مدیر روستا: حریفان توان مقابله با ایران را ندارند

کارشناس فوتبال ایران گفت: ایران انسجام خوبی دارد و از طرفی رقبا در حال پوست اندازی هستند به همین دلیل توان مقابله با ایران را ندارند....

کارشناس فوتبال ایران گفت: ایران انسجام خوبی دارد و از طرفی رقبا در حال پوست اندازی هستند به همین دلیل توان مقابله با ایران را ندارند.

به گزارش مدال، علی اصغر مدیرروستا، راجع به پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران مقابل چین و راهیابی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: بازی بسیار عالی بود و باید قبل از هر چیز بابت این پیروزی خوب به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تبریک و خسته نباشید بگویم. بازیکنان از جان مایه گذاشتند و خیلی محکم و دقیق بازی را شروع کردند و همینطور به پایان رساندند. به نظرم این یکی از بهترین بازی‌های تیم ملی بود و تیم ملی ما از دقیقه یک تا 90 انسجام تیمی‌اش را به بهترین شکل ممکن حفظ کرده بود.

وی راجع به عملکرد چین خاطر نشان کرد: چین نسبت به گذشته‌اش بسیار ضعیف‌تر شده است، البته آنها برای آینده برنامه دارند، اما در این بازی تحت‌الشعاع قدرت تیمی ما قرار گرفته بودند و نتوانستند بازدهی و کارآمدی‌شان را به نمایش بگذارند.

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به پنجمین کلین‌شیت متوالی تیم ملی در جام ملت‌ها عنوان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که تیم ملی در سال‌های قبل و زمانی که صرفاً روی دفاع کار می‌کرده الان جوابش را گرفته است. ما الان در بحث حمله هم می‌توانیم برنامه‌های‌مان را پیاده کنیم اما در چند سالی که همیشه روی خط دفاع و دروازه تمرکز داشتیم، الان نشان داده است که به خوبی جواب گرفته‌ایم؛ این یعنی تیم ملی کارش را در این باره بسیار خوب انجام داده است.

مدیرروستا درباره رویارویی ایران با ژاپن در نیمه نهایی این رقابت‌ها، یادآور شد: فکر می‌کنم اگر تیم ملی در این بازی از لحاظ احساسی تحت تاثیر این بردهای پیاپی قرار نگیرد،‌ ژاپن را هم به راحتی شکست خواهیم داد. چرا که ژاپن هم مانند چین، کره یا استرالیا در نسل ضعیفش قرار دارند. این تیم‌ها در حال پوست‌انداختن هستند و با تغییراتی که در تیم‌هایشان صورت داده‌اند، دیگر توان مقابله با ایران را ندارند. باید تیم ملی از این فرصت به خوبی استفاده کند و خودش را برای قهرمانی آماده کند. ما برای این بازی مشکل خاصی نخواهیم داشت، البته رقابت با ژاپن نسبت به سایر تیم‌ها سخت‌تر خواهد بود. چرا که آنها تیمی هستند که شخصیت و اعتبار بالایی در آسیا دارند و همین می‌تواند برای ما دردسرساز شود.

وی اضافه کرد: مجدداً باید به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تبریک بگویم، چرا که دل مردم ایران را در سراسر دنیا شاد کردند.