مخالفت علنی یوفا با ایده‌عجیب فیفا درباره جام‌جهانی

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، در مصاحبه ای به شکل رسمی با برگزاری دو سال یکبار جام جهانی مخالفت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، اتفاقات و حواشی به وجود آمده ناشی از سوپرلیگ و لغو آن همچنان داغ دنبال می‌شود. اما این تنها مسئله در فوتبال جهان محسوب نمی شود. یوفا اخیراً ایده عجیبی را مطرح کرده و پیشنهاد داده که رقابت های جام جهانی هر دو سال یک بار برگزار شود؛ طرحی که مخالفان زیادی را با خود به همراه داشته است.

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، در مصاحبه ای به شکل علنی با ایده برگزاری هر دو سال یکبار جام جهانی مخالفت کرده است. او گفت: "غیر ممکن است. این یک ایده غیر منطقی است. جام جهانی بعدی، پس از سال ۲۰۲۲، در سال ۲۰۲۶ است. در سال ۲۰۲۸ ما قهرمانی اروپا را خواهیم داشت بنابراین اگر یک جام جهانی در سال ۲۰۲۸ برگزار شود، تیم های اروپایی در آن بازی نمی کنند. اگر تیم های آمریکای جنوبی کوپا آمریکا را داشته باشند، آنها نیز در آن بازی نخواهند کرد."

چفرین در ادامه گفت: "آیا این هنوز یک جام جهانی خواهد بود؟ این یک ایده فوق العاده غیر منطقی است. من نمی دانم ما چه نیازی به آن داریم. با توجه به این تقویم غیر ممکن است. تصور کنید که بازیکنان هر سال تورنومنتی یک ماهه برگزار کنند. چگونه چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد؟ آنها امروزه بیشتر آسیب می بینند چرا که بازی های زیادی انجام می دهند. این یک ایده سیاسی است و در واقع هیچ حمایتی با خود به همراه نخواهد داشت."

تگ ها


فیفا یوفا