محمودزاده: اصلا تعطیلی لیگ مدنظرمان نیست

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ توضیحاتی درباره ادامه یا لغو بازی‌ها ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فریبرز محمودزاده با ابراز امیدواری برای پایان شیوع ویروس کرونا و آرزوی سلامتی برای هموطنان اظهار کرد: با توجه به شرایطی که پیش آمد و همانطور که همکاران بنده در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ صحبت کردند، با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، مسابقات فعلا در حالت تعلیق است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصمیمات مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ارجحیت دارد، ما هم مثل باشگاه‌ها منتظر هستیم تا تصمیم‌گیری جدید در این زمینه چه خواهد بود.

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: یک سری صحبت‌هایی طی روزهای اخیر در فضای مجازی درخصوص تعطیلی مسابقات فوتبال ایران مطرح شده بود؛ من از همینجا اعلام می‌کنم که هیچ مقامی در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درباره لغو کلی مسابقات و یا تعطیلی کامل بازی‌ها صحبتی نکرده و اراده مسؤولان ورزش، فدراسیون و سازمان لیگ بر ادامه بازی‌ها و البته با اولویت سلامتی است.

محمودزاده تاکید کرد: هر مقامی در این زمینه صحبت کرده، درباره ادامه مسابقات اظهار نظر داشته و اصلا تعطیلی بازی‌ها مد نظر ما نیست. برای ادامه مسابقات نیز گزینه‌های مختلفی داریم و درباره لیگ یک نیز باتوجه به برنامه لیگ برتر کارمان را پیش می‌بریم چون رقابت‌ها و تعیین تیم‌های صعود یا سقوط کننده به صورت هرمی است.

او با بیان اینکه منتظر شروع تاریخ برگزاری تمرین و بازی‌ها با نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، ابراز کرد: پیشنهاد باشگاه‌ها به ما و مسؤولان مختلف خوب است و ممکن است پیشنهاداتی در ذهن کارشناسان باشد، اما من خواهش می‌کنم تحلیل‌های رسانه‌ای نشود.

مسؤول برگزاری مسابقات لیگ یک ابراز کرد: در صحبت‌هایی که طی روزهای اخیر در سایت‌ها مشاهده کردیم، درباره لیگ دسته اول عنوان شد که این همه سرمایه‌گذاری شده و اگر تعطیلی کامل مسابقات باشد، نتیجه آن چه می‌شود؟ به هیچ عنوان چنین چیزی نیست چراکه اولویت اصلی فدراسیون و سازمان لیگ بر ادامه مسابقات است چون رقابت‌های لیگ برتر و لیگ‌های یک، دو و سه با یکدیگر مرتبط هستند.

«اگر لیگ برتر به طور کامل تعطیل شود، این امکان وجود دارد که دو تیم صدرنشین لیگ یک به لیگ برتر صعود کنند و رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر با ۱۸ تیم برگزار شود؟» محمودزاده در پاسخ به این سوال عنوان کرد: به هیچ عنوان کلمه لغو و تعطیلی کامل بازی‌ها مد نظر ما نیست، من هم هیچ تحلیلی قطعا در این زمینه ندارم و این تفکر در بین مدیران نیست و امیدوار هستیم سلامتی مردم را با قطع زنجیره کرونا هرچه زودتر شاهد باشیم.

او اضافه کرد: امیدوار هستیم با سلامتی کامل مردم و مصوبات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا، مسابقات را هرچند با تاخیر شروع کنیم.

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره زمان نقل و انتقالات فصل آینده عنوان کرد: حدود یک هفته مانده به تعطیلات عید عنوان کردیم و گفتیم، پیش‌بینی ما این است که فیفا حتی درباره پنجره نقل و انتقالات دستورات مدیریتی بدهد. نحوه اجرای مسابقات، لیگ‌ها و فدراسیون‌های ملی متفاوت است، اما درباره مسائل حقوقی و نقل و انتقالات، نمی‌شود فدراسیونِ هر کشوری مستقلا برای خود تصمیم بگیرد. دستورات فیفا و آیین‌نامه‌های آن باید لحاظ شود.

محمودزاده تصریح کرد: بنده پیش‌بینی کردم که مدت نقل و انتقالات تابستانی باتوجه به ۸۴ روز فصل آتی کم و زیاد شود و این پیش‌بینی هم طی چند روز اخیر در یوفا مطرح شده است. احتمال هر اتفاقی در پنجره نقل و انتقالات تابستانی سال آینده نیز وجود خواهد داشت چون فصل‌ها دچار تغییر و تحول شدند.

بیشتر بخوانید:

روحانی: فعالیت های ورزشی تا اطلاع ثانوی ممنوع

تگ ها


سازمان لیگ برتر فریبرز محمودزاده فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال