محمودزاده: لیگ یک ۵ تا ۷ روز به تعویق می‌افتد

مسئول برگزری مسابقات لیگ دسته اول و کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ توضیحات جامعی در مورد ابهاماتی که پیش از شروع لیگ به وجود آمده، ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فریبرز محمودزاده مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول پس از پایان قرعه کشی مسابقات فصل جدید در گفتگو با خبرنگاران حرف‌هایش را اینطور آغاز کرد: از همه رسانه‌ها که همیشه به تمام رده‌های فوتبال به ویژه لیگ یک محبت دارند تشکر می‌کنم. طبق سنوات قبل همیشه قرعه‌کشی را به شکلی انجام می‌دهیم تا اعداد متناظر به گونه‌ای طراحی شود تا در بحث میزبانی و میهمانی تداخلی ایجاد نشود. برای ما خیلی مهم است که مسابقات قرعه‌کشی واقعی شود و نه چیدمان سیدبندی شود. کل قرعه‌کشی امروز در ۲۰ دقیقه به اتمام رسید و این موضوع با تلاش همه همکارانم در سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و همیاری رسانه‌ها بود.


او سپس با اشاره به چگونگی اختصاص دادن اعداد برای قرعه کشی توضیح داد: سعی کردیم استان‌هایی مثل تهران و کرمان که دارای سه تیم هستند اعدادی انتخاب کنیم تا دو تیمی که اعداد متناظر دارند بهم تعلق بگیرند. اعداد ۲، ۳، ۱۴، ۱۰، ۱۱ و ۹ به تیم‌های کرمانی و تهرانی تعلق گرفت، سپس سراغ استان‌هایی رفتیم که دو تیم در لیگ یک دارند. برای گیلان، بوشهر و خوزستان قرعه کشی به شکلی انجام شد تا طبق اعداد متناظر میزبان و میهمان متفاوت باشند، سپس وارد مرحله سوم شدیم و برای ۶ استانی که هر کدام یک نماینده دارند قرعه کشی صورت گرفت.


محمودزاده سپس با تمجید از همکارانش در سازمان لیگ اضافه کرد: بلافاصله پس از انجام قرعه کشی با تلاش مسئولان آی‌تی برنامه تمام هفته‌ها در مانیتور لحاظ شد و از الان می‌توانند برنامه مسابقات را طراحی کنند.
بخش بعدی صحبت‌های محمودزاده در مورد زمان شروع مسابقات لیگ دسته اول بود و در اینباره گفت: درباره زمان مسابقات باید بگویم دلیل اینکه زمان هفته اول این مسابقات هشتم یا نهم بود، به این دلیل بود که لیگ برتر به دلیل مسائل ملی به تعویق افتاد و مسئولان تیم ملی اعلام کردند قبل از مسابقات حساس نباید برنامه‌ای باشد. به همین دلیل لیگ برتر به تاریخ ۲۷ مهر موکول شد. ما هم برای همکاری زمان شروع لیگ یک را به ۱۸ و ۱۹ مهر منتقل کردیم.


مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول ادامه داد: برخی رسانه‌ها از اینکه چرا هنوز مسابقات شروع نشده به تعویق افتاده است انتقاد کردند، اما فاصله زیاد بین شروع مسابقات لیگ یک و لیگ برتر شرایط را دشوار می‌کند. این زمان را بهم نزدیک کردیم، اما طبق درخواست حدود ۱۲ باشگاه مبنی بر تعویق مجدد بازی‌ها سعی می‌کنیم ظرف امروز یا فردا در جلسه هیأت رئیسه سازمان لیگ مسابقات ۵ روز تا یک هفته به تعویق بیفتد. البته باشگاه‌ها در جریان باشند قطعا مسابقات فصل جدید لیگ یک قبل از لیگ برتر برگزار خواهد شد و اگر از ۱۸ یا ۱۹ مهر به تعویق بیفتد، در نهایت ۲۴ یا ۲۵ مهر آغاز خواهد شد. بیشتر از این زمان برای تعویق مسابقات امکانپذیر نیست، زیرا فشردگی مسابقات بالا می‌رود.


وی در خصوص انتقال مالکیت تیم بادران به شمس‌آذر قزوین توضیح داد: قرعه‌کشی را به شکلی انجام دادیم اگر بادران در تهران ماند و به قزوین و یا هر استان دیگری رفت مشکلی نباشد. از استان قزوین و همچنین مدیریت باشگاه مکاتباتی داشتیم و حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد مراحل انتقال در این مکاتبات انجام شد، اما شرط اصلی انتقال مالکیت دریافت تاییدیه کمیسیون ماده ۵ اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان تهران است. این مجوزها تاکنون لحاظ نشده و تا زمانی که آنها را دریافت نکنیم بادران همچنان در تهران ماندنی است. البته ما اعداد را به شکلی طراحی کردیم که اگر این تیم به قزوین یا استان دیگری منتقل شد خللی در مسابقات ایجاد نشود.


محمودزاده درخصوص ادعای حسن کامرانی‌فر درمورد اینکه جایگاه تیم‌های هم امتیاز در فصل جدید طبق بازی رو در رو تعیین می‌شود نه تفاضل گل، توضیح داد: در بخش جداول لیگ، بازی های رو در رو و تفاضل گل آیین نامه‌هایی مصوب و به باشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد. در لیگ برتر و لیگ یک استاندارد آیین نامه ها از لیگ‌های دیگر متفاوت است. در بخش لیگ‌های حرفه‌ای و دسته اول فعلا آیین نامه همان است و اگر قرار به تغییر باشد، در چند روز آینده این مورد ابلاغ خواهد شد اما درباره لیگ دو و سایر لیگ‌ها باید همکاران من توضیح بدهند.

مسئول رقابت‌های لیگ یک درمورد زمان اتمام فصل نقل و انتقلات لیگ یک عنوان کرد: اکنون نقل و انتقالات از دقیقه ۹۰ هم گذشته و اگر این دقیقه هم بود و باشگاه‌ها می‌آمدند، باز راضی بودیم. هر حالتی درباره نقل و انتقالات مثل ثبت قراردادها در نرم‌افزار، اتوماسیون و ... ایجاد کردیم، اما باز هم برخی باشگاه‌ها کار را به دقیقه ۹۰ و روزهای آخر می کشانند. از باشگاه‌ها خواستیم مدارک را در سیستم بارگزاری کرده و مشکلات خود در بحث کمیته‌ وضعیت، عضو گیری و خروج از استان را حل کنند. خواهش می کنم امسال کار را به دقیقه ۹۰ نکشانند، زیرا خود باشگاه ها و ما دچار مشکل می‌شویم.


او سپس در مورد شرایط حضور خبرنگاران در بازی های فصل پیش رو توضیح داد: ارزش واقعی مسابقات به حضور رسانه‌ها و حضور گرم هواداران در ورزشگاه ها است.  در بخش ملی باید استاندارهای بین‌المللی لحاظ شود و در بحث برگزاری مسابقات باید به شکلی طراحی کنیم که در بحث کرونا کمترین آسیب وارد شود.

تگ ها


سازمان لیگ برتر فریبرز محمودزاده فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال