اردوهای تیم ملی را با عزمی خوب در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا به اجرا گذاشتیم.

وی ادامه داد: نشست امروز با هدف ارتقای آگاهی‌های عمومی و حقوقی از طریق ورزش فوتبال با هدف کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است. در فدراسیون فوتبال و به طور ویژه در بخش‌های ارکان قضایی، سازمان لیگ فوتبال، کمیته فرهنگی و... یکسری وظایف ذاتی داریم تا شرایطی را ایجاد کنیم که از ظرفیت تأثیرگذاری زیادی که در فوتبال، ورزشکاران و مربیان فعال در آن وجود دارد، به درستی و به بهترین نحو استفاده شود.

دبیرکل فدراسیون افزود: اثربخشی فوتبال در جامعه فوق‌العاده زیاد و ملموس است. به همین دلیل باید با ایجاد همکاری مناسب در قالب یک پیش‌نویس فی مابین فدراسیون فوتبال و شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه، شیوه‌نامه و نقشه راهی در راستای هدفمندسازی این میزان از اثربخشی تألیف شود تا شاهد کاهش ناهنجاری‌های رفتاری و بعضاً ناهنجاری‌های رسانه‌ای باشیم.

نبی همچنین تصریح کرد: نباید از اهمیت این موضوع و چگونگی رفتار و تأثیرگذاری ورزشکاران و مربیان غافل ماند، چرا که رفتار ورزشکاران به خصوص در رشته پرطرفداری مانند فوتبال، نشأت گرفته از دل جامعه و در واقع بخشی از هویت رفتاری ملی ماست.

گفتنی است، در پایان این نشست مقرر شد پیش‌نویس این طرح فی مابین از سوی شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه و فدراسیون فوتبال تدوین و مورد اجرا گذاشته شود.

تگ ها


مهدی محمدنبی