مخالفت مجلس با کمک مالی دولت به سرخابی ها

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نمی تواند از پول بیت المال برای پرداخت بدهی های فوتبال هزینه کند ......

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نمی تواند از پول بیت المال برای پرداخت بدهی های فوتبال هزینه کند.

از آن جایی که  مبلغ بدهی استقلال و پرسپولیس روی هم حدود 300 میلیارد است که دولت شاید نتواند این مبالغ را بپردازد چراکه دچار مشکلات مالی است.

گفتنی است تاکنون راجع به این موضوع در مجلس بحثی نشده و باید دید طرح یا لایحه ای ارائه می شود یا خیر، البته نمایندگان خیلی وقت است که به موضوعات این دو باشگاه ورود کرده اند. به گفته نمایندگان این دوباشگاه همین طور بمانند, در آینده دیگر سرپا نخواهند ماند و باید استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند تا بشود برای آنها اسپانسر گرفت و هزینه هایشان تامین شود.

همانطور که مشخص است کمک های دولت به این باشگاه ها مقطعی است و دولت نمی تواند همیشه از منابع کشور خرج باشگاه های فوتبال کند. اگر کمک های دولت راهکار مناسبی بود امروز استقلال و پرسپولیس 300 میلیارد بدهی نداشتند و رقم بدهی ها هم بیشتر نمی شد. دولت باید به همراه سازمان خصوصی سازی و مدیران فوتبال و این دوباشگاه تدبیر کنند تا این مشکلات برطرف شود.

به هر حال نمایندگان مجلس در مقابل هزینه دولت برای بدهی های این دو باشگاه موضع گرفته اند و نمی گذارند این موضوع به همین راحتی حل شود. به گفته برخی نمایندگان دولت نمی تواند از پول بیت المال برای پرداخت بدهی های فوتبال هزینه کند چون وضعیت دولت از نظر مالی خوب نیست و اصلا نمی توانند بیشتر از این کمک کنند؛ البته آن ها معتقدند به جای اینکه از جیب مردم بدهی ها پرداخت شود باید راهی مناسب پیدا شود نا مشکلات حل شود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال