مدیرعامل پیکان:از درس‌های بازی استقلال استفاده می‌کنیم

مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید برای آنکه حال جسمانی‌اش مثل سال گذشته بد نشود، بین دو نیمه بازی با استقلال ورزشگاه را ترک کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اکبر محمدی که در مجمع سالیانه هیات فوتبال تهران شرکت کرده بود، در حاشیه این مجمع صحبت هایی را درباره مسائل مختلف انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:


**هیات رییسه هیات فوتبال تهران؟
امیدوارم انتخاب کاملا دموکراتیک برگزار شود تا افرادی که استحقاق حضور در هیأت رئیسه را دارند و می‌توانند ظرفیت‌های خود را در اختیار هیات فوتبال قرار بدهند انتخاب شوند.


**بازیکن سازی پیکان کمتر شده ؟
اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم، شهر تهران بالاترین سطح برگزاری مسابقات در رده‌های سنی مختلف را دارد هرچند ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد و نواقصی از لحاظ زیرساختی و سازماندهی می‌بینیم اما اگر بخواهم در مورد باشگاه خودمان بگویم، باید اذعان کنم پیکان بیشترین معرفی بازیکن از تیم‌های پایه به تیم بزرگسال را داشته است. این موضوع طبق آمار قابل اثبات است. سال گذشته ۱۱ بازیکن آکادمی پیکان در تیم بزرگسالان ما بازی کردند. امسال یکی از همین بازیکنان کاپیتان تیم بزرگسال پیکان است. این روند همچنان ادامه‌دار است و بیش از ۱۵-۱۴ بازیکن آکادمی در تیم بزرگسالان پیکان عضو هستند.


**رسالت مان را در استعدادیابی انجام می‌دهیم
امثال علیرضا رضایی که اکنون دروازه‌بان استقلال، محمد خدابنده لو هافبک ذوب آهن و فردین یوسفی بازیکن صنعت نفت از آکادمی پیکان رشد کردند. به سهم خود رسالتمان را انجام می‌دهیم. اما شهر تهران و جمعیتی نظیر به ۱۸ میلیون نفر، باید از لحاظ زیرساختی و امکانات برگزاری بازی‌ها و سازماندهی شرایط متفاوتی داشته باشد. امروز انتخابات هیأت رئیسه هیات فوتبال تهران برگزار می‌شود و امیدواریم با تیم مدیریتی جدید این اتفاق بیفتد.


**ناراحت بودم و بین دو نیمه بازی استقلال از ورزشگاه رفتم
با توجه به تجربه‌ای که در فوتبال دارم، شاید در همان ۱۵-۱۹ دقیقه ابتدایی مسابقه متوجه روند بازی شدم. در آن لحظات به شدت از عملکرد تیم ناراحت بودم. بیشتر نگران حال خودم بودم. سال گذشته در یک بازی در ورزشگاه شهدای شهر قدس دچار حمله قلبی شدم و دوست نداشتم آن اتفاق بار دیگر تکرار شود. به همین دلیل سعی کردم از فضای استادیوم خارج شده و بازی را از داخل باشگاه نگاه کنم، اما متأسفانه شکست تیم ما در نیمه دوم تلخ‌تر شد.


**نتایج کلی ما رضایتبخش است
با توجه به عملکرد کلی پیکان در ۹ بازی گذشته، نتایجمان رضایت‌بخش بوده است. امیدواریم بدون وارد شدن فشار روانی به تیم، بتوانیم رتبه‌ای مانند فصل قبل به دست بیاوریم.


**مقابل پرسپولیس از درس‌های دیدار با استقلال استفاده می‌کنیم
قطعا از بازی استقلال با توجه به عملکرد ضعیف‌مان در آن مسابقه درس‌های زیادی گرفته‌ایم، نمی‌دانم چرا پس از ۸ بازی خوب در آن مسابقه وضعیت تلخی داشتیم، اما بچه‌ها با درس گرفتن از آن مسابقه طبق صحبت‌های کادر فنی و جلسات متوالی که داشتیم، مقابل پرسپولیس شرایط متفاوتی خواهند داشت. با تمام احترامی که برای پرسپولیس قائل هستم تنها به ۳ امتیاز دیدار با این تیم نگاه می‌کنم.


**استفاده برخی تیم های لیگ برتر از جادوگر؟
فَاللَّهُ‌ خَیْرٌ حَافِظاً وَ هُوَ أَرْحَمُ‌ الرَّاحِمِینَ‌، نباید این مسائل را جدی گرفت، زیرا کار زمینی قانون زمینی دارد، ابزارش هم سعی و تلاش است نه چیز دیگری.


**امیدوارم تا پایان فصل در دستگردی بازی کنیم
تمام سعی و تلاش ما این است که این بازی هم مانند دیدار استقلال و گل گهر در ورزشگاه دستگردی برگزار شود. امیدوارم برنامه‌ریزی سازمان لیگ به شکلی باشد که یک هفته در میان ما و سایپا در این ورزشگاه بازی کنیم، در صورت رقم خوردن این اتفاق در آخر فصل دیدارهای خود را در ورزشگاه دستگردی برگزار خواهیم کرد.


**ماجرای شکایت از بازیکن گابنی گل‌گهر
به فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی، کمیته‌های انضباطی استیناف و اخلاق اعتماد کامل داریم. سال گذشته اتفاقی بین ما و باشگاه سایپا افتاد که کمیته استیناف به درستی رأی کمیته انضباطی را شکست و در آن کمیته حق به حقدار رسید. این بار هم به ارکان قضایی مستقل فدراسیون اعتماد داریم و هر تصمیمی بگیرند تمکین خواهیم کرد.


**شکایت به CAS؟
محمدی در خصوص اینکه اگر از مراجع داخلی در این پرونده به نتیجه نرسند کار را به دادگاه CAS می‌کشانند، گفت:‌ امیدوارم کار به آنجا نرسد.

تگ ها


اکبر محمدی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال