مدعیان کسب سهمیه‌ وزنه‌برداری در انتظار گزینشی المپیک

مدعیان کسب سهمیه وزنه برداری بازیهای المپیک توکیو همچنان در انتظار فروکش کردن شیوع ویروس کرونا در جهان هستند تا بتوانند در میادین گزینشی حضور یابند....

به گزارش خبرنگار مهر، وزنه برداری ایران هم مثل تمامی رشته های ورزشی تحت تاثیر شیوه ویروس کرونا چاره ای جز تعطیلی تمامی رویدادها و اردوهای تیم ملی نداشت و تا به امروز چشم انتظار مصوبات جدید فدراسیون جهانی وزنه برداری در خصوص آغاز فعالیت است.

در این میان مدعیان کسب سهمیه وزنه برداری کشورمان نیز همچنان منتظرند تا بتوانند با حضوردر میادین گزینشی المپیک به سهمیه مورد نظر دست یابند و در المپیک توکیو روی تخته بروند. این در حالیست که ایران تنها دو سهمیه در المپیک دارد و مدعیانی همچون علی هاشمی، علی داودی، سهراب مرادی و کیانوش رستمی به عنوان شانس های اصلی به دنبال کسب آن هستند.

در این میان اما|، نه خبری از برگزاری اردوهای تیم ملی است و نه اعلام زمان رقابتهای گزینشی المپیک و همه چیز همچنان زیر سایه سنگین ویروس کرونا قرار دارد.

اردویبهشت ماه امسال قرار بود تیم ملی وزنه‌برداری ایران در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یابد تا تکلیف تقسیم سهمیه‌ها روشن شود. البته این میدان بین المللی با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و به تبع آن تغییرات فراوانی نیز در برنامه های فدراسیون جهانی بوجود آمد.

به گفته محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری فعلا به دلیل عدم اعلام برنامه های جدید از سوی فدراسیون جهانی خبری از برگزاری اردوهای تیم ملی نیست، چراکه اصلا تکلیف برگزاری رقابتهای گزینشی المپیک مشخص نشده است. پیش از این قرار بود رقابتهای قهرمانی آسیا به عنوان نخستین گزینه وزنه برداران، تکلیف دو ملی پوش المپیکی ایران را مشخص کند که این مسابقات تعطیل و به زمان نامعلومی موکول شد.

به هر حال فدراسیون وزنه برداری کشورمان با توجه به شرایط کنونی، دست به ریسک نزده و همچنان معتقد است برگزاری اردوهای تیم ملی باید بعد از اعلام زمان مسابقات گزینشی المپیک برنامه ریزی و آغاز شود؛ چراکه نمی توان سلامت ورزشکاران و کادر فنی و دیگر افراد حاضر در اردوی تیم ملی را بی دلیل به خطر انداخت.

آنچه مسلم است فعلا متولیان وزنه برداری کشورمان چاره ای جز صبر و انتظار برای اعلام مصوبات جدید فدراسیون جهانی و صدور مجوز ستاد مبارزه با کرونا در ورزش ندارند تا بتوانند برنامه های المپیکی را در خصوص مدعیان کسب سهمیه، استارت بزنند.

تگ ها


وزنه برداری محسن بیرانوند المپیک لیوبلیانا