مددی: اهل دروغ و شو بازی کردن نیستم

سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال نسبت به قراردادهایی که در زمان مدیران قبلی بسته شده انتقاد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، احمد مددی سرپرست مدیرعاملی استقلال در گفت وگو با برنامه ورزش و مردم صحبت هایی را درباره مسائل روز باشگاه استقلال انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:


امیدوارم در زمان کم کارهای بزرگ انجام بدهیم
خدمت به هواداران استقلال باعث افتخار من است؛ چه یک هفته چه یک ماه چه یکسال. من همه ظرفیت خود را آماده کردم که به هوادان کمک کنم. امیدوارم در این زمان کم کارهای بزرگی انجام دهیم.


**درباره فکری اخلاق مدارانه رفتار کردیم
آقای فکری به خانه خودش برگشت. کارشناسان می‌توانند شهادت دهند که ما بسیار حرفه‌ای و اخلاق مدارانه عمل کردیم. به هیچ وجه تا قبل از فسخ فکری با نساجی، با او وارد مذاکره جدی نشدیم. بعد از استعفاء و در ادامه فسخ قرارداد، با ایشان تماس گرفتم. نهایتا در دو جلسه به توافق رسیدیم.


**برای نساجی آرزوی موفقیت دارم
ما قبل از آقای فکری گزینه‌های مختلفی داشتیم. پس از مراحل مختلف، روی آقای فکری اجماع ایجاد شد. جا دارد همین جا برای تیم نساجی آرزوی موفقیت کنم. مدیران نساجی هم حتما موفقیت استقلال برایشان اهمیت دارد. 


**مساله دریافت مجوز حرفه ای
ضرب العجل بدهی‌ها تا ظهر فردا است. با فعالیت‌های شبانه روزی که تقریبا از شش روز پیش شروع شده، نگرانی وجود ندارد. کارهای بزرگی در این چند روز انجام شده است. متاسفانه در مدیریت گذشته تعلل در این خصوص انجام شده ولی بهتر است به آینده و جلو نگاه کنیم. 


**همه بدهی های داخلی را پرداخت کردیم
توقع ما از برخی عزیزان بیشتر از این‌ها بود. البته بسیاری از طلبکاران عزیز به ما لطف داشتند ولی برخی از عزیزان بیشتر از آن‌ها توقع داشتیم. در کل باید بگویم همه موارد ختم به خیر شد. از ۱۲ مهر هیچ مدرکی در سایت afc آپلود نشده بود. بلافاصله به آماده سازی مستندات و مدارک مشغول شدیم. بیش از صد فرم و مدرک آماده شد و بعد از تایید سازمان لیگ در سایت مربوطه آپلود شد. خدا رو شکر طی مهلت داده شده، همه موارد بارگذاری شد. جا دارد از معاونت‌های مختلف باشگاه، هوادارانی که به ما کمک کردند و آقای سهیل مهدی که به ما کمک کردند تا در زمان قانونی کار را تمام کنیم، تشکر کنم.


 در تلاش هستیم پول دیاباته را بدهیم
دیاباته به ما ۱۰ روز فرصت داد تا طلبش را پرداخت کنیم. ما تا ۱۴ اکتبر این فرصت را داریم. منابعی را در نظر گرفتیم و اگر دوستان به تعهداتشان عمل کنند، فکر می‌کنم در فرصت باقی مانده بدهی خود را به دیاباته پرداخت کنیم. از هواداران می‌خواهم دعا کنند تا در کار سخت پیش روی موفق شویم. الان هم تامین منابع مالی و هم انتقال پول مهم است. 


**میلیچ قراردادش را فسخ کرده
در خصوص میلیچ، ایشان در تاریخ ۸ مهر به ما نامه زد و ۱۵ روز مهلت به ما داد. وضعیت او هم مثل دیاباته است. اگر طبق برنامه پیش برویم، ان‌شاءالله می‌ماند.


**ترانسفر قایدی به نتیجه نرسید
قایدی با ما قرارداد دارد و مشکلی وجود ندارد. موضوع ترانسفر او در هیات مدیره مطرح شد ولی به جمع بندی نرسیدیم. ما باید به فصل آتی هم نگاه کنیم. باید با تدبیر نگاه کنیم. 


**امیدوارم با علی کریمی توافق کنیم
علی کریمی در اردوی تیم ملی است. با مدیربرنامه او صحبت کردم. خواهان او هستیم و خیلی امیدوارم که ایشان به ایران بیاید و بتوانیم با او توافق کنیم. او گفته اگر خارج نرود، اولویتش استقلال است. ما دغدغه‌های او را درک می‌کنیم و امیدوارم اتفاق خوبی رخ دهد.


**واسعی باید مشکل قراردادش را حل کند
درباره واسعی باید بگویم، مدیران پیکان به من گفتند فسخ او مشکل دارد. تا من در خصوص فسخ او مطمئن نشوم، با او وارد مذاکره نمی‌شوم. ما در گذشته با پیکان مذاکراتی داشتیم اما این اقدام با پیشنهادات سنگین چند باشگاه دیگر همراه شد. همه می‌دانند واسعی یک استقلالی دو آتشه است اما باید راهکارهای قانونی را طی کنیم. اگر پیکان با ما راه بیاید، به هواداران قول می‌دهیم که او را جذب کنیم.


**درخواست از ای اف سی برای پرداختی به پاختاکور
پنجره استقلال به دلیل طلب شفر بسته بود. تعلل در پرداخت پول او به اضافه شدن طلب پاختاکور و جپارف منجر شده است. در این خصوص ما مطالباتی در afc داریم که کفاف طلب پاختاکور و جپارف را می‌دهد. من طی نامه‌ای از afc خواستم این انتقال را انجام دهد. پیگیر این موضوع هستیم تا این دو بدهی پرداخت شوند. برای شفر هم تدابیر لازم انجام شده تا بتوانیم پنجره را باز کنیم.


**۳ میلیون دلار برای طلبکاران خارجی
بالغ بر ۳ میلیون دلار باید به طلبکاران خارجی بدهیم. باید تلاش کنیم و به آینده نگاه کنیم. با عشق به مردم، تیم مدیریتی استقلال می‌خواهد موانع را بردارد و استقلال را به جایگاه واقعی خود برساند. نیاز استقلال کلید واژه اتحاد و وحدت است. 


**مساله شکایت تراکتور از مظاهری
باشگاه تراکتور مدعی است فسخ قرارداد مظاهری قانونی نبوده است. موضوع با پیگیری معاونت حقوقی در کمیته تعیین وضعیت مطرح شده و امیدواریم رای به سود ما صادر شود.


**قول می دهم هیچ میراث منفی از من نمی ماند
من در کارهای مالی منضبط هستم. باید درآمد و هزینه‌هایمان باهم همخوانی داشته باشد. اگر وظایف خود را درست انجام دهیم، من این نوید را می‌دهم که از مددی هیچ میراث منفی بر جای نمی‌ماند چون من به انضباط مالی اعتقاد دارم. من یک استقلالی هستم و بیرون از گود از شرایط این تیم ناراحت بودم و الان داخل گود هستم. 


**می توانیم به ستاره سوم برسیم
الان به دعای هواداران نیاز دارم. از این بزنگاه اگر خارج شویم، استقلال روزهای درخشانی را طی می‌کند و من مطمئنم در لیگ به موفقیت می‌رسد و می‌تواند به ستاره سوم برسد.


**برخی آپشن های قراردادها منطقی نیست
متاسفانه در برخی قراردادهای منعقد شده، انضباط مالی کمتری را شاهد هستیم. برخی آپشن‌های قراردادها منطقی نیست. ما تلاش می‌کنیم قراردادها را برد-برد کنیم. . نه اینکه یک بازیکن امکان فسخی داشته باشد و باشگاه هیچ نفعی نداشته باشد. چشمی براحتی به قطر رفته است چون در قراردادش این بند را گذاشته بودند. پس چه نیازی به تمدید قرارداد بود؟ او بدون تمدید باید در آسیا برای ما بازی می‌کرد. ما می‌توانستیم در فضایی آرام قرارداد ببندیم، ما در خصوص فکری هم شتاب زده عمل نکردیم.


**از کنعانی زادگان تشکر می کنم
کنعانی‌زادگان از گذشته‌های دور طلب داشت و مشکل او حل شده است. او گلایه‌هایی داشت. ۱۰ بار با او در ازبکستان صحبت کردم. اتفاقات ناخوشایندی برای او در آن زمان رخ داد. کنعانی زادگان شرایط استقلال را درک کرد و برایش آرزوی موفقیت دارم.


**اهل دروغ و شو بازی کردن نیستم
بنده نه دروغ می‌گویم نه حرف اضافه می‌زنم. اهل شو بازی کردن نیستم. کار خیلی سخت است ولی انسان به امید زنده است.


**خصوصی سازی در حال انجام است
اتفاقات خوبی در خصوص خصوصی‌سازی درحال رقم خوردن است. اقدامات خوبی در خصوص قیمت گذاری کمپ حجازی، مرغوبکار و برند استقلال شده است. تبدیل باشگاه به سهامی عام و ... انجام شده است. نقش برندها مقوله انکارناپذیری در مسائل اقتصادی است. من فکر می‌کنم تا نهایتا پایان پاییز که سهام استقلال در بورس واگذار می‌شود، شاهد یک رکوردشکنی در بورس خواهیم بود. 


**تسلیت بابت درگذشت شجریان
در پایان درگذشت خسرو آواز ایران، جناب آقای محمدرضا شجریان را به مردم ایران تسلیت می‌گویم.

تگ ها


استقلال تهران احمد مددی