محمد موسوی: واقعا لیگ خنده داری است!

به گزارشمدال،لیگ برتر والیبال از حاشیه در امان نماند. بازیهای لیگ تنها ۵ هفته بدون حاشیه دوام آو ......

به گزارش مدال، لیگ برتر والیبال از حاشیه در امان نماند. بازی‌های لیگ تنها ۵ هفته بدون حاشیه دوام آورد و اولین حاشیه در ارومیه رقم خورد. جایی که دو تیم شهرداری ارومیه و پیام مشهد بازی داشتند. در این بازی اشتباه داوری به اوج رسید و ست پنجم و وقتی دو تیم به پوئن ۱۳-۱۱ رسیدند ۴۰ دقیقه بازی را وقفه انداخت و بعد هم از موبایل تماشاگران و دوربین صدا و سیما به‌جای ویدئوچک استفاده کرد و در نهایت به‌جا داد، اما همان موقع راننده تیم شهرداری ارومیه، مشتی حواله صورت سیدمحمد موسوی کرد و البته چند باری هم به سینه اش کوبید. اتفاقی که بعد از بازی، پای مشهدی‌ها را برای شکایت علیه ضارب به کلانتری باز کرد. البته این بازی با همه اتفاقاتش با برد آن‌ها تمام شد تا به قول سید، خاطره ماندگاری برایشان باشد. 


*سید، مشتی که حواله صورتت شد چی بود؟
قضیه‌ای نبود. وقتی لیگ جام رمضان باشد، خب دعوا زیاد می‌شود. ما واقعاً از شرایط داوری، مدیریت بازی و... خنده‌مان گرفته بود. بعد از بازی کلی خندیدیم. واقعاً لیگ خنده‌دار است. سال به سال هم بدتر می‌شود. 


*چطور؟ 
داور در ست پنجم وقتی ۱۳-۱۱ ما جلو بودیم در صحنه‌ای که توپ اوت رفت و امتیاز برای ما بود با اعتراض ارومیه‌ای‌ها، از سکویش پایین امد و موبایل تماشاگر را گرفته بود تا صحنه را ببیند. موبایل برایش حکم ویدئوچک را پیدا کرده بود. در حالی ویدئوچک قانون است. شرایط خاص خودش و کارشناسی و اپراتور دارد. این بازی خیلی خنده‌دار بود و برایمان خاطره شد. 


*حالا چرا مشت به صورت تو زدند؟
وقتی سرداور داشت از دوربین کوچیک صدا و سیما حرکت آهسته را می‌دید، من رفتم به داور گفتم این کار قانونی نیست. گفتم مگر فوتبال است؟ که یک‌دفعه مشتی حواله‌ام کردند. شنیدم راننده باشگاه ارومیه بوده. آدم سن و سال داری که عربده‌کشی می‌کرد و بزن‌بهادر نشان می‌داد. 


*به صورتت هم خورد؟
مشت زدند، اما به صورتم نخورد. البته چندتایی ضربه به سینه‌ام زد، اما من خودم را خیلی کنترل کردم و عقب رفتم که درگیری نشود. بعداز بازی شکایت نوشتم. شاید اگر چند سال قبل بود طور دیگری برخورد می‌کردم. 


* به نظرت این لیگ به تیم ملی کمک می‌کند؟
دوست دارند لیگ این‌طور باشد. امیدوارم واقعاً برای لیگ نتیجه دهد. حتماً لیگ با این سطح به تیم ملی کمک می‌کند. شک نکنید صد درصد ما سال آینده قهرمان لیگ ملت‌ها می‌شویم (با خنده). واقعاً شهرام درست گفته بود لیگ قهرمانی کشور است. واقعاً ما وقتی رده امید بودیم با همین شرایط مسابقه قهرمانی کشور می‌دادیم. از هر شهری بازیکنان جمع می‌شدند و پول لباس‌هایمان را خودمان می‌دادیم تا بازی کنیم. با این روند لیگ هم همین‌طور می‌شود. 


*اما قرار است لیگ تا اردیبهشت هم طول بکشد. 
لیگ والیبال با این کیفیت باید یک‌ماهه جمع شود. تیم‌های یک شهر جمع شوند و زود تمام شود. نه این‌که ۶-۷ ماه طول بکشد. جالب است بعد این لیگ را با لیگ‌های اروپایی و ایتالیا هم‌تراز می‌دانند. آخر چه مسابقه‌ای؟ مسابقه‌ای که حتی از تمرین هم سطحش پایین‌تر است، در حالی که باید زمینه پیشرفت بازیکنان باشد، اما امسال لیگ ما اصلاً خوب نیست. به نظرم ملی‌پوشانی که لژیونر شدند، برد کردند. اگر آن‌ها در لیگ ایران بازی می‌کردند تیم ملی بدجور مشکل پیدا می‌کرد. 


*تو بدشانسی آوردی که نرفتی. حالا از بازی در پیام مشهد راضی هستی؟
آره، من قرار بود دیگر امسال در لیگ بازی نکنم. اول هم دوست نداشتم به مشهد بیایم، اما حالا که در شرایطش قرار گرفتم خوب است. چالش جدیدی که راضی‌ام از آن.

تگ ها


والیبال