مخوف‌ترین فوتبالیست حرفه‌ای دنیا (عکس)

حبیب نورماگومدف، قهرمان سابق UFC که ۱۰ ماه پیش بازنشسته شد، با تغییر حرفه خود با یک تیم دسته سومی فوتبال روسیه قرارداد امضا کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حبیب نورماگومدوف ۱۰ ماه پیش در UFC جاستین گاتجه را ۲۹-۰ درهم کوبید، اما اکنون پس از امضای قرارداد با یک باشگاه دسته سه روسیه، راهی زمین فوتبال شده است.

قهرمان سبک وزن سابق پس از آخرین پیروزی مهلک خود برابر حریف آمریکایی که اندکیپس از مرگ پدرش روی داد، بازنشسته شد. تصمیم این مبارز داغستانی برای کناره گیری در سن ۳۲ سالگی به قولی که به مادرش داده بود، باز می گردد.

از آن زمان او به تمرینات خود ادامه داد و فوتبال را آغاز کرد. او پیشتر از تحسین خود نسبت به کریستیانو رونالدو صحبت کرده بود و فیلم هایی از جلسات تمرینی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

قهرمان  MMA در حال حاضر فوتبال را به صورت حرفه ای هدف قرار داده و با باشگاه لیجن دینامو که در دسته سوم فوتبال روسیه بازی می کند، قرارداد حرفه ای امضا کرده است.


این باشگاه که فصل گذشته در لیگ چهارم شد، با انتشار یک عکس از حبیب که در حال دست دادن با یکی از مقامات لیجن دینامو استف امضای این قرارداد را اعلام کرد.

در بیانیه باشگاه آمده است: "نبرد بزرگی در انتظار لیجن ما است که برای آن به جنگجویان بزرگ نیاز داریم. ما بریا میزبانی از تیم RPL به همراه حبیب نورماگومدوف آماده می شویم."

رییس لیجن دینامو ادر این باره گفت: "من حبیب را از هم اکنون به عنوان یک مهاجم تیزبین می بینم. حبیب با درک خود از فوتبال و پیشرفتش ما را به شکل دلپذیری شگفت زده کرده است."

نورماگومدوف از قفس هشت ضلعی در اوج و در حالی که رقیب سرسخت خود کانر مک گرگور را در هم کوبید تا از چهار عنوان قهرمانی خود دفاع کند، خداحافظی کرد.

حالا او تعهد و طرز فکر برنده خود را به زمین چمن معطوف کرده است و دیدن پیشرفت گسترده او غافلگیرکننده نخواهد بود.

ماه ژانویه حبیب در توییتی نوشت: "در حال آماده شدن برای اولین بازی فوتبالم. من یک بازیکن آزادم و آماده پذیرش پیشنهادات هستم."


در یک پرسش و پاسخ در فیس بوک مبارز سابق گفت: "بسیاری از باشگاه های فوتبال به من پیشنهاد می دهند. اما من باید کمی فرم فوتبالی پیدا کنم. زیرا فرم فوتبالی کمی متفاوت از MMA است.

فوتبال برای من مثل بیس بال است. من وقتی بزرگ می شدم همیشه فوتبال تماشا می کردم. مثلا یادم می آید بازی های رونالدوی قدیمی را تماشا می کردم، رونالدوی برزیلی قبل از کریستیانو."

تگ ها


یو اف سی رزمی حبیب نورماگومدوف MMA فوتبال جهان فوتبال هنرهای رزمی ترکیبی