Banner

محمد صلاح: لیگ قهرمانان از لیگ برتر مهم‌تر است

صلاح می‌گوید لذت قهرمانی در اروپا با هیچ افتخار دیگری قابل مقایسه نیست...

به گزارش مدال، در حالی که پپ گواردیولا موفقیت در عرصه داخلی را مهم‌ترین هدف منچسترسیتی عنوان کرده است، محمد صلاح می‌گوید قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بزرگ‌ترین آرزوی هر بازیکنی است.

محمد صلاح و هم تیمی‌هایش در لیورپول، فصل گذشته قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند. از آن سو، گواردیولا و شاگردانش به سه گانه‌ای داخلی در فوتبال انگلیس دست یافتند. با وجود موفقیت‌های بسیار، این مربی کاتالانی از سال ۲۰۱۱ به بعد، هرگز موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا نشده است. اما زننده گل ابتدایی لیورپول در فینال مادرید می‌گوید اگر حق انتخاب داشته باشد، قهرمانی در اروپا را به قهرمانی در لیگ برتر ترجیح می‌دهد.

"راستش را بخواهید نمی‌دانستم (گواردیولا) چنین حرفی زده است ولی فکر می‌کنم اگر به او حق انتخاب بدهیم، لیگ قهرمانان را انتخاب خواهد کرد. این نظر من است. من درباره او حرف نمی‌زنم، بلکه نظر خودم را می‌گویم. لیگ قهرمانان بزرگ‌ترین رقابت فوتبالی است و به همین خاطر همه به دنبال قهرمانی در آن هستند. هر مربی و بازیکنی خواستار قهرمانی در آن است و رویای آن را در سر می‌پروراند. البته که لیگ برتر هم جام بزرگی محسوب می‌شود ولی لیگ قهرمانان بزرگ‌ترین است."

او به طور مشخص در مورد لمس جام قهرمانی اروپا توسط خودش گفت:

"قهرمانی در اروپا برای همه، برای بازیکنان و کل شهر خیلی با اهمیت است. آن جام خیلی بزرگ است و به همین خاطر پس از کسب آن، همگی حس و حال خاصی داشتیم. مثل بچه‌ای بودم که رویاهایش محقق شده‌اند."

وینگر تیم ملی مصر آماده رویارویی با چلسی در سوپرجام اروپا است.

"این مسابقات بزرگ و فینال‌ها را دوست دارم. آن‌ها می‌خواهند همراه سرمربی جدید خود قهرمان شوند و ما هم هدف مشابهی داریم. "

اخبار مرتبط:

رمز موفقیت لیورپول در فینال لیگ قهرمانان: کلوپ و شلوارک رونالدو!

تگ ها


لیگ قهرمانان اروپا ستاره مصری لیورپول پپ گواردیولا فوتبال جهان لیگ برتر فوتبال