محمدیان با شکست شعبانی قهرمان جام زیلکوفسکی شد

در جریان دیدار فینال وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان، محمدحسین محمدیان با شکست علی شعبانی به مدال طلای این رقابت‌ها رسید....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های روز نخست کشتی آزاد جام زیلکوفسکی در ورشو پایتخت لهستان، محمدحسین محمدیان و علی شعبانی از ایران به مصاف هم رفتند که در پایان محمدیان با برتری خفیف یک بر یک مقابل شعبانی به مدال طلای این رقابت‌ها رسید.

محمدیان پیش از این در دور نخست خود مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه  ۱۰ بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی نیز در دیداری مهم در راه رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک، برابر علیرضا کریمی ۲ بر ۲ به برتری رسید و راهی فینال شد.

در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله به مصاف علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان رفت و با برد ۷ بر ۲ راهی فینال شد.

علیرضا کریمی نیز در دیدار رده‌بندی مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۲ بر ۲ به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

علیرضا کریمی، محمد حسین محمدیان و علی شعبانی با نظر کادر فنی تیم ملی برای معرفی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در المپیک توکیو عازم این رقابت‌ها شدند.

باید دید با توجه به ۲ پیروزی نزدیک ۲ بر ۲ و یک بر یک محمدیان مقابل علیرضا کریمی و علی شعبانی، آیا این کشتی گیر صاحب دوبنده وزن ۹۷ کیلوگرم در المپیک شده یا در حاشیه این رقابت‌ها بار دیگر دیدار رو در رو نیز برگزار می‌شود؟

تگ ها


آزاد محمد حسین محمدیان کشتی