مدیرعامل ماشین: بیایید با من عکس بگیرید معروف شوید

من در جایگاهی نیستم که برای تراکتور نظر بدهم ولی می توانم بگویم که ماجرای مس در باشگاه ماشین سازی کاملا شوی تبلیغاتی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ماشین سازی فصل گذشته به دسته یک سقوط کرد و با توجه به شرایطی که داشت، شروع خوبی در فصل جاری این رقابت ها نداشت. این تیم در طول بازی های دور رفت هیچ بردی کسب نکرد و با متحمل شدن ۱۲ باخت و کسب تنها ۵ مساوی، با ۵ امتیاز به عنوان تیم قعرنشین راهی تعطیلات نیم فصل شد. پنجره بسته نقل و انتقالاتی، حواشی بی پایان مدیریتی، مالکیتی و مالی در این باشگاه به اوج خود رسیده و این در حالی است که مدیرعامل جوان سبزپوشان از انتقال مشروط باشگاه به مالکی جدید خبر می دهد. میثم مصائبی در گفت و گو با خبرنگار ما در صحبت های جالبی انجام داده که در ادامه می خوانید:

پنجره را باز کنند تیم را می دهیم
مصائبی با اعلام خبر انتقال مالکیت مشروط باشگاه ماشین سازی گفت: خانه سرباز صلح ایران به شرط باز کردن پنجره نقل و انتقالاتی، مالکیت باشگاه ماشین سازی را عهده دار خواهد شد. مالکیت هنوز به صورت قطعی منتقل نشده است و تا ده اسفند فرصت دارند تا با پرداخت بدهی باشگاه پنجره را باز کنند و مالکیت منتقل شود. آقای قربانی تشریف آوردند و مبایعه نامه را امضا کردند. بنده و دوستان بودیم، مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران جناب سرهنگ رحیمی هم بودند و قرار بر این شد که اگر تا پیش از پایان مهلت نقل و انتقالات پنجره را باز کردند، تیم به خانه سرباز صلح ایران منتقل شود.

چند تا عکس با ما بگیرند تا معروف شوند!
او در پاسخ به این سوال که گفته می شد ماشین سازی هم به مس منتقل می شود ولی حالا در انتظار انتقال به مالک دیگری است گفت: خیلی ها باید راجع به این موضوع از من حلالیت بخواهند. نمی دانم آقای ...  نماینده مجلس توپ فوتبال را تا الان از نزدیک بغل گرفته است؟ شوت کردنش را نمی خواهیم. ولی راجع به فوتبال نظر می دهد. اگر دنبال تبلیغات هستند به خود ما بگویند چند تا عکس با او می گیریم، معروف می شود. ولی آخرین بارشان باشد که در مورد ماشین سازی صحبت می کنند. من از اول اعلام کردم که خبری نیست. همه راجع به من بد گفتند و کسی پشت من نبود. از همان روز اول گفتم که این یک شوی تبلیغاتی است. خود ما هم دستی از آتش داریم. کل تبلیغات شبکه سهند من بودم و قرار بود مرا دعوت کنند اما آقایان نماینده ورود کردند و نرفتم. ماها دنبال دیده نشدن نیستیم زندگی و عشق ما این تیم است. برای این ها چیز مهم نیست. مگر قرار نبود به مس بدهند؟ پس کو؟ چرا خبری نشد! همه شان رفتند خانه شان. می گفتند مس را حل کردیم! کدام مس؟!

ماجرای مس کاملا شوی تبلیغاتی است
مدیرعامل ماشین در پاسخ به این سوال که آیا همین عقیده را در مورد موضوع مس و تراکتور هم دارد تاکید کرد: من در جایگاهی نیستم که برای تراکتور نظر بدهم ولی می توانم بگویم که ماجرای مس کاملا شوی تبلیغاتی است و بود. شما باید حتما یک حرکتی ببینید یا یک سری واریزی ها می دیدید. ماشین پنجره اش باز می شد، بازیکن می خریدیم و همه چیز فوق العاده می شد. این ها را فقط می شود در کتاب ها نوشت و الکی مانور داد ولی حقیقت چیز دیگری است.

برای کوتینگو بلیت و هتل می گیریم
باشگاه ۴۰۰ هزار یورو به فیلیپ کوتینگو بدهکار بود و این سومین پنجره ای است که بسته می شود. اگر به چهارمین پنجره برسد، ۶ امتیاز کسر خواهد شد و یک فاجعه رخ خواهد داد و نجات تیم جزو محالات می شود. اقدامات مثبتی برای باز شدن پنجره انجام شده است. شخص بنده با فیلیپ کوتینگو صحبت کرده ام. قرار شد که ایشان وقتی را تعیین کنند تا هتلی در استانبول رزرو کنیم و برایشان بلیت بگیریم تا تشریف بیاورند. می خواهیم پول را به صورت حضوری به ایشان پرداخت کنیم. هم با خانم ملینا، مدیربرنامه خارجی و هم با مدیربرنامه ایرانی او صحبت کرده ایم.

تیم در آستانه انحلال بود و با من تماسی گرفتند
ما متعلق به این مجموعه ای هستیم که در آن حضور داریم. تمام خاطرات کودکی ما با این تیم است و با آن بزرگ شدیم. چیزی جز عرق به تیم نداریم. تیم در آستانه انحلال بود و با من تماسی گرفته شد و ورود کردیم. هواداران خیلی به من لطف دارند. من هم جزو هواداران هستم و به دنبال این بودم که تیمی که عاشقانه دوستش دارم را از این وضع نجات بدهم. تیم که منحل شود یک مشت خاطره برای ما می ماند و نمی توانیم با تیم عشق بازی کنیم و به آرزوهایی که در ذهن مان داشتیم برسیم.


آقای ششگلانی گفتند شرایط تیم خوب نیست می آیی؟
مصائبی در مورد اینکه خرج ماشین را در این مدت چه کسی می داد و چه کسی او را برای مدیرعاملی این باشگاه دعوت کرد گفت: من از جیب شخصی خرج می کردم. یک سرمایه خیلی کوچکی داشتم. همان روز اولی که هیات فوتبال تماس گرفت گفتم که به خاطر ماشین سازی می آیم. خدا را شکر توانستیم پرداختی بازیکنان را به حد ایده آلی برسانیم، لباس های خوبی تهیه کردیم و خدا را شکر تیم را به شخصیت نسبی رساندیم. آقای ششگلانی با من تماس گرفتند چون می دانند که من به شدت طرفدار تیم هستم. گفتند که شرایط تیم الان خوب نیست، می آیی؟ من هم گفتم که اگر نیایم نامردی کرده ام و باید می آمدم و دینم را به ماشین سازی ادا می کردم. هر چیزی که دارم از دعای خیر پدر و مادر و این تیم بوده است.

در جریان اعضای هیئت مدیره نیستم
او با اعلام اینکه اعضای هیئت مدیره باشگاه را نمی شناسد گفت: من در جریان هیئت مدیره نیستم چون شخصی را ندیدم. حالا بنده خداها بودند و هر کسی که در این باشگاه هر زحمتی کشیده من دستش را می بوسم. به هر حال شاید من شخص به شخص و چهره به چهره نشناسم ولی هر کسی که زحمت کشیده دستش را می بوسم.

سقوط یا بقای ماشین قطعی و تضمینی نیست
ماشین سازی با ۵ امتیاز نیم فصل اول را تمام کرد و خیلی ها این تیم را از همین حالا کاندیدای سقوط می دانند؛ مصائبی اما در این مورد می گوید: هر کس چنین حرفی در مورد فوتبال بزند معلوم می شود که چیزی از آن نمی داند. خود من هنوز به  جایگاهی نرسیدم که بگویم از فوتبال سر در می آورم؛ هر چند که از ۶-۷ سالگی در فوتبال و سال ها در لیگ برتر و تیم ملی بودیم. فوتبال مثل هندوانه سر بسته است. بازی است که شایسته برد هستی می بازی و بازی که شایسته برد نیستی می بری. ما شانس بقا داریم. نیم فصل اول ۹ بازی در بیرون و ۸ بازی در خانه داشتیم ولی در نیم فصل دوم ۹ بازی در خانه داریم که بازی های مهمی هم هستند. ما ۲۷ امتیاز در خانه داریم و نزدیک به ۵۱ امتیاز دست نخورده هنوز موجود است. ما حتی اگر نصف این ۵۱ امتیاز را بگیریم احساس می کنم که تیم می ماند. باز هم هیچ تضمینی نیست ولی تمام تلاش مان را می کنیم که ماشین را دوباره سرپا کنیم.

ماجرای اتوبوس شیطنت رسانه ای بود
چند روز پیش خبری منتشر شد که طبق آن اتوبوس حامل اعضای ماشین سازی به دلیل پرداخت نشدن کرایه، وسائل تیم را گرو نگه داشت و اعضای تیم چند ساعتی معطل شدند تا پول به حساب راننده واریز شود. مدیرعامل ماشین در مورد این اتفاق گفت: شیطنت در فوتبال است  ما هم عادت داریم. ما تیم را با هواپیما و شرایط ایده آل آوردیم ولی خودمان هم وقتی فوتبال بازی می کردیم، تنبیه می شدیم. بازیکن باید می دانست که در چه جایگاهی است. گفته بودیم که اگر شاهین را ببریم نفری ۳۰ میلیون پاداش می دهیم. تا الان هم هر پاداشی گفته بودیم پرداخت کرده بودیم. وقتی دیدیم که این امر میسر نشد به شدت ناراحت بودیم. اتوبوسی که گرفتیم تا تبریز نرفت و گفت که نهایتا تا تهران می روم. تا ترمینال جنوب بچه ها را آورد و اتوبوسی که قرار بود تا تبریز ببرد پایانه غرب بود. تا زمانی که این اتوبوس به ترمینال جنوب برسد قطعا یک ساعت طول می کشد. هوا هم سرد بود و بچه ها برای صبحانه رفته بودند. وقتی برگشتند دیدند راننده نیست؛ گویا رفته بود که توقفش را بزند. فیش های پرداختی را هم منتشر کردیم. راننده آمد و هیچ بی احترامی صورت نگرفت و ساک بچه ها را تحویل داد. این وسط یک مقدار شیطنت هایی می شود. نیم فصل است و این طبیعی است. به نظرم بازی رسانه ای این گونه بود که چند بازیکن ما را برای جدا شدن وسوسه کنند.

با ۳۹ بازیکن در ۵ لیگ بازی می کنیم
پنجره هم باز شود، نمی توانیم در نیم فصل ۶-۷ بازیکن بیشتر بگیریم. بازیکنانی که داریم همه مستعد هستند و اگر نبودند بازی های به این زیبایی نمی کردیم. نقطه ضعف تیم ما این بود که بازیکنان ما هفته ای دو سه بازی پرفشار انجام می دادند. کلا در مجموعه مان ۳۹ بازیکن داریم و در ۵ لیگ با همین ها بازی می کنیم. احتمال مصدومیت بازیکن در این سن خیلی ریسک است ولی بعضی جاها مردانگی می کنند و می جنگند.

تگ ها


ماشین سازی تبریز دسته یک فوتبال ایرانی لیگ آزادگان فوتبال