مدیر سابق بارسلونا: خوب شد بکهام را نخریدیم/ مدیریت فعلی دروغ می‌گوید

خوان لاپورتا، از مدیران سابق بارسا از رد پیشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی برا جذب مسی، خرید بکهام برای بارسا و وضعیت فنی فعلی باشگاه کاتالانی می‌گوید....

خوان لاپورتا، از مدیران سابق بارسا از رد پیشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی برا جذب مسی، خرید بکهام برای بارسا و وضعیت فنی فعلی باشگاه کاتالانی می‌گوید.

به گزارش مدال، خوان لاپورتا که از مدیران سابق و موفق بارسا به شمار می‌رود در جدیدترین گفت و گوی خود اظهارات جالبی داشته است. لاپورتا می‌گوید: در دوران ریاستم یک پیشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی را که برای خرید مسی ارائه شده بود رد کردم.
لاپورتا در ادامه افزود: به دلیل یک اشتباه ساده و کوچیک در خرید بکهام شکست خوردیم. به راحتی با منچستریونایتد به توافق رسیدیم و قرار بود که این پرونده سری باقی بماند، در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی در پاسخ به خبرنگاری گفتم: بله ما او را می‌خواهیم. وقتی مدیر برنامه‌های او این را شنید عصبانی شد، زیرا از توافق ما خبری نداشت و در نهایت آن زمانها پیشنهاد رئال به دست آنها رسید. نخریدن بکهام به نفع ما تمام شد زیرا باعث شد رونالدینیو را بخریم. به سرعت راسل را فرستادم تا پرونده‌ی رونالدینیو را تمام کند و چون رئال درگیر خرید بکهام بود، وارد این پرونده نشدند ، به همین دلیل به سادگی بازیکن را خریدیم و از این بابت خوشحالیم.
لاپورتا درباره اتوئو گفته: پرونده‌ی خرید اتوئو واقعا سخت بود زیرا ۵۰ ٪ از سهم او مال رئال بود و هر پیشنهادی که به مایورکا می‌دادیم توسط پرز رد می‌شد و سپس مایورکا هم آنرا رد می‌کرد. همین اتفاقات باعث شد تا بازیکن عصبانی شده و تصمیم داشت یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند ک راجع مسائلی صحبت کند ، من او را قانع کردم که کمی صبر کند. اوضاع همینطور پیش رفت تا اینکه رئیس جدید مایورکا روی کار آمد و مشخص شد که رئیس سابق این تیم رئالی بوده و به همین دلیل پیشنهاد ما را رد می‌کرده! او از من ۲۳ میلیون یورو طلب کرده و گفت که پرز را راضی می‌کند‌ ... و در نهایت خرید او حتمی شد. من واقعا به خود می‌بالم چرا که یکی از بهترین مهاجمین تاریخ را خریدیم.
مدیرعامل سابق بارسا درباره اظهارات مدیریت فعلی اعلام کرد: مدیریت فعلی در مورد اینکه اقتصاد در دوران ما بد بود ، دروغ می‌گوید. چگونه اقتصاد می‌توانست بد باشد در حالی که بزرگترین تیم جهان را خلق کرده بودیم و با اینکه اسپانسر تبلیغاتی و حقوق پخش تلویزیونی نبود اما با بانکها و موسسات هم مشکلی نداشتیم. عده‌ای متاسفانه در این رابطه به مردم دروغ می‌گویند که ما شرایط اقتصادی بدی داشتیم در حالی که دارند مردم را احمق فرض می‌کنند.
لاپورتا درباره وضعیت فنی بارسا افزود: والورده به عنوان یک انسان ، فرد خوب ، راستگو و بزرگی است اما به عنوان سرمربی من هم مثل هواداران به او انتقاد دارم و اسلوب و افکار او را قبول ندارم. فکر می‌کردم والورده از سبک کرایف تبعیت می‌کند اما او خلاف آنرا نشان داده است.

بیشتر بخوانید:

پاتک نیمار به بارسلونا؛ تماس محرمانه جونیور با رئال مادرید

مدیر سابق بارسلونا: خوب شد بکهام را نخریدیم/ مدیریت فعلی دروغ می‌گوید

تگ ها


لاپورتا دیوید بکهام ساموئل اتوئو لیونل مسی بارسلونا لالیگا فوتبال