مدیر ورزشگاه آزادی: دستور برسد بانوان بیایند، درها را باز می‌کنیم

ورزش>لیگ برتر -سیدحسن طباطبایی با وجود برگزاری دو دیدار اخیر تیم پرسپولیس در سوپرجام و هفته اول لیگ برتر از شرایط برگزاری مسابقات فوتبال در این فصل ابراز رضایت نداشت ......

ورزش > لیگ برترسیدحسن طباطبایی با وجود برگزاری دو دیدار اخیر تیم پرسپولیس در سوپرجام و هفته اول لیگ برتر از شرایط برگزاری مسابقات فوتبال در این فصل ابراز رضایت نداشت.

به گزارش مدال به نقل از خبر آنلاین-مدیر مجموعه آزادی در گفت وگو با خبرورزشی درباره مسائل مختلف مربوط به این ورزشگاه از جمله ورود ناگهانی حیوانات به زمین شماره یک استادیوم آزادی و موضوع کشیدن سیگار در حین برگزاری مسابقات فوتبال صحبت کرد. از طباطبایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه هم سؤال کردیم.

دومین بازی این فصل هم در استادیوم آزادی برگزار شد. از شرایط برگزاری رضایت داشتید؟
با وجود اینکه تقریباً همه ارگان های ذی ربط و درگیر با برگزاری این دو بازی در سوپرجام و بازی اخیر پرسپولیس - فولاد، از نحوه برگزاری این دیدار ابراز رضایت داشتند ولی من هنوز فکر می کنم شرایط بهتر از این هم می تواند باشد.

از چه نظر؟
از هر نظر. تهیه بلیت، نظم و آرامش در حین نشستن تماشاگران روی صندلی های شان و دیگر مسائل مرتبط با آسایش آن ها در ورزشگاه. فکر می کنم هنوز آنچه مد نظر ماست اتفاق نیفتاده و امیدوارم در هفته های آتی و با هماهنگی های لازم در این زمینه شرایط رفته رفته به سطحی که ما انتظار داریم برسد تا به خوبی پذیرای هموطنان مان در استادیوم آزادی باشیم.

این هفته قرار بود کسی در استادیوم سیگار نکشد ولی تصاویر تلویزیونی بارها نشان داد که در ورزشگاه خیلی ها سیگار می کشیدند! ایراد از بازرسی بدنی ناقص است یا بوفه ها سیگار می فروختند؟
هیچ کدام. ما در همه موارد توصیه های لازم را کرده بودیم تا یک نخ سیگار هم وارد ورزشگاه نشده و البته سیگاری هم در ورزشگاه به کسی فروخته نشود ولی به هر حال این قبیل کارها نیاز به فرهنگ سازی دارد و باید با اجرای قوانین سفت و سخت با این ناهنجاری ها مقابله کرد. به هر حال در استادیوم نوجوانان یا کودکانی همراه با پدران و برادران شان حضور دارند که شاید این عادت غلط برای شان جالب به نظر رسیده و ما باید کم کم این عادت های اشتباه را از خودمان یا لااقل از محیط های عمومی دور کنیم. به خاطر داریم که چطور بستن کمربند ایمنی برای مردم سخت بود ولی با اعمال قانون و به مرور زمان امروز کمتر کسی بدون بستن کمربند ایمنی رانندگی می کند و این سیگار نکشیدن هم می تواند با فرهنگ سازی به یک عادت مطلوب تبدیل شود.

در این مدت کمپین های زیادی برای راه دادن بانوان به ورزشگاه راه افتاده است. شما در این باره چه اقدامی کرده و یا چه اقدامی در نظر دارید تا در بازی ایران - سوریه بانوان مان بتوانند به آزادی بیایند؟
ما به لحاظ سخت افزاری هیچ مشکلی برای ورود بانوان به ورزشگاه آزادی نداریم ولی درباره آمدن یا نیامدن آن ها به داخل تابع تصمیمات مقامات ذی صلاح هستیم و هر دستوری در این باره صادر شود ما از آن تبعیت می کنیم. بگویند وارد شوند ما هم درها را باز می کنیم.

در بازی استقلال - العین یک سمور وارد زمین چمن آزادی شد. در این مدت که لیگ تعطیل بود تدبیری برای جلوگیری از ورود این حیوانات اندیشیده نشد تا آسیبی از این جهت به حیوانات وارد نشود؟
همه تمهیدات لازم برای این مهم را در نظر گرفته ایم. نصب حصار، فنس و هر کار دیگری لازم بوده کرده ایم ولی باز هم در پاره ای موارد این حیوانات به داخل می آیند. این جانوران جزئی از جغرافیای این منطقه هستند. می دانید که استادیوم آزادی در محدوده ای از تهران به نام خرگوش تپه احداث شده است.

خطری برای انسان ها ندارند؟
در این باره هم با مسئولان شهرداری هماهنگی کرده ایم تا سگ هایی که در مجموعه زندگی می کنند را با واکسن هاری ایمن کنند. راهی غیر از این نداریم. نه می توانیم آن ها را از بین ببریم که این رفتاری غیرانسانی است و نه بیش از حد آزادشان بگذاریم که برای ورزشکاران یا مردم عادی مزاحمت ایجاد کنند.

چه گونه هایی از حیوانات در آزادی زندگی می کنند؟
سگ، روباه، شغال، خرگوش، سمور، سنجاب، مار، موش، طوطی، کلاغ و از این قبیل حیوانات که در واقع مالکان اصلی این مجموعه آن ها هستند!

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال