محمود خسروی وفا: از ضعف‌های خود هیچ وقت نترسیدیم

رئیس کمیته ملی پارالمپیک با تاکید بر اینکه بومی سازی ساخت تجهیزات ورزشی به صرفه جویی ارزی کمک می کند گفت: از ضعف‌های خود هیچ وقت نترسیدیم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، محمود خسروی وفا که ۱۹ سال از ریاست متوالی‌اش در کمیته ملی پارالمپیک می‌گذرد امروز دوشنبه و در اقدامی کم سابقه نشست خبری برگزار کرد تا پاسخگوی نمایندگان رسانه‌های خبری پیرامون این کمیته و فعالیت‌های مرتبط با آن باشد.

این نشست خبری در حاشیه مراسم رونمایی از تجهیزات تولید ملی کمیته ملی پارالمپیک و همچنین بیستمین سال تاسیس این کمیته در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

محمود خسروی وفا در آغاز این نسبت در مورد تولیدات ملی کمیته ملی پارالمپیک که از آنها رونمایی شد، گفت: وزارت دفاع در این زمینه همکاری نزدیکی با کمیته داشت، تولید میز وزنه برداری و رمپ بوچیا به توسعه ورزش کمک می‌کند. همچنین این اقدام به صرفه جویی در ارز کمک می‌کند.

وی به در پیش بودن ۲۲ بهمن اشاره کرد و ادامه داد: کاش به جای پارالمپیک می‌توانستیم از ورزش کشور صحبت کنیم، به هر حال ایام دهه فجر است و در میان شهدا ۵ هزار شهید ورزشکار داریم.

خسروی وفا با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های ورزش هنوز زیرساخت‌های قبلی است، تاکید کرد: در ورزش جانبازان اما امروز به مرحله رسیده‌ایم که ۴۰ لژیونر داریم و در کادر فنی برخی رشته‌های دیگر کشورها هم ایرانی‌ها حضور دارند.

رییس کمیته ملی پارالمپیک به روند توسعه ورزش پارالمپیک در ایران و جهان اشاره کرد و تصریح کرد: توسعه این بخش ورزش به جایی رسیده که امروز رشته‌های فعال جانبازان و معلولان عضو فدراسیون‌های جهانی شده‌اند، در کل اینکه ورزش پارالمپیک شکل گرفته است و در ایران هم همچنین.


خسروی وفا با بیان اینکه ورزشکاران جانبازان ثابت کردند توانمندی به جسم نیست بلکه به توانایی روح است، تصریح کرد: ما با برنامه اهداف خود را دنبال می‌کنیم و هیچ وقت از نقاط ضعف خود نترسیدیم. بعد از رویداد مثل پارالمپیک بلافاصله آسیب شناسی کاروان و عملکردش را آغاز می‌کنیم و برای دوره بعد شروع به کار می‌کنیم. در توکیو و در همان دهکده آسیب شناسی کاروان را آغاز می‌کنیم.

وی اشاره‌ای به نام آوران ورزش پارالمپیکی که از دنیا رفته‌اند هم داشت و گفت: ورزشکاران پارالمپیک اختصاص به خسروی وفا، اسبقیان و … ندارد و یک موضوع ملی است. ما در این چند سال افراد و ورزشکارانی را از دست دادیم. سیامند رحمان رکورد دار دنیا است، اما باید اخلاق و منش او هم دیده شود.


وی ادامه داد: نتیجه همه این آسیب شناسی ها کسب مدال‌های زیاد آسیایی و جهانی است، خاطرنشان کرد: توانمندی‌ها و توسعه ورزش معلولین بسیار افزایش یافته است و دنیا این موضوع را اعلام می‌کند و ما به این‌ها افتخار می‌کنیم. اینها ظرفیت‌هایی اینکه در جمهوری اسلامی به وجود آمده است و با وجود تحریم‌ها، سعی کرده‌ایم روز پای خودمان بایستیم.

خسروی وفا با بیان اینکه همه این ظرفیت‌ها در جمهوری اسلامی و به برکت این نظام ایجاد شده است، به سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی طراز ورزش قهرمانی و پهلوانی را به هم ریخت.

تگ ها


محمود خسروی وفا کمیته ملی پارالمپیک آکادمی ملی المپیک نشست خبری پارالمپیک