محمدی: برای بازگشت حسن یزدانی عجله نمی‌کنیم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در حاشیه تمرینات این تیم گفت: برای شروع تمرینات جدی حسن یزدانی هیچ عجله ای نداشته و نداریم و ریسک نمی‌کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش‌سه، تیم ملی کشتی آزاد که آخرین اردوی خود را پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در هند برگزار می‌کند، با ترکیبی از نفرات جوان و باتجربه خود در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. با این حال شاید یکی از مهمترین دغدغه‌های این روزهای ورزش ایران بازگشت حسن یزدانی به تشک باشد؛ اتفاقی که سرمربی تیم ملی اعتقاد دارد نباید با عجله انجام شود.  


غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش گفت: در حال حاضر آخرین اردوی خود را پیش از مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است اوایل اسفند در هندوستان برگزار شود سپری می کنیم.


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: اگرچه این مسابقات برای کسب سهمیه المپیک نیست اما جزء رنکینگ سیستم است و در قرعه‌کشی المپیک به ما کمک می‌کند. اولین مسابقه گزینشی المپیک ما فروردین ماه برگزار خواهد شد که احتمالا به دلیل شیوع کرونا در کشوری غیر از چین است.


وی افزود: منطق این را می‌گوید که اول به فکر کسب سهمیه های کامل المپیک باشیم و بعد به مدال فکر کنیم. تا کنون دو سهمیه گرفتیم و امیدوارم چهار سهمیه دیگر را کامل کسب کنیم هرچند کارمان سخت است. تمام تلاش خود را می کنیم که با تیم کامل به المپیک برویم.


محمدی در خصوص وضعیت حسن یزدانی گفت: حسن یک عمل موفقیت آمیز را پشت سر گذاشت و الان شرایط خوبی دارد. او پس از بازگشت تیم از مسابقات قهرمانی آسیا حدود بیست روز دیگر به روی تشک خواهد رفت. برای شروع تمرینات جدی حسن یزدانی هیچ عجله ای نداشته و نداریم و ریسک نمی کنیم.


او در مورد میزان آمادگی سایر ملی پوشان گفت: علیرضا کریمی مصدومیتی از ناحیه رباط پا داشت که الان شرایط خوبی دارد و آرام آرام مرور فن می کند. بقیه بچه ها در شرایط خوبی هستند و امیدوارم دیگر آسیب دیدگی نداشته باشیم.


محمدی در باره حمایت ها از تیم ملی کشتی گفت: جلسات مختلفی را با دکتر سلطانی فر و دکتر صالحی امیری داشتیم که جنبه حمایتی داشت و دلگرم کننده بود ولی امیدوارم به صورت عملی هم این اتفاق بیفتد. ما توقع زیادی جز شرایط اردویی مناسب و حضور در تورنمنت های مورد نظرمان نداریم.


سرمربی تیم ملی در پایان گفت: امیدوارم و آرزو دارم در توکیو بتوانیم پیام آور شادی برای مردم ایران باشیم. هرچند در المپیک کار سخت است ولی توقع مردم از کشتی به حق است و برای لبخند و شادی آنها هر تلاشی می کنیم.

بیشتر بخوانید:

دیوید تیلور در جست‌و‌جوی سهمیه المپیک

زمان آغاز تمرینات قهرمان المپیک مشخص شد

 

 

تگ ها


غلامرضا محمدی کشتی حسن یزدانی کشتی