مخالفت قاطع در بارسلونا با موج دوم کاهش دستمزدها

هیچکدام از دپارتمان های باشگاه بارسلونا دیدگاه مثبتی به کاهش مجدد دستمزدها نشان نداده اند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از آاس، مدیر اقتصادی باشگاه بارسلونا اخیرا طی گزارشی خبر از ضرر هنگفت باشگاه در دوران پاندمی کرونا داد. بدهی های باشگاه بارسلونا از مرز ۴۰۰ میلیون یورو گذشته و ضرر باشگاه در سال گذشته با وجود یک دور کاهش دستمزدها، ۹۰ میلیون یورو گزارش شد.

با توجه به اینکه امکان ورود تماشاگر به ورزشگاه ها در اسپانیا حداقل تا نیم فصل لالیگا وجود ندارد، باشگاه بارسلونا چاره ای جز کاهش مجدد دستمزدها به میزبان ۳۰ درصد ندارد تا مانع ضرر مالی بیشتر خود شود.

هفته گذشته به تمام دپارتمان های باشگاه این قضیه اطلاع داده شد و قرار شده بود هر بخش نماینده ای برای مذاکره با باشگاه مشخص کند.

طبق ادعای کادنا سر، تقریبا تمام دپارتمان ها با کاهش دستمزدها مخالفند و به احتمال زیاد کار به دادگاه کشیده خواهد شد. باشگاه البته می تواند با اختیار خود از دستمزدها کم کند ولی کارمندان باشگاه و بازیکنان این حق را خواهند داشت که به دادگاه شکایت کنند.

طبق این گزارش، ۵۴۰ کارمند غیرورزشی باشگاه معتقدند کاهش دستمزدشان بی معناست چرا که مجموع دستمزدهای این دپارتمان حتی سه درصد کل بودجه ۸۰۰ میلیون یورویی باشگاه را نیز شامل نمی شود.

جالب اینکه بازیکنان هم با این کاهش موافق نیستند. اختلاف و فاصله بین سران باشگاه با دپارتمان ها واضح و آشکار است و بعید است تا ۲۲ یا ۲۴ اکتبر که ضرب الاجل باشگاه برای رسیدن به یک توافق همگانی بوده، این فاصله از بین برود.

بهار گذشته بازیکنان بارسا با کاهش ۷۰ درصدی دستمزد خود موافقت کرده بودند و دو درصد دیگر نیز از دستمزدشان کم شد تا کارمندان باشگاه بتوانند بدون مشکل دستمزد خود را دریافت کنند.

تگ ها


جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا