مدال بند فسخ قرارداد مجید حسینی را منتشر کرد/ حسینی با گاف باشگاه استقلال با 420 میلیون تومان آزاد می شود و به ترابوزان می رود

مدال جزییات بند فسخ قرارداد حسینی را منتشر کرد/ گاف عجیب در نگارش بند فسخ قرارداد مدافع ملی پوس استقلال مدال از گاف باشگاه استقلال در قرارداد مدافع جدایی طلب پرده برداشت ......

مدال جزییات بند فسخ قرارداد حسینی را منتشر کرد/ گاف عجیب در نگارش بند فسخ قرارداد مدافع ملی پوس استقلال

 

مدال از گاف باشگاه استقلال در قرارداد مدافع جدایی طلب پرده برداشت.

 

به گزارش خبرنگار سایت مدال، مجيد حسيني به همه توافقات لازم با باشگاه ترابوزان تركيه رسيده و بايد او را پس از اميد ابراهيمي جدا شده بعدي آبي ها ها دانست.
استقلالي ها كه قبلا توسط توفيقي به صراحت از يكساله بودن قرارداد حسيني در صورت پرداخت مبلغ يكصد هزار دلار براي رفتن به اروپا خبر داده بودند حالا مدعي هستند وي با استقلال قرارداد دارد و نمي تواند از اين تيم جدا شود.
توفيقي در خرداد ماه و زماني كه تحت فشار افكار عمومي و هواداران بابت گنجاندن بند فسخ در قرارداد نورافكن و مجيد حسيني قرار داشت در مصاحبه اي مفصل به دفاع از عملكرد خود پرداخت و گفت"ما یا باید قید حسینی و نورافکن را می‌زدیم یا با آنها یکساله قرارداد می بستیم.
حسینی در این دو سال دو مدیر برنامه عوض کرد نمی‌دانم الان بگویم یا نگویم اما مدیر برنامه او همان مدیر برنامه کاوه رضایی بود که ظاهرا با هم نسبت هم داشتند در جلسه ما و حسینی مهدی رحمتی، محمد خرمگاه و آقای افتخاری هم حضور داشتند که ما این بازیکن را راضی کنیم. سعی کردیم او را راضی کردیم که تو بازیکن استقلال هستی ولی طبیعی بود که او به سمت مدیر برنامه‌اش گرایش داشته باشد، 700 میلیون قرارداد او بود و 100 هزار دلار حق ترانسفر در قرارداد این بازیکن اعمال شد تا باشگاه سود ببرد اگر من این آپشن‌ها و 50 و 100 هزار دلارها را برای جدایی گذاشتم به خاطر این بود که چیزی به باشگاه برسد وگرنه باید در نشست قرارداد قید این بازیکنان را می‌زدیم."

-ادعاي طرفين و گاف نگارشي استقلال


مجيد حسيني مدعي است قراردادش با پرداخت يكصد هزار دلار فسخ مي شود .اين همان موضوعي است كه توفيقي هم به تاييد آن پرداخته اما افتخاري مدعي است در قرارداد اين بازيكن علاوه بر پرداخت يكصد هزار دلار ، رضايت باشگاه استقلال هم وجود دارد.
مرور قرارداد حسيني ما را به اشتباه وحشتناكي مي رساند. استقلالي ها در نگارش بند قرارداد او شرط داشتن پيشنهاد را قيد نكرده اند بلكه شرط ترنسفر را آورده اند. آنها نوشته اند: در صورت ترنسفر به خارج از كشور از اول خرداد ٩٧ تا اول مرداد ٩٧ با پرداخت يكصد هزار دلار آمريكا و پس از كسب رضايت نامه باشگاه براي پيشنهاد اروپايي و دويست هزار دلار آمريكا براي پيشنهاد آسيايي به باشگاه پرداخت خواهد شد.
يك كارشناس حقوقي كه نمي خواست نامش فاش شود در اين باره گفت:در چنين مواردي مي نويسند در صورت داشتن پيشنهاد اروپايي فلان مبلغ به باشگاه پرداخت مي شود.استقلال اما نوشته "در صورت ترانسفر " و اين بدان معناست كه ترانسفر مقدم بر پرداخت پول و رضايت نامه باشگاه است.توضيح ساده آن اين است كه بازيكن حق دارد ترانسفر شود و بعد پول را بپردازد و رضايت نامه صادر مي شود. فارغ از ادبيات نامفهوم و پر ايراد اين بند، مشخصا استقلالي ها اختيار ترانسفر را به بازيكن داده اند و به نظر من حسيني مي تواند جدا شود ضمن اينكه مصاحبه جناب توفيقي هم حكايت از همين توافق دارد و قطعا هر مرجع حل اختلافي بخواهد به اين پرونده رسيدگي كند به اين مصاحبه هم توجه خواهد كرد.

-مفهوم بند فسخ يا بند آزاد سازي و مثال نيمار


اين كارشناس ادامه داد:اساساً وقتي بند فسخ يا بند آزاد سازي در قراردادها گنجانده مي شود معنايش اين است كه باشگاه به آن بند رضايت داشته.قرارداد را باشگاه روي سربرگ خودش تنظيم مي كند و به امضاي بازيكن مي رساند. نمي شود نوشت با پرداخت يكصد هزار دلار بازيكن آزاد مي شود ولي جلب رضايت باشگاه هم شرط است!! اگر رضايت باشگاه شرط است و مثلا باشگاه يك ميليون دلار بخواهد اين پرسش مطرح مي شود كه تكليف صد هزار دلار چه مي شود و چرا آن عدد و رقم را گنجانده اند؟
بند فسخ يا آزاد سازي در رويه فيفا فقط يك معنا دارد:"پول توافق شده را بپرداز و برو." در ماجراي جدايي نيمار از بارسا هم اين رويه حاكم بود.نيمار پول را پرداخت كرد و جدا شد.رضايت و عدم رضايت بارسا مطرح نشد زيرا بارسا با گنجاندن آن بند رضايت خودش را اعلام كرده بود.

-رضا شكاري نمونه داخلي اين ماجرا


داستان جدايي رضا شكاري از ذوب آهن و پيوستن او به روبين كازان هم شباهت زيادي به ماجراي مجيد حسيني دارد.
در قرارداد شكاري آمده بود "در صورت طرح پيشنهاد خارجي توسط كارگزار يكصد هزار دلاردر وجه باشگاه ذوب آهن پرداخت خواهد شد رضايت نامه و آي تي سي توسط باشگاه صادر شود."
وقتي او مي خواست به روسيه برود ذوبي ها مي گفتند اين بند فقط مختص زماني است كه كارگزار او كه پاي قراردادش را امضا كرده پيشنهاد بياورد و نه هر كارگزاري و به هر شكلي اماشكاري فسخ كرد و رفت و به نظر مي رسد هنوز يكصد هزار دلار را هم پرداخت نكرده باشند زيرا ذوبي ها اصرارداشتند دريافت اين مبلغ به معناي پذيرش فسخ است.فيفا اما اي تي سي او را صاد كرد و حالا در روسيه توپ مي زند.

-سهم استقلال از ترنسفر حسيني


اگر حسيني قراردادش را يكطرفه فسخ كند و جدا شود استقلالي هاي احتمالا سراغ كنيته تعيين وضعيت خواهند رفت و به نظر مي رسد اين بازيكن فقط محكوم به پرداخت يكصد هزاردلار خواهد شد. در رويه كميته تعيين وضعيت دلاربا نرخ بانك مركزي و به مبلغ ٤٢٠٠ تومان محاسبه مي شود كه سهم استقلال از اين ترانسفر ٤٢٠ ميليون تومان است.

 

دانیال اکبری-خبرنگار مدال

تگ ها


اخبار ویژه استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال