مدارای اجباری تکواندوکار المپیکی با زانوی مصدوم

تکواندوکار المپیکی ایران با وجود آسیب دیدگی شدید از ناحیه زانو نمی تواند پای خود را به تیغ جراحان بسپارد....

به گزارش "ورزش سه"، آرمین هادی‌پور، یکی از دو تکواندوکار المپیکی ایران که از مدت ها قبل با آسیب دیدگی زانو مواجه شده، با وجود مراجعه به فدراسیون پزشکی ورزشی و با نظر متخصصان با همان شرایط به تمرینات و مسابقات خود ادامه داد، اما حالا خبر رسیده که که شرایط زانوی او بدتر شده و آرمین با پارگی رباط صلیبی مواجه شده است.


از آنجایی که نزدیک به ۵ ماه تا شروع المپیک باقی مانده، قطعا فرصتی برای بهبود وضعیت آرمین هادی پور بعد از عمل جراحی وجود ندارد و به همین دلیل گویا قرار است او با این مصدومیت تا المپیک توکیو مدارا کند.


آرش فرهادیان، رییس سازمان تیم های ملی تکواندو در این باره به "ورزش سه" گفت: آسیب دیدگی هادی پور قدیمی بود و چند ماه قبل ما درخواست دادیم و دو بار کمیسیون پزشکی برای او برگزار شد. پزشکان نظرشان این بود که نیازی به جراحی وجود ندارد، اما الان شرایط زانوی او بدتر شده. حالا هم چاره ای نیست و او باید با همین شرایط دوره درمانی خود را پیش بگیرد و زانوی خود را تقویت کند چون در صورت جراحی قطعا نمی تواند در المپیک حضور داشته باشد.


وی در پاسخ به این سوال که اگر چند ماه قبل عمل جراحی انجام می شد، بهتر نبود؟، افزود: فدراسیون تکواندو که از خودش تصمیم نگرفته است. این در تخصص ما نیست که کدام ورزشکار باید جراحی کند. ما کار را به فدراسیون پزشکی سپردیم و تمام اسناد آن موجود است. به هر حال امیدوارم هادی پور بتواند با بهترین شرایط در المپیک حاضر شود.

تگ ها


آرمین هادی پور تکواندو