مدل‌های موی جدید در آرایشگاه‌ها؛ تصویر مسی و صلاح!

یک آرایشگر خوش‌ذوق اهل صربستان، تصویر بازیکنان فوتبال را روی سر مردم اصلاح می‌کند....

یک آرایشگر خوش‌ذوق اهل صربستان، تصویر بازیکنان فوتبال را روی سر مردم اصلاح می‌کند.

یک آرایشگر صربستانی با فعالیت های خودش اخیرا در فضای مجازی بسیار معروف شده است.
در سالیان دور، هواداری از بازیکنان فوتبال به خرید یک لباس، چسباندن پوستر به دیوار اتاق و گرفتن یک عکس هوادارای خلاصه می‌شد اما حالا شما می‌توانید تصویر بازیکن مورد علاقه‌تان را به صورت مدل مو، روی سرتان داشته باشید!
ماریو هوالا یک آرایشگر خوش‌ذوق صربستانی‌است که اخیرا با طراحی ضورت بازیکنان معروف دنیا به صورت مدل مو، مشهور شده است. در بین صورت‌های طراحی شده توسط او، تصویر ترامپ و جوکوویچ هم دیده می‌شود اما به طور مشخصی، فوتبالیست‌ها محبوب‌تر هستند و تعداد بیشتری از طراحی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
هوالا کار خود را با اصلاح لوگوی بایرن‌مونیخ روی موهای یک مشتری آغاز کرد و پس از آن به طراحی چهره بازیکنان معروف روی آورد. او در مصاحبه خود با مجله For Four Two می‌گوید: شغلم را دوست دارم و از آن لذت می‌برم. کار سختی نیست. ابتدا شکل صورت را روی موها طراحی می‌کنم و سپس با استفاده از ماشین و قیچی، خط ها را پررنگ و کم‌رنگ می کنم. اولین بار این کار را در سال ۲۰۰۹ انجام دادم.
هوالا می‌گوید: یک بار یکی از مشتریانم از من خواست تا روی سرش دو خط درست کنم. من به اوگفتم دوست داری به جای آن، روی سرت طرح یک رتیل بکشم؟ او قبول کرد و با طرح یک رتیل به خانه رفت.
هر اصلاح سر توسط این آرایشگر ۸ تا ۹ ساعت زمان می‌برد اما هوالا می‌گوید مشتریان خیلی برای این کار ذوق و علاقه دارند. هر طراحی و اصلاح توسط او ۵۰۰ یورو هزینه دارد. هوالا می‌گوید: اصلاح توسط من با این روش، ۵۰۰ یورو هزینه دارد اما بازهم مشتریان زیادی دارم. یک بار یک نفر از لوس‌آنجلس با من تماس گرفت و تقاضای اصلاح داشت. او نمی‌دانست که من در صربستان زندگی میکنم!
هوالا خودش هم علاقه‌ زیادی به فوتبال دارد و بعضی از طرح‌هایش را بیشتر دوست دارد. او می‌گوید: تصویر مورد علاقه من مسی و مارادونا است. سخت‌ترین تصویر هم محمد صلاح است. طراحی موهای او برای من بسیار چالش برانگیز است.
تصویرگری توسط هوالا تا دو هفته روی سر مشتریان می‌ماند و پس از آن شروع به محو شدن می‌کند. او تا به حال حتی صورت رهبر کره‌شمالی هم طراحی کرده اما هنوز نتوانسته زلاتان و نیمار را روی سر مشتریانش اصلاح کند زیرا هیچ درخواستی از مشتریانش نداشته است.