مخالفت لیورپول؛ محمد صلاح به المپیک می رود؟

باشگاه لیورپول مخالف رفتن محمد صلاح ستاره مصری خود به المپیک توکیو است....

به گزارش "ورزش سه"، رئیس فدراسیون فوتبال مصر می‌گوید که محمد صلاح ستاره فوتبال این کشور می‌خواهد در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشته باشد اما در حال حاضر هنوز از سوی باشگاه لیورپول برای رفتن او به ژاپن مجوزی صادر نشده است.

طبق قوانین فیفا، باشگاه‌های فوتبال تنها برای روزهای فیفا  وبازی‌های ملی ملزم به آزاد گذاشتن بازیکنان‌شان برای حضور در آن بازی‌ها هستند اما مسابقات فوتبال المپیک شامل این قانون نمی‌شود؛ از این رو صلاح برای جلب رضایت لیورپولی‌ها کار آسانی نخواهد داشت به خصوص که بازی‌های المپیک درست در همان زمانی برگزار می‌شوند که تیم‌های فوتبال در اروپا مشغول برگزاری اردوی‌های پیش فصل و آماده‌سازی خود هستند.

با این وجود احمد مجاهد رئیس فدراسیون فوتبال مصر می‌گوید صلاح تا ۴۸ ساعت آینده راهی برای متقاعد کردن لیورپول پیدا خواهد کرد.

مجاهد درباره صلاح ۲۹ ساله که به عنوان یکی از دو بازیکن بالای ۲۳ ساله فهرست اولیه مصری‌ها برای حضور در المپیک معرفی شده به سایت "آن‌تایم اسپورت" گفت:« نمی‌خواهم بگویم که برای صلاح بازی در المپیک غیرممکن است اما این کار بسیار سختی خواهد بود. ما با لیورپول تماس گرفتیم تا اجازه بگیریم که او را به تیم المپیک‌‌مان ببریم. آنها گفتند که کادر فنی باید اجازه بدهد اما در نهایت درخواست ما را رد کردند، چون نمی‌خواهند که بازیکن‌شان هم شروع فصل را از دست بدهد و هم ژانویه آنها را ترک کند تا در جام ملت‌های آفریقا حضور داشته باشد.

ما دوباره با صلاح صحبت خواهیم کرد. او به من گفت که می‌خواهد بار دیگر از کادر فنی لیورپول خواهش کند به او اجازه دهند و این مسئله را حل کند. طی دو روز آینده او راهی پیدا خواهد کرد.»

تگ ها


فوتبال جهان محمد صلاح لیورپول مصر فوتبال