مدافع استقلال: الهلال از العین قوی تر است

محمد دانشگر یکی از بازیکنانی است که بر خلاف ابتدای فصل، بازیهای خوبی در بازیهای انتهایی نیمفصل به نمایش گذاشت به طوری که استقلال در چند دیدار آخر خود کلینشیت کرد و رفته رفته خود را به بالای جدول رساند ......

محمد دانشگر یکی از بازیکنانی است که بر خلاف ابتدای فصل، بازیهای خوبی در بازیهای انتهایی نیمفصل به نمایش گذاشت به طوری که استقلال در چند دیدار آخر خود کلینشیت کرد و رفته رفته خود را به بالای جدول رساند ...

محمد دانشگر یکی از بازیکنانی است که بر خلاف ابتدای فصل، بازی‌های خوبی در بازی‌های انتهایی نیم‌فصل به نمایش گذاشت به طوری که استقلال در چند دیدار آخر خود کلین‌شیت کرد و رفته رفته خود را به بالای جدول رساند. با دانشگر که این روز‌ها در بوشهر حضور دارد در مورد شرایط تیمش در نیم‌فصل دوم و همچنین صعود العین به فینال جام باشگاه‌های جهان گفتگو کردیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.
* به طور کلی نیم‌فصل اول چطور بود؟
تیم ما ابتدای فصل تغییرات زیادی به لحاظ مهره در ترکیبش داشت و بازیکنان جدید تا با شرایط استقلال و جو این تیم آشنا شوند و به هماهنگی برسند طول کشید و به همین دلیل در بازی‌های ابتدایی امتیازات را به راحتی از دست دادیم که باعث شد با صدر جدول فاصله بگیریم، ولی شکر خدا رفته رفته به لحاظ تیمی بهتر شدیم و شما دیدید که توانستیم امتیازات خوبی بگیریم و خود را به صدر جدول نزدیک کنیم.
* در بازی‌های آخر فصل کلین‌شیت‌های پیاپی داشتید...
بله خدا را شکر؛ وقتی تیمی گل می‌زند یا می‌خورد همه تیم دخیل هستند. تلاش بازیکنان بود که توانستیم در بازی‌های آخر بدون گل خورده بازی را به پایان برسانیم که بسیار مطلوب است.
* تمرینات تیم برای نیم‌فصل دوم از چه زمانی آغاز می‌شود؟
هنوز مشخص نیست. من فعلاً بوشهر هستم و طبق برنامه‌ای که کادر فنی به ما داده تمرینات اختصاصی را انجام می‌دهم تا از لحاظ بدنی دچار مشکل نشوم و با شروع تمرینات فرم مطلوبی داشته باشم.
* با بازی‌هایی که در اواخر نیم‌فصل انجام دادی، به نظر کادر فنی از عملکردت رضایت دارد...
من همیشه سعی کردم چه در تمرینات و چه بازی‌های رسمی بهترین کیفیت را به نمایش بگذارم تا کادر فنی و هواداران از من راضی باشند. ضمن اینکه از اول هم کادر فنی از من همین انتظار را داشته و خدا را شکر می‌کنم توانستم تا حدودی خواسته‌های مربیان را برآورده کنم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.
* در بازی با پدیده یکی از سوژه‌های داوری بودی و بعضی از کارشناسان معتقد بودند در دقیقه ۱۰ بازی باید اخراج می‌شدی.
بازی فوق‌العاده حساس بود، ولی به نظرم اصلاً اخراج نداشت، چون توپ در کنج محوطه جریمه بود و همچنین روزبه چشمی کنار من بود و این خطا به هیچ عنوان اخراج نداشت.
* در برنامه ۹۰ کارشناس داوری اعلام کرد باید اخراج می‌شدی.
به نظرم این کارشناسی‌ها به دلیل اینکه می‌خواهند هجمه‌ها علیه داوری را کم کنند، انجام می‌شود ضمن اینکه اصلاً برنامه ۹۰ حجت نیست و این‌طور نیست که هر چه این برنامه بگوید درست باشد.
* ولی داور در بازی با پدیده اشتباهات زیادی داشت...
زاهدی‌فرد همشهری من است و کلاً داور خوبی است. او در این سال‌ها پیشرفت زیادی داشته و من برایش در ادامه مسیر آرزوی موفقیت می‌کنم، ولی تیم داوری در بازی مقابل پدیده روز خوبش نبود، مخصوصاً این که گل سالم ما را نپذیرفت.
* اتفاقاً کمک‌داور بعد از این بازی عذرخواهی کرد و پذیرفت که اشتباه تصمیم گرفته، ولی در اقدامی جالب رئیس دپارتمان داوری اعلام کرد هیچ داوری حق ندارد عذرخواهی کند.
من نمی‌فهمم معنی این حرف‌ها چیست. چه اشکالی دارد داور به خاطر اشتباهش عذرخواهی کند. فوتبالیست‌ها هم به خاطر اشتباهی که مرتکب می‌شوند از هواداران، کادر فنی و هم‌تیمی ها‌ی شان معذرت‌خواهی می‌کنند.
* با این وجود تو به عنوان یک فوتبالیست موافق ورود VAR هستی؟
VAR جذابیت را کم می‌کند، ولی اشتباه داوری کاهش پیدا می‌کند که این موضوع به نفع تیم‌هاست. در مجموع ورود VAR به فوتبال کمک می‌کند.
* استقلال در نیم‌فصل دوم مدعی می‌شود؟
صد درصد تیم ما نیم‌فصل فوق‌العاده‌ای برای هواداران رقم می‌زند و استقلال به کورس قهرمانی برمی‌گردد. همه بازیکنان هدف‌شان رساندن تیم به صدر جدول است.
* العین یکی از حریفان استقلال در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا به فینال جام باشگاه‌های جهان رسید، ولی مقابل رئال مادرید مغلوب شد؛ العین بسیار قوی به نظر می‌رسد.