محمودزاده:باشگاه‌های لیگ یک کانون هواداران را کنترل کنند

مسئول مسابقات لیگ دسته اول گفت: از باشگاه‌ها خواسته‌ایم که کانون هواداران خود را کنترل کنند تا مسابقات بدون تنش و درگیری در هفته‌های پایانی برگزار شود....

مسئول مسابقات لیگ دسته اول گفت: از باشگاه‌ها خواسته‌ایم که کانون هواداران خود را کنترل کنند تا مسابقات بدون تنش و درگیری در هفته‌های پایانی برگزار شود.

به گزارش مدال،فریبرز محمودزاده در مورد جلسه شب گذشته در سازمان لیگ که با حضور حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد، گفت: این جلسه به ابتکار رئیس سازمان لیگ و با حضور آقایان تورک و حسن‌زاده روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد و بحث‌های کارشناسی بسیار خوبی در این جلسه مطرح شد. در مورد تغییر زمان دیدار شاهین شهرداری بوشهر و مس رفسنجان هم بحث کردیم که معایب و حسن‌های تغییر زمان این بازی مورد بحث قرار گرفت که مشخص شد که بهتر است این مسابقه در همین هفته برگزار شود و به هفته پایانی موکول نشود زیرا در هیچ جای دنیا مسابقه‌ای به هفته پایانی موکول نمی‌شود( هرچند قبول داریم که  در هیچ جای دنیا هم مسابقات لیگ با دو هفته استراحت برگزار نمی‌شود اما در پیش آمدن این شرایط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نقشی نداشتند و دو تیم از مسابقات لیگ یک کنار کشیدند.) در گذشته نیز مسابقات لیگ دسته اول همیشه با تعداد زوج تیم‌ها برگزار می‌شده است. از سویی دیگر در صورت تغییر زمان بازی شاهین شهرداری بوشهر و مس رفسنجان عدالت رعایت نمی‌شدو سایر تیم‌ها نیز معترض می‌شدند.

وی افزود: روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال بر کنترل محسوس و آشکار مسابقات در هفته‌های پایانی تاکید کردند تا مسابقات مثل همیشه در صحت و سلامت برگزار شود و رفتار شائبه برانگیزی از تیم‌ها را شاهد نباشیم. جناب تورک رئیس کمیته اخلاق نیز اعلام کردند با مدیران و سرمربیان باشگاه‌هایی که مورد نظرشان است صحبت‌های لازم را انجام می‌دهند تا همه تیم‌ها بازی جوانمردانه را در دستور کار خود قرار بدهند و در غیر اینصورت برخوردهای قاطع و قانونی از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با متخلفین احتمالی صورت می‌گیرد.

محمودزاده با اشاره به برخی رفتارهای حاشیه‌ای و تنش‌زا در ورزشگاه‌ها گفت: در مورد این مسایل نیز از تمامی باشگاه‌ها می‌خواهیم که کانون هواداران خود را کنترل کنند تا مسابقات هفته‌های پایانی با کمترین تنش و درگیری و در آرامش کامل برگزار شود و امنیت ورزشگاه به طور کامل برقرار باشد. از کمیته داوران هم که در این هفته از داوران باتجربه خود برای قضاوت در بازی‌های لیگ دسته اول استفاده کرد ممنون هستیم.