۴ مدال جهانی، سه برادر و یک خانواده

قهرمان پرورش اندام جهان گفت: در فدراسیون قبلی رییس فقط به دنبال اعزام تیم ها بود و نهایت ظرفیتش را همین می دید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پرورش اندام هم یکی از رشته هایی است که به خاطر شیوع کرونا به تعطیلی فرو رفته و فعلا در داخل و نه در بخش بین المللی مسابقه ای در پیش نیست. با این حال کنار رفتن پورعلی فرد به خاطر بازنشستگی از راس این فدراسیون و روی آمدن امیری خراسانی به عنوان سرپرست خیلی از نگاهها را به این سمت جلب کرده. 


مهدی ارزشمند، یکی از قهرمانان این رشته که عناوین قهرمانی آسیایی و جهانی را در کارنامه دارد، درباره تعطیلی مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: برنامه ای برای مسابقات جهانی اعلام نشده و بعید است تا اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی رقابتی برگزار شود. اگر هم قرار به برگزاری مسابقات جهانی باشد، یا باید رقابت انتخابی در داخل برگزار شود یا اینکه بر اساس همان ترکیب سال گذشته نفرات را اعزام کنند.


او تنها عضو ورزشکار خانواده اش نیست و دو برادر دیگر مهدی ارزشمند هم همراه او در مسابقات جهانی سال گذشته پرورش اندام حاضر بودند و توانستند هر سه برادر به مدال جهانی برسند. قهرمان پرورش اندام جهان درباره تغییرات اخیر فدراسیون بدنسازی عنوان کرد: آقای امیری خراسانی که برای سرپرستی فدراسیون آمدند، تغییراتی انجام دادند که فکر می کنم در راستای برگزاری بی طرفانه انتخابات بود. امیدوارم انتخابات خوبی برگزار شود و فردی به فدراسیون بیاید که ارتباطات خوبی داشته باشد و بتواند حق ورزشکاران پرورش اندام را بگیرد. 


قهرمان پرورش اندام جهان ادامه داد: پرورش اندام وارد رکود شده و باید رییس بعدی به فکر بالا بردن این رشته باشد. مثلا اینکه از سال ۲۰۱۶ پرورش اندام از لیست رشته هایی که جوایز دولتی به آن ها تعلق می گرفت، بیرون آمده. قبلا ورزشکاران که قهرمان آسیا و جهان می شدند، سکه جایزه می گرفتند که جدا از بحث مالی برایشان انگیزه بود، اما الان چند سالی است که پرورش اندام را از این لیست بیرون آوردند. باور کنید ورزشکار پرورش اندام در طول یک سال بیشتر از این ها برای بدنش هزینه می کند، اما این جوایز به همه انگیزه می داد.


وی ادامه داد: رییس بعدی باید ضعف های فدراسیون قبلی را بپوشاند. در فدراسیون قبلی رییس فقط به دنبال اعزام تیم ها بود و نهایت ظرفیتش را همین می دید. پرورش اندام از فوتبال هم بیشتر مخاطب ورزشکار دارد، اما از این ظرفیت برای جذب اسپانسر استفاده نشد. جالب است که حتی اردوی تیم ملی را هم یکی، ۲ روز به اعزام تشکیل می دادند. قبلا حتی ۴ تا ۶ ماه هم در اردو بودیم، اما فدراسیون در این چند سال فقط ورزشکاران را اعزام می کرد. 


ارزشمند در پایان گفت: ما سه برادر هستیم که ۴ مدال جهانی در یک دوره آوردیم؛ رکوردی که شاید هیچ جای دنیا وجود نداشته باشد، اما کسی اصلا خبردار نشد و به این موضوع توجه نکرد چون نتوانستند پرورش اندام را به رسانه ها ببرند. امیدوارم کسی رییس فدراسیون شود که بتواند باعث پیشرفت بدنسازی شود.

بیشتر بخوانید:
حضور اسنوکرباز ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان
عابدین: خوشحالم به تیم ملی فوتسال دعوت شدم
علیرضا دبیر: باید با واقعیت ها تصمیم گرفت، نه آرزوها!

تگ ها


منهای فوتبال بدنسازی پرورش اندام بدنسازی