محمدی: حسن یزدانی در لیگ کشتی بگیرد، بهتر است

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: حضور حسن یزدانی و کامران قاسمپور می‌تواند گرمابخش فینال لیگ کشتی باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، غلامرضا محمدی که به خاطر شیوع ویروس کرونا کار سختی برای آماده‌سازی تیم ملی کشتی آزاد در راه المپیک توکیو دارد، امروز بعد از گذراندن دوران نقاهت ابتلا به کرونا برای نظارت بر عملکرد کشتی گیران در لیگ برتر کشتی آزاد حاضر شده بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در حاشیه این رقابت‌ها پیرامون برگزاری دور برگشت لیگ برتر کشتی گفت: به نظرم باید از کار ارزنده فدراسیون و سازمان لیگ کشتی تشکر کنیم. فکر می‌کنم شرایط نسبت به دور رفت بهتر است و امیدوارم برگزاری این مسابقات بتواند به کشتی ما در تیم ملی هم کمک کند.

وی درباره تغییر در لیست نفرات اعزامی به مسابقات جام جهانی انفرادی صربستان عنوان کرد: با توجه به پیگیری هایی که کادرفنی از طریق روابط بین الملل داشت، حضور تیم های مختلف را در جام جهانی صربستان را رصد می‌کردیم. در نهایت کادرفنی به این نتیجه رسید که رحمان عموزاد در ۵۷ کیلوگرم و امیرمحمد یزدانی در ۶۵ کیلوگرم را که جوان هستند در دو وزن المپیکی اعزام کنیم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: در کنار این مسابقات، فینال رقابت‌های لیگ را ۲۸ آذرماه خواهیم داشت. فکر می‌کنم حضور حسن یزدانی و کامران قاسمپور می‌تواند گرمابخش مسابقات داخلی باشد. ما همه موارد را در نظر گرفتیم و به این تصمیم رسیدیم.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا نفرات بیشتری از ایران مثل تیم ملی روسیه به صربستان اعزام نمی شوند، گفت: این یک تصمیم جمعی بوده است. در رابطه با اعزام دو کشتی‌گیر ما نظرات فدراسیون را هم لحاظ کردیم. فینال لیگ ۲۸ آذرماه برگزار می‌شود و اگر می‌خواستیم نفرات بیشتری را اعزام کنیم، احتمال اینکه اکثر تیم‌ها بخواهند مدعی شوند، وجود داشت. ما سعی کردیم همه جوانب را در نظر بگیریم.
وی در پایان در پاسخ به اینکه بهتر نبود در اوزانی که سهمیه المپیک نگرفتیم، نفرات اعزام می‌شدند، افزود: اگر ما شرایطش را داشتیم، قطعا این کار را می کردیم.

بیشتر بخوانید:

تیم استقلال با پیروزی استارت زد/ نتایج دیدارهای صبح روز نخست

نظارت محمدی و مهربان بر پیکارهای لیگ کشتی آزاد

 

 

تگ ها


کشتی آزاد غلامرضا محمدی حسن یزدانی کشتی