محمد نوری: شک ندارم تیم ملی به جام جهانی می‌رود

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید که وضعیت نیروی انسانی تیم ملی نسبت به سایر کشورها بهتر است....

به گزارش ورزش سه، محمد نوری درباره عملکرد استقلال در بازی هفته چهارم مقابل فجر گفت: زمین اصلا شرایط مناسبی برای بازی نداشت. سازمان لیگ باید میزبانی را در اختیار تیم هایی قرار بدهد که زمین مناسب برای بازی دارند. استقلال همیشه در آزادی بازی کرده و جاهایی که بازی کرده زمین مناسبی داشتند. این زمین اصلا مناسب بازی نبود. برای فجر سپاسی مناسب بود چون عادت دارند اما استقلال چون روی زمین بازی می‌کند سخت بود‌.

او ادامه داد: استقلال با توجه به سه بردی که کسب کرده بود این بازی برایش مهم بود‌. زمین خراب بود و استقلال هم از موقعیت هایش استفاده نکرد و یک گل هم مطهری زد که سالم بود و داور قبول نکرد‌.

نوری ضمن تاکید بر عملکرد نامطلوب داورها گفت: چرا داورهای خوب برای بازی ها نمی‌گذارند؟ باید برای چنین بازی های مهمی داورهایی بگذارند که مدیریت کند.

وی در خصوص شرایط استقلال گفت: استقلال شرایط خیلی خوبی دارد و خدا را شکر سه برد و یک مساوی دارد صدر جدول است و با توجه به باختی هم که سپاهان داشته و پرسپولیس هم مساوی کرد، استقلال شرایط خیلی خوبی دارد و انشاالله از هفته ششم به بعد استارت قدرتمندانه ای برای قهرمانی لیگ بزند.

پیشکسوت تیم استقلال با اشاره به عملکرد خوب خط دفاعی استقلال در فصل جدید گفت: سال های قبل انتقاد ما از خط دفاع بود و من همیشه می‌گفتم خط دفاع وظایفش را انجام نمی‌دهند و یارگیری و عملکرد خوبی ندارد ولی امسال خدا را شکر واقعا بچه ها در هط دفاع بی عیب و نقص بازی می‌کنند به غیر از بازی با فجر که آن هم من فکر می‌کنم خروج حسینی بود و دفاع تمرکز نداشت که گل خوردند و طبیعی است. تیم ها گل می‌خورند و خط دفاع هم نمی‌تواند هیچوقت اشتباه نکند‌. خط دفاع امسال تا الان نمره قبولی گرفته و انشاالله در ادامه راه هم بتواند بدون اشتباه همین روند را ادامه بدهد و تمرکز داشته باشد و بتواند مدیریت کند. فعلا خدا را شکر خیلی خوب کار می‌کند و ما همه راضی هستیم. وقتی خط دفاع خوب کار کند بقیه خطوط هم مطمئن هستند و راحت فوتبال بازی می‌کنند.

نوری همچنین درباره عملکرد بازیکنان خارجی جذب شده در استقلال گفت: یامگا که عملکرد خوبی داشته و سه گل زده و بازیکنی که در سه بازی سه گل بزند عملکردش خوب بوده و من فکر می‌کنم از نظر فنی بازیکن خوبی است. بازیکن خارجی دیگر آمادگی لازم را نداشت و من بازی او را که دیدم حس کردم آمادگی ندارد. مشکلی که الان استقلال دارد و اگر حل شود می‌تواند مدعی لیگ و جام حذفی و جام باشگاه ها باشد، نیاز به یک پلی میکر است که بتواند فوروارد ها و مهاجم ها را تغذیه بکند و بازیسازی بکند. این برای استقلال از نان شب هم واجب تر است که یک بازیکن خارجی بیاورد که در وسط زمین بازیسازی کند. اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد مهاجم های خارجی هم توانایی این را دارند از فرصت ها استفاده کنند و مثل تیام و دیاباته و دیگر بازیکنان خارجی که در استقلال بوده‌اند برای تیم گلزنی بکنند. اگر این عیب برطرف بشود و یک پلی میکر داشته باشیم خیال ما پیشکسوت ها و هوادارها راحت است که انشاالله استقلال قهرمان می‌شود.

او درباره شرایط این فصل استقلال با فرهاد مجیدی توضیح داد: فرهاد مربی جوانی است و ما پیشکسوت ها و هوادار ها باید از مجیدی حمایت کنیم. فضا به او داده شده و خوب هم استفاده می‌کند و به نظرم تا الان با توجه به شرایط مالی و حواشی که سال قبل بود الان آقای آجورلو آمده و به نظر من خوب کار می‌کند و به تیم می‌رسد و کادرفنی هم از ایشان راضی است و دخالت هم نمی‌کند و به تیم آرامش داده است. انشاالله همینطور هواداران و مدیرعامل و هیات مدیره به فرهاد اطمینان کرده‌اند و قرارداد سه ساله با او بستند و خیال او را راحت کردند، همینطور فرهاد هم بتواند ادای دین کند و تیم را قهرمان لیگ و جام حذفی بکند و یک جام خوب برای هواداران بیاورد. هواداران چیزی جز قهرمانی از آقای مجیدی نمی‌خواهند.

نوری با تمجید از عملکرد آجورلو افزود: فکر می‌کنم اتفاق خوبی که امسال برای استقلال افتاد، تغییر مدیریت بود‌. آقای آجورلو رزومه خیلی خوب دارد و شناخت خوبی را نسبت به مسائل مدیریتی دارند و در استقلال هم تا الان سرایط خوبی داشته.

او با اشاره به جلسه پیشکسوتان با آجورلو گفت: چند روز پیش گردهمایی داشتیم و فکر می‌کنم ایشان خیلی همکاری کردند و پیشکسوت ها خیلی خوشحال شدند از اینکه مدیرعاملشان نزدیک است. حتی ما بازی پیشکسوتان داشتیم و ایشان آمدند. این نزدیک شدن به پیشکسوتان و کسانی که سالیان سال زحمت کشیدند خیلی خبر خوبی است.


اگر آقای آجورلو همین روند را ادامه بدهد و به او کمک شود و هواداران حمایت کنند فکر می‌کنم امسال مدیر خیلی خوبی داشته باشیم.

وی در خصوص برگزاری مراسم همایش پیشکسوتان یا آجورلو و همچنین اهدای ۲۰۰ واحد آپارتمان به پیشکسوتان توضیح داد: ما که شاگرد هستیم و کارمند و به قدری هواداران را دوست داریم که با عشق و قلبا کار می‌کنیم. به غیر از مسائل مالی که آقای نامداری تقبل کردند، من بیشتر کارها را انجام دادم و برای کارهای هتل و هماهنگی ها و برنامه ریزی ها با آقای نامداری بودم و فکر می‌کنم با صحبتی که سردار درباره اهدای آپارتمان به پیشکسوتان کردند به امید خدا این اتفاق عملی می‌شود و جناب آقای نامداری هم هر کاری از دستشان بربیاید انجام می‌دهند. فکر می‌کنم آقای نامداری جزو معدود کسانی باشند که به اتفاق آقای عبدیان که عاشق استقلال هستند و بدون هیچ چشمداشتی به استقلال کمک می‌کنند. انشاالله آقای نامداری این کار را عملی می‌کنند چون خیلی از پیشکسوتان مشکلات مالی و طبقاتی دارند و انشاالله برنامه ریزی شود که پیشکسوتان به حقی که دارند برسند. من فکر می‌کنم با وجود آقای آجورلو و آقای نامداری و آقای عبدیان که در جلسه بودند و من فکر می‌کنم قصد همکاری دارند اتفاق خوبی رقم می‌خورد و پیشکسوتان به آرامش خوبی می‌رسند.

نوری درخصوص حواشی پیرامون تیم ملی گفت: من معتقدم سرمربی تیم حتی چوب هم باشد، بازیکن حق ندارد درباره سرمربی صحبت کند و انتقاد کند. در تمام کشورهای دنیا حتی مسی و رونالدو هم به خودشان اجازه نمی‌دهند درباره سرمربی تیم صحبت کنند چون جریمه می‌شوند. انشاالله که آقای طارمی موفق بشوند و من معتقدم هم خودش خواسته و هم خدا کمکش کرده در اروپا هم الان زبانزد است و نباید خودش را برای این چیزها خودش را خراب کند و به حاشیه برود و نباید درباره سرمربی صحبت می‌کرد.

او ادامه داد: من هم اگر جای اسکوچیچ بودن همین کار را می‌کردم و ایشان را دعوت نمی‌کردم که سلسله مراتب را رعایت کند و آیتم هایی که بین مربی و بازیکن است حفظ شود. آقای اسکوچیچ اگر این کار را نمی‌کرد دیگران هم به خودشان اجازه می‌دادند این کار را انجام می‌دادند. آقای طارمی بازیکن بسیار خوبی است و انشاالله دوباره دعوت می‌شود و به تیم کمک می‌کند. خودش هم می‌داند اشتباه کرده و جوانی کرده‌. انشاالله دست به دست هم می‌دهند و تیم به جام جهانی می‌رود.

نوری در پایان درباره تاثیر نبودن طارمی و وضعیت تیم برای دو بازی پیش رو گفت: ما از نظر مهره، بهترین تیم آسیا هستیم و در هر پست بهترین بازیکنان آسیا را داریم. لبنان هم تیمی نیست که بتواند مقابل ما عرض اندام کند و اگر ما نتوانیم از لبنان امتیاز بگیریم فوتبال ما زیر سوال می‌رود. ما راحت لبنان را می‌زنیم و سوریه را هم می‌زنیم. سوریه هم نمی‌تواند مقابل ایران ایستادگی بکند و من فکر می‌کنم صد در صد به جام جهانی می‌رود و تیمی هم هست که جزو پنج شش تیم اول به جام جهانی می‌رود و خیال همه را راحت می‌کند.

تگ ها


استقلال تهران