مدیرعامل استقلال: نظر شفر برایم مهم نیست / من زیرمجموعه سرمربی نیستم

امیرحسین فتحی در مصاحبه خود از تجربه سخت مدیریتی در باشگاه استقلال سخن گفت....

امیرحسین فتحی در مصاحبه خود از تجربه سخت مدیریتی در باشگاه استقلال سخن گفت.

جذب گرو و نیومایر 
اشتباه ما نبود، درخواست کادر فنی بود. من روز اولی که به استقلال آمدم تا به امروز هر بازیکنی را جذب کردم خواست کادر فنی بود. ایشان درخواست داد و ما هم اطاعت کردیم.

سختی های سال گذشته
استقلال واقعا سخت بود زیرا من در شرایطی به این تیم آمدم که باید همه چیز را در کمترین زمان ممکن جمع و جور می کردم قبول دارم سال سختی برایم بود. ابعاد سختی کار را دوستان نمی دانند. بعضی موقع ها به مراحلی می‌رسیدیم که میگفتم چرا آمده ام اما وقتی شادی هواداران را می دیدم خستگی از تنم در می رفت.
اسپانسر مشترک
همه تیم ها همینطور هستند. بارها گفته ام مشکل اصلی جامعه ما مشکل اقتصادی است. فوتبال هم همین طور است. باشگاههای استقلال و پرسپولیس هم همینطور است، زیرا که هزینه های این دو باشگاه بیشتر از سایر تیم هاست ومنابع مالی نداریم و فقط یک اسپانسر داریم که آن هم هزینه‌های یک سوم تیم را می‌دهد. هواداران شکیبایی کنند و بازیکنان تحمل کنند تا بتوانیم به روزهای خوب برسیم.

حق پخش تلویزیونی
این یک معضل بزرگ در فوتبال ایران است. اگر صداوسیما حق پخش تلویزیونی را بدهد بسیاری از باشگاه‌ها دیگر مشکل مالی ندارند. حتی تبلیغات محیطی ورزشگاه آزادی هم از ما پول می گیرد. باید وزارت ورزش فدراسیون فوتبال و باشگاهها همه با هم باشند تا حق پخش تلویزیونی پرداخت شود.

ذوب آهن، آذری و اختلافات قدیمی
کم لطفی باشگاه ذوب آهن وآذری بود اما بالاخره پول تبریزی را پرداخت کردیم تا دیگر مشکلی برای حضورش در استقلال نباشد. ما تعهداتی به باشگاه ذوب آهن داشتیم و باید آن را انجام می دادیم. هیچ وقت با آقای آذری تماسی نداشتم؛ نه پیش از عید و نه پس از عید.

نظر شفر درباره تعطیلی کمیته فنی
تعطیل نیست. من همین چند روز پیش خدمت آقای فریبا بودم به کمیته فنی اعتقاد دارم. همگی از دوستان نزدیک من هستند و قطعا از وجودشان استفاده خواهیم کرد. برایم مهم نیست که شفر چه نظری دارد. نظر من و باشگاه مهم است. شاید آقای شفر خیلی ها را دوست نداشته باشد، من که نمی توانم هرچیزی را که او می گوید انجام بدهم. من زیر مجموعه شفر نیستم، او تحت قرارداد باشگاه است.

پاداش در صورت برد
هنوز تصمیم نگرفتیم اما اگر ببریم قطعا پاداش خوبی پرداخت خواهیم کرد.

دروغ سیزده 
پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد.

تیم حکومتی کدام تیم است؟
هر دو تیم واقعا زیر نظر وزارت ورزش هستند، اما به صورت مستقل اداره می شوند. هر دو هم به یک اندازه از سوی وزارت حمایت می شوند.