مدیرروستا: دوستان خودشان حکم را صادر کردند!

سرپرست تیم پیکان با اشاره به اینکه در جریان انجام ۶ تعویض مقصر بوده گفت: من مسئولیت اشتباهم را می پذیرم و اگر محرومیت یا جریمه ای باشد قبول می کنم....

به گزارش "ورزش سه"، انجام ۶ تعویض در بازی پیکان و سایپا جنجالی بود که با اعتراض شدید باشگاه سایپا همراه شد؛ تیم پیکان در این دیدار در حالی ۶ تعویض انجام داد که طبق قوانین هر تیم ۵ تعویض را می تواند در هر بازی انجام دهد. بروز این تخلف اما ابهامات زیادی به همراه داشت؛ ابهاماتی که متوجه سرپرست پیکان، داور چهارم و ناظر بازی بود. علی اصغر مدیر روستا در گفت و گو با رادیو ایران به عنوان سرپرست تیم پیکان در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرروستا در پاسخ به این سوال که چه شد ۶ تعویض انجام دادید، گفت: اشتباهی که رخ داده، اشتباه من بوده و مسئولیت آن را می پذیرم. هیچ کدام از دوستانی که می خواهند مورد مواخذه قرار بگیرند، به نظر من مقصر نبودند. ولی یک سلسه اشتباهاتی رخ داد تا کار به اینجا رسید. ما بین دو نیمه یک تعویض انجام دادیم و بازی روند خوبی داشت و نیمکت‌ها آرامش خوبی داشتند. بعد از اعلام پنالتی در دقیقه  ۸۰ جو نیمکت تیم سایپا به گونه ای شد که تمرکز همه را بهم ریخت. ۷ دقیقه طول کشید که ما ضربه پنالتی را بزنیم. 

وی افزود: از زمانی که مربی بدنساز ما بازیکنان را گرم می کند، آمار بازیکنان را دارد. ۵ مربی روی نیمکت داریم که قبل از این بازی تعداد تعویض ها را گوشزد می کنند و بعد هم من و داور چهارم و ناظر که به نوعی حواس همه مان پرت شد. ۵ برگه تعویض به ما می دهند ولی می توانیم وقتی دو بازیکن همزمان را به زمین بفرستیم می توانیم در یک برگه اسم ۲ بازیکن را بنویسیم.

سرپرست تیم پیکان با انتقاد از پیش داوری ها در صدور رای تاکید کرد: بازیکن ما ۱۳۰ ثانیه در زمین بوده و یک لمس توپ در یک سوم میانی در زمین داشته است. دوستانمان در باشگاه سایپا و یک برنامه تلویزیونی پرطرفدار خودشان حکم را صادر کرده اند. این توهم ناخوداگاه به وجود می آید که نکند دست هایی در کار است و می خواهند اقداماتی صورت دهند. به یک بازی در ایتالیا استناد می کنند ولی آن بازی زیر نظر یوفا برگزار می شود و بازیکن ۵۰ دقیقه بازی کرده و تاثیرگذار بوده است. تیم متخلف در آن بازی ۴-۲ بازنده بود که آن را ۳-۰ کرده اند.

مدیر روستا با اشاره به دو تخلف مشابه در فوتبال ایران ادامه داد: جریمه باید جای خودش باشد. قاضی باید با کارشناسانی که خبره هستند موضوع را پیگیری کنند. ما در بازی لیگ مان تیمی با ۱۲ بازیکن بازی کرده و داور متوجه شده، بازی را متوقف و به بازیکن کارت زرد داده، بازی هم سه بر صفر نشده است. با جوانان استقلال بازی کردیم آنها هم ۶ تعویض کردند اما هیچ اتفاقی نیفتاد. مجری برنامه فوتبال برتر به رئیس کمیته انضباطی القا می‌ کرد که بازی باید سه - هیچ شود. نمی خواهم هندی بازی در بیاورم من مسئولیت اشتباهم را می پذیرم و اگر محرومیت یا جریمه ای باشد قبول می کنم.

تگ ها


علی اصغر مدیر روستا