مدتها با مصدومیت دست به گریبان بودم/ نباید سنگین تمرین می‌کردم

مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد، دلیل ناکامی در رقابتهای انتخابی را مصدومیت قدیمی و فشار آوردن بیش از حد به خودش در تمرینات عنوان کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، محمدحسین محمدیان را می‌توان یکی از چهره‌های موفق و با اخلاق کشتی آزاد خواند که متأسفانه در اوج بلوغ فنی و درخشش در میادین بین المللی با یک اشتباه به چهار سال محرومیت از کشتی محکوم شد. به هر حال او با پایان سال‌های سخت دوری از میادین رسمی، از اواسط سال گذشته دوباره وارد عرصه ملی شد و در نخستین حضورش در یک میدان بین المللی، بازگشتی امیدوارکننده را نشان داد.

محمدیان اواخر سال گذشته در تورنمنت بین المللی ایتالیا که جزو میادین رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی بود، حضور یافت و با غلبه بر بزرگان کشتی دنیا از جمله اسنایدر آمریکایی به عنوان قهرمانی رسید. وی همچنان با امید و انگیزه بالایی به تمرین و تلاش خود برای جبران سالهای از دست رفته ادامه داد تا اینکه شیوع کرونا باعث تعطیلی تمامی رویدادها و تمرینات کشتی و توقف روند صعودی محمدیان شد.

هر چند محمدحسین محمدیان در ماههای ابتدای سالجاری به تمرینات انفرادی زیر نظر پدرش عسکری محمدیان پرداخت و سعی کرد خلأ تعطیلی اردوهای تیم ملی را بدین شکل پر کند، اما انگار نتوانست مثل سال گذشته استارت زده و به روزهای اوج بازگردد. گواه این موضوع نیز ناکامی او در رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بود که اواسط آبانماه در تهران برگزار شد و به قول خودش، تلنگر جدی و مهمی به او زد.

در همین راستا، محمدحسین محمدیان به عنوان مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد که مدال برنز رقابتهای جهانی را هم در کارنامه دارد، در واکنش به این فراز و فرود به خبرنگار مهر گفت: اواخر سال گذشته وقتی از مسابقات ایتالیا بازگشتم، از ناحیه کتف، آرنج و گردن دچار آسیب‌دیدگی بودم اما این موضوع را رسانه‌ای نکردم. همین مساله تمرینات مرا تحت تأثیر قرار داد بطوریکه حدود سه ماه اصلاً نتوانستم به خوبی تمرین کنم. اما بعد از مدتی با مطرح شدن بحث لیگ برتر و مسابقات جهانی دوباره از خرداد ماه تمریناتم را آغاز کردم.

وی افزود: طبیعتاً شرایط جسمانی من برای حضور در لیگ مشخص بود و از آن آمادگی ایده آل دور بودم. سپس به اردوی دو هفته‌ای تیم ملی آمدم تا بتوانم وضعیت بدنی ام را در این تمرینات به حد و اندازه رضایت بخشی برسانم و با آمادگی مطلوب در انتخابی تیم ملی شرکت کنم. متأسفانه فشار زیادی به خودم وارد کردم و همین فشار تمرینات، نتیجه معکوس در روند آمادگی من داشت و در اصطلاح بدنم در روز رقابتهای انتخابی خالی کرد.

این آزادکار بااخلاق و عنواندار مازنی اظهار داشت: به هر حال رقابتهای انتخابی تمام شده و حالا باید به آینده فکر کنم. من باید در چندین اردوی دیگر حضور داشته باشم تا به روزهای اوج خودم بازگردم. طبیعتاً از دست دادن چند ماه زمان به دلیل مصدومیت و دوری از تمرینات منظم و گروهی و برنامه ریزی شده، باعث شد نتوانم آنطور که باید و شاید در میادین اخیر ظاهر شوم. در حالی که مردم انتظار دارند مرا همچنان مثل روزهای قبل از کرونا و زمان اوج آمادگی ام در مصاف با حریفان ببینند.

محمدیان در پایان گفت: به هر حال این فراز و نشیب، تلنگر خوبی برای من بود که از این پس تمرینات منظم و جدی و برنامه ریزی شده‌ای را پیگیری و خودم را به بهترین شکل برای رسیدن به اهداف آینده مهیا کنم.

بیشتر بخوانید:

کمیل قاسمی در جلسه اتحادیه جهانی کشتی حضور یافت

ستاره‌های کشتی آمریکا در نبرد ۲۰۰ هزار دلاری

 

 

تگ ها


محمدحسین محمدیان کشتی آزاد انتخابی تیم ملی کشتی