مدافع سوریه: می توانیم مقابل ایران نتیجه بگیریم

مدافع سابق تیم ملی سوریه می گوید که آنها تجربه دیدار مقابل ایران در مرحله قبلی مقدماتی جام جهانی را دارند و قادر به کسب نتیجه خوبی خواهند بود....

به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا انجام شد و تیم سوریه به همراه تیم های ایران، کره جنوبی، امارات متحده عربی، عراق و لبنان در گروه A قرار گرفت. سوری ها که چندی پیش با جدایی نبیل معلول سرمربی تونسی خود کسی را روی نیمکتشان ندارند، از اکنون نگران دیدار با ایران هستند.


علی دیاب مدافع سابق تیم ملی سوریه پس از انجام قرعه کشی مرحله اصلی مقدماتی جام جهانی تأیید کرد که برای تیم ملی کشورش صعود از این گروه غیرممکن نیست و گفت: ما بازیکنانی داریم که تجربه مسابقات عالی بین المللی را دارند و می توانند به تیم ملی کمک کنند.


او با اشاره به حضور ایران و کره جنوبی در این گروه که به عنوان تیم های مدعی شناخته می شوند، گفت: ما در مرحله مقدماتی جام جهانی گذشته با تیم های ایران و کره جنوبی روبرو شده ایم و می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. در مورد تیم های عراق، امارات و لبنان نیز، دیدار با آنها برخورد تیم های عربی است که اختلاف چندانی میان تیم ها وجود ندارد.


دیاب ادامه داد: فدراسیون فوتبال سوریه باید به سرعت مربی جدیدی را که قرار است جانشین نبیل معلول شود را اعلام کند. مرحله مقدماتی جام جهانی دو ماه دیگر آغاز می شود و آنچه باید انجام شود این است که به بازیکنانی که تجربه حضور در بازی های بین المللی دارند اعتماد شود. بخصوص آنهایی که در مرحله قبلی مقدماتی بازی کردند. همچنین چند بازیکن جوان نیز می توانند در ترکیب سوریه به میدان بروند.


قابل ذکر است که تیم سوریه در دوم سپتامبر (۱۱ شهریور) در نخستین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی به مصاف شاگردان دراگان اسکوچیچ خواهد رفت.

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی سوریه سوریه