محمد نادری و شاید مهم ترین تصمیم زندگی فوتبالی!

محمد نادری مدافع چپ فصل گذشته تیم پرسپولیس در یک دوراهی سخت و حساس قرار گرفته؛ ادامه حضور در پرسپولیس یا &#۱۶۰;قبول پیشنهاد بازی در تراکتور....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمد نادری یکی از مدافعان چپ شاخص فوتبال ایران در دو فصل گذشته بوده است. پس از این که محمد انصاری در بازی فینال آسیا با مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی مواجه شد، برانکو ایوانکوویچ به سراغ نادری رفت و او را برای جایگزینی انصاری برگزید و اتفاقا نمایش این بازیکن به شکلی بود که نظر کادرفنی سرخ ها را برای یک سال دیگر هم جلب کرد؛ سالی که برانکو در پرسپولیس نبود اما نادری با استمرار عملکرد های درخشان، جایگاه ثابت خود را نگه داشت.

نکته مهم درباره نادری این است که او بازمانده آخرین نسل خریدهای برانکو ایوانکوویچ است؛ مهدی شریفی، مهدی شیری و مهدی ترابی دیگر بازیکنانی بودند که در فصل پایانی سرمربی کروات پیراهن سرخ را برتن کردند اما حالا هر یک موقعیتی متفاوت دارند و شاید نادری هم مثل شریفی و ترابی از جمع قرمزها جدا شود. از نگاه بسیاری از هواداران پرسپولیس، تهی شدن فهرست این تیم از «نسل برانکو» یک نوع نگرانی را ایجاد می‌کند؛ نگرانی خروج از جمع مدعیان و پایان دوره موفقیت.

این جدایی در حالی هرلحظه به وقوع نزدیک تر می‌شود که تحولات یک ماه اخیر باشگاه پرسپولیس، سمت و سوی دیگری داشت. ابتدا مدیران پرسپولیس با نظر یحیی گل‌محمدی به سراغ سعید آقایی رفتند و خیلی زود او را به خدمت گرفتند تا فرضیه خروج نادری از فهرست، تقویت شود. اما چندی بعد شایعه مذاکره و حتی توافق با این بازیکن منتشر شد و حتی مسئول امور بین الملل سرخ ها گفت که پس از مکاتبه با کورتریک «پالس مثبت» گرفته اند؛ هرچند که شاید درباره ماجرای نادری، یحیی گل محمدی از مصدومیت های اخیر این بازیکن ناراضی باشد.

نکته مهم این است که نادری اکنون آخرین سال قراردادش در کورتریک بلژیک را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد این باشگاه نسبت به انتقال این بازیکن چندان هم بی میل نیست. شنیده ها حاکی از درخواست رقم ۸۰ هزار یورویی برای دریافت رضایت نامه این بازیکن است که با نرخ فعلی یورو حدود ۳ میلیارد تومان خواهد بود؛ عددی که شاید در بازار کنونی نقل و انتقالات، خیلی هم ویژه و خارق العاده نباشد. اما اگر رسول پناه بی اقدامی بدیع انتظار داشته باشد که او نیز مثل سرلک رضایت نامه را خودش بگیرد، احتمالا سرخ ها باید جدایی این بازیکن ملی پوش را محتمل بدانند.

البته پرسپولیس در این بین یک رقیب جدی به نام تراکتور را در کنار خود می‌بیند. اگرچه نادری علاقه مند به ادامه حضور در پرسپولیس است اما شاید برای او خرید سعید آقایی به منزله اطمینان از نیمکت نشینی باشد و شاید همین مسئله به جدایی این بازیکن هم ختم شود. مسئله اصلی این است که جدایی نادری از پرسپولیس و حضورش در تراکتور دو وجه خواهد داشت؛ ابتدا این که در صورت مصدومیت، محرومیت یا به هر حال غیبت سعید آقایی هیچ آلترناتیوی در پرسپولیس نخواهد بود و شاید فقدان رقابت، به افت این بازیکن هم منجر شود. دوم نیز این که پرسپولیس با این کار رقیب مستقیم خود را تقویت و به قدرت گیری یک مدعی کمک خواهد کرد.

با این حال مسئله اصلی این است که مدیران باشگاه پرسپولیس در هفته های اخیر «هیچ» مذاکره جدی ای را با نادری انجام نداده اند و همین مسئله نوعی دلخوری را برای این بازیکن به وجود آورده است. اتفاقی که درباره علی علیپور هم رخ داد و در نهایت خود او داوطلبانه به سراغ رسول پناه رفت و دست آخر هم سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس نتوانست قرارداد این بازیکن را تمدید کند؛ نکته ای که بسیاری از هواداران پرسپولیس نگران اند درباره نادری هم رخ دهد.

بنابراین هواداران پرسپولیس انتظار دارند که نگاه مدیران این باشگاه به مدافع چپ ۲۳ ساله و جوان تیمشان نگاهی متفاوت باشد و پیش از این که دیر شود، این انتقال را نهایی کنند. اگرچه مدافع چپ ملی پوش سرخ ها با نمایش هایش توانسته کیفیت خود را ثابت کند اما نباید فراموش کرد که پوشیدن پیراهن پرسپولیس در یک و نیم سال اخیر هم به وضعیت او در بازار کمک ویژه ای کرده و عرف بر این است که پرسپولیسی ها به این سادگی، چنین بازیکنی را از دست ندهند.

بیشتر بخوانید:

روزنامه الرایه: گروه پرسپولیس و الدحیل گروه مرگ است

احتمال سفر رسول‌پناه به قطر برای بازی پرسپولیس با الشارجه

 

 

تگ ها


تراکتور نقل و انتقالات ۱۳۹۹ پرسپولیس تهران فوتبال ایران محمد نادری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال